Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon égő lesz? És mit...

Nagyon égő lesz? És mit vihetnénk?

Figyelt kérdés

Párom családja meghívott bennünket karácsonyra Ausztriába.

Se ő se én nem tudunk németül, az ottaniak meg magyarul. (az apukája nem nevelte, kicsi kora óta most találkoznak majd először).

1 hónap alatt (még kevesebb), nem is tudunk megtanulni németül... Ez nagyon égés lesz? Szerintetek el tudunk majd boldogulni velük? :)

A másik kérdésem meg az, hogy ugye illik valamit vinni...apró figyelmesség... De mit vihetnénk mi innen, ami nekik nincs??? Segítenétek?


2011. dec. 1. 12:10
1 2 3
 1/30 bánomisén ***** válasza:
100%

Annyira lesz égő nektek, amennyire nekik, hiszen ők meg magyarul nem tudnak :-)

El fogtok boldogulni, ne aggódj, lehet, hogy ez lesz a legklasszabb karácsonyotok, még ha nem is hagyományos módon fogtok kommunikálni egymással. Majd mutogattok, meg rajzoltok.


Vigyetek valami szép ajándéktárgyat, ne a praktikusság legyen a szempont a választásnál, hanem a szépség.

2011. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gáz, de azért jó, ha van, aki leglaább valamennyire beszéli mindkét nyelvet. Anélkül vannak kínos percek. :D Én a család szlovák ágánál voltam egyszer, és a kétnyelvűek sehol épp, mi meg lestünk egymásra... :S

Ajándáknak meg - csakis a kommunikási megkönnyítése érdekében :D - vigyetek jóóóó magyar pálinkát. :D

2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
8%
Szép család lehettek
2011. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hétig voltam vadidegen német családnál úgy, hogy 1 mukkot nem tudtam németül (cserediák program..). De jó volt. Elmentünk vásárolni, társasaztunk meg miegymás. Szóval egész jól megértettük egymást szavak nélkül.

Ajándékot pedig mindenképpen vmi echte magyart vigyetek, pl pálinka, tokaji bor, boci csoki, túrórudi... ilyesmi.

2011. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ez nem az én családom, hanem a páromé, ő meg nem tehet róla, hogy a szülei nem maradtak együtt a születése után... meg arról se hogy nem nevelte az apja...

szóval, szép vagy nem szép, ez van, most megyünk aztán majd kiderül, hogy milyen lesz :)

Köszi a válaszokat, jöhetnek még tippek!

2011. dec. 1. 12:23
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Angolul sem tudtok? Esetleg vehettek egy kis szótárt és abból össze hozni valamit. Még az is jobb a semminél.

Ha nekem a német rokonaim jönnek látogatóba akkor magyar kolbásszal piros paprikával, piros arannyal, téli szalámi.. összeállítok nekik egy kis csomagot szépen becsomagolva, vagy valami szép porcelán vagy jó minőségű magyar bor is kiváló ajándék. Vagy egy hímzett terítő.

2011. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

na ez jó ötlet! a hímzett terítő! anyukám úgyis mindig hímezget valamit! :)majd csináltatok vele! :)

ja meg arra gondoltunk még, hogy visz a párom az apjának egy fényképet magáról. ez jó ötlet?

2011. dec. 1. 12:27
 8/30 A kérdező kommentje:
ja és sajnos angolul sem tudunk. Mi ilyen buták vagyunk :S
2011. dec. 1. 12:27
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Ha az apja nem nevelte, akkor végülis idegenekhez mentek vendégségbe! Én nem mennék...
2011. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%
egy üveg jó magyar bor pl
2011. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!