Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy nem vagyok "szerelmes" az ő pasijába?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak már több, mint 10 éve, apukám azóta meg is halt már. Anyám azóta zsinórban szedte össze a nem normális pasikat, de számára mind félisten volt, és elvárta, hogy nekünk is legyenek csak félistenek. Eleinte azt is elvárta, hogy apunak szólitsuk őket, de erre nem voltunk hajlandóak. Most van már 4-5 éve egy normálisabb pasija, aki minden szeszélyét eltűri neki, szereti, meg minden. Mivel nekem már családom volt, és akkor már messze éltem a családommal, nem ismerem annyira, jó, ha 2-3 évente találkoztunk, akkor sem beszéltünk túl sokat. Kedves, és udvarias vagyok vele, és ő is velem. Ezzel nincs is gond. Ajándékot is kap karácsonyra, valami kis banális apróságot, jelképesen, mert annyira nem ismerem, de kap. Megtisztelem vele. Most nemrég közelebb költöztünk a családdal a szülői házhoz, és anyám az agyamra megy már, hogy vele semmi másról nem lehet beszélni, csak az ő csodapasijáról. Csupán a dicshimnuszok mennek állandóan, viszont engem ez nem érdekel. Jó, meghallgatom, de akkor is. Most kitalálták, (aminek mondjuk örülök is), hogy a pasi beöltözik Mikulásnak, és úgy adják oda a gyerkőcöknek a csomagot. Ez tényleg jó dolog, valóban örülök is neki, ami betette nálam a kiskaput, hogy anyám azt mondta, hogy de nehogy süssek sütit, meg ne is készüljek különleges dolgokkal, mert nem azért jönnek. És ne költsek csak azért, mert a pasi is jön.

Jujj eszemben sincs. Ok, mikor ritkán láttuk egymást, akkor különleges étel volt, meg süti, meg miegymás, de most, hogy nem 1-2 évente 1x találkozunk azért már más a helyzet.

Nem értem, miért nem érti meg, hogy én nem vagyok szerelmes az ő pasijába? Nem istenitem, és számomra nem különleges ember. Persze nem vagyok vele bunkó, mert nem adott rá okot, de összesen talán ha 10 mondatot váltottunk, mióta "ismerem". Számomra semmit nem jelent azon kivül, hogy ő az éppen soros pasija az anyámnak.


2011. dec. 5. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
mond meg neki hogy telibepottyantod és kezdj bele egy másik témába
2011. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Mondta mar anyad, hogy szerelmes vagy a pasijaba? Mert kerdesedben nincs benne, vagy Te csak feltetelezed. Nem tudom miert olvasol extra dolgokat ahhoz, hogy anyad azt mondja, nem kell speciel annyira keszulodni mert jonnek. Szerintem minden szulo ezt mondja, nem latod benne semmi rosszat. nem Te vagy egy kicsit tul erzekeny?
2011. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kicsit félre érthető az elején a kérdés, de mivel idéző jelben van a "szerelmes" gondolom a kérdező azt szeretné kifejezni, hogy az anyja azt mondja ne ugrálja körül őket, közben meg azt gondolja, hogy azért vörös szőnyeg dukálna az érkezésnél.
2011. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Na de nem minden szulo ezt varja el? Szabadkoznak, de azert legyenek megtisztelve, stb. Es miert ne?
2011. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk is így van. Anyám mindig azt mondja ha megy a tesómhoz, vagy hozzánk a szemünkbe, hogy nem kell ám annyira készülni, aztán ha tényleg nem csinálunk kislakodalmat, akkor meg megszól a hátunk mögött, hogy csak ennyi meg annyi volt a kaja.
2011. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, valójában az a kérdés, hogy hogyan értesd meg anyukáddal, hogy számodra nem olyan fontos az ő barátja, mint a számára?


Ha igen, akkor egyszerűen mondd meg neki. Ő él vele, te alig ismered. Őt érzések fűzik hozzá, téged az, hogy elfogadtad, mint anyukád barátját, de szinte nem is ismered. És, ha jól vettem ki a szavaidból, akkor neked is van családod, bizonyára a párod jelenti neked ugyanazt, amit anyukádnak a barátja.


Mondjuk egy felnőtt embernek ezt mindenféle magyarázat nélkül is meg kellene értenie, de ha nem, hát el kell magyarázni neki. Talán felfogja.

2011. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Neharagudj hogy ezt mondom de talán magát hitegeti azzal hogy ő (pasija) így jó és ő a legjobb, mert talán hiányzik neki a te édesapád... Lehet ezzel szeretné ellensúlyozni, és erősnek mutatni magát, nem?
2011. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Meg mindig nem ertem.

A kerdezonel betette az a kiskaput, hogy anyja azt mondta, hogy ne keszulodjon pluszban, csak azert mert jon a pasija is. Mi ebben a rossz? Miert erzi magat megsertve a kerdezo? Szerintem, lehet hogy csak most az egyszer, de anyuka ertelmes dolgot mondott.

2011. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bánomisén ***** válasza:
43%

14:51

Szia, Oz! Szerintem a kérdező egy kicsit zaklatottan tette fel a kérdést és olyanokat is odaírt, amik zavaróak a számunkra. Nézzük el neki, végülis kérdező, akinek gondja van, lehet zaklatott. Szerintem egyszerűen az zavarja a kérdezőt, hogy az anyukája azt várja el tőle, hogy rajongjon a "pótpapájáért", ő meg, érthető okokból, nem rajong, csak elfogadja és udvarias vele.

Szerintem ez teljesen normális, az anyukának is meg kellene érteni, ezért írtam följebb, amit írtam.

2011. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Koszi Banomisen!


Ertem mit irsz, de en nem latom ugy, ahogy kerdezo olvas ki dolgokat.

Na mindegy. Meg jo hogy kulonbozok vagyunk, mast ertunk/latunk:)

2011. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!