Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről hogy ki az igazi az...

Miről hogy ki az igazi az ember számára? Szóval mikor mondható az hogy na ő az igazi számomra?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 19:16
 1/8 A kérdező kommentje:

elnézést a cím kicsit félre sikeredett:D


szóval mi az amiről meg lehet állapítani hogy egy adott illető az igazi számunkra?

2011. dec. 4. 19:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Erről mindneki másképp vélekedik.Én úgy gondolom,nincs 1 konkrét igazi,több emberből is lehet "A nagy ő".Inkább azon múlik,mennyit vagyok hajlandóak beletenni a kapcsolatba.Tökéletes ember nincsen,és olyan smei aki minden téren 10000% ban egyetért veled,vagy akivel sosincsen veszekedés.A jó kommunikáció adja a stabilitását többek közt egy kapcsolatnak,szerintem.
2011. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Talán egyszerűbb, ha fordítva közelíted meg a kérdést.

Pl: ne legyen falábú, féllábú, alkoholista, drogos, trágár, durva, mosdatlan, büdös stb.

Tudjon írni, olvasni, számolni ( főleg ha te is tudsz)

Az emberek azért járnak évekig együtt, hogy megismerjék egymás személyiségét. És eldönthessék, hogy igen, ezt el tudnám viselni akár egy életen keresztül is. Egyébként ha így tennének sokan, akkor nem is lenne enyyi elválás, már akkor, amikor az első baba meg sem születettt. Olvasgasd ugyanitt a házasság, válás rovatokat is.

2011. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már együtt is éltetek minimum 1 évet, és továbbra is szeretitek egymást, megvagytok békében, harmóniában, akkor elég valószínű, hogy igazi a szerelem/szeretet.

1 éve vagyok együtt a barátommal, azt mondom, ő az igazi, mert szeretem, nem gondolom, hogy van a világon bárki, aki jobban illene hozzám, akivel jobban ellennék, mint vele. Pedig sokat veszekszünk.

Ennek ellenére tudom, hogy van rá esély, hogy nem maradunk örökre együtt.

Nem gondolom, hogy egy ember lenne "az igazi", több is van, akivel leélheted az életed szerelemben. 17L

2011. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
abszolút egyetértek #2 válaszolóval, kiegészíteném egy érdekes dokumentumfilmmel a ki nem irtott,vagyis túlélő zsidókról, akik a vallás és közös negatív élmény miatt találtak egymásra,de nem szerelemből hanem elhatározásból alkottak új párokat (nagy szerelmeik -nagy Ő-ik- meghaltak) és gyönyörű, boldog új életük lett,kitartottak egymás mellett, felfedezték egymás értékeit,becsülték a kapcsolatukat függetlenül attól,h eleinte nem volt szerelem. Én ilyennek képzelek egy igazi boldog kapcsolatot. Együtt egymásért tűzön-vízen át.De én is azt gondolom, több igazi is lehet egy életben.Hogyan mondhatnád h ő az igazi, mikor nem találkoztál az összes lehetséges "opcióval"? Esetleg a halálos ágyamon tudnám összegezni h az összes kapcsolatom közül melyik volt a legtartalmasabb, legértékesebb, melyik ember tett a legboldogabbá.
2011. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan én nem vagyok túl tapasztalt (19L - második kapcsolat), de azt mondhatom, hogy az ember - ha nem vakul el a szerelemtől - meg tudja ítélni, hogy ki az, aki jobban passzol júhozzá, és ki az, aki kevésbé. Mondják, hogy az ellentétek vonzák egymást: na igen, de az csak vonzalom. Állítólag a szerelem 3 dologből tevődik össze: törődés, kötődés, szexuális vágy. Namármost. Ez 'csak' szerelem. Ez múlandó, ez nem lehet hosszabb távon orvosság arra, ha két ember annyira különbözik, hogy nem tudnak meglenni sorozatos viták, életszemléletbeli különbségek nélkül.


Nagy Ő csak a filmekben létezik, ahol a sztori a házasságkötésig tart. A 'nagy Ő'-vel bizony néha veszekszünk, van úgy, hogy kicsit belefáradunk. DE: ha két ember egy irányba tart, kölcsönösen szereti, tiszteli, becsüli a másikat, akkor abból kialakulhat tartós, és összességében boldog kapcsolat. De ahhoz mindkettőnknek akarni kell és tenni érte.


Nem igazi van. Hanem két összeillő ember, akik jókor voltak jó helyen + megismerkedtek + kialakult a vonzalom + semmi körülmény nem tántorította el őket egymástól.


Ergo olyan nehéz ilyen kapcsolatra és párra szert tenni, hogy ráaggatták a 'Nagy ő' meg 'Az Igazi' nevet. De ha már 'Igazi', akkor annak többnek kell lennie egy szerelemnél. Barátság, összetartás és összetartozás is egyben.

2011. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma 10:15:

gyönyörűen összefoglaltad, én is pont így gondolom.

23/N

2011. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az életünk végén derül ki, hogy ki volta az igazi a számunkra. Ezt előre sohasem lehet tudni. Az éleben alakulhatnak úgy a dolgok, hogy teljesen felborul, megváltozik körülöttünk minden, változnak az emberek is, mi is, a kapcsolataink is. Ez csak a legvégén, visszanézve válik egyértelművé.
2011. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!