Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van úgy, hogy a család...

Más is van úgy, hogy a család miatt nem felhőtlen a karácsonya?

Figyelt kérdés
Két pici gyermekemnek szeretnék meghitt,békés karácsonyt biztosítani.A mi családunkban a hatalmas családi szent este volt a divat és gyerekként nagyon imádtam.Most pedig anyósom és édesanyám nem túl rózsás kapcsolata miatt ugrik a közös szent este,sőt még azon is megy a vita,hogy kihez megyünk első nap és második nap,ráadásul anyós és após is elváltak,így három felé kell szakadnunk és akkor még a testvérekről nem is beszéltem.Az elmúlt évben nálunk ültük meg a szent estét és nagyon klasszul sikerült,a gyerekek is nagyon élvezték,de anyósom lenéző viselkedése miatt,idén ez kimarad.Semmi szükségem arra,hogy álszenteskedve,szeretet színlelve kelljen eltöltenünk a szeretet ünnepét.Vannak még így más családok is?Én már most ideges vagyok és szörnyen elegem van,mit tehetnék,hogy ne ezen idegeljem magamat?Lelkis ember vagyok,aki azt szeretné,ha a család tényleg család lenne,nagyon bánt ez a dolog.
2011. dec. 6. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd a legegyszerűbb megoldást: szenteste otthon a gyerekekkel. Másnap ebéd anyukádnál, harmadnap anyósnál. Valamelyik délután meg após. Így legalább nyugi lesz.
2011. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valóban csak a külön karácsonyozás nyújthat megoldást. Másnap útra kelni és meglátogatni a rokonokat.
2011. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendezd meg ugyanúgy a szentestét, mint tavaly.

A kellemetlenkedőket egyszerűen ne hívd meg. Ennyi.

2011. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk hála Istennek jó a hangulat, mindenkivel tényleg jóban vagyunk. De az agyamra megy, hogy első és második nap vagy mi megyünk ebédelni, vagy hozzánk jönnek (nem a rokonokkal van bajom). A legszívesebben ilyenkor otthon maradnék, a fa mellett, olvasnék, jókat ennék, e helyett mindkét nap elmegy, mert ha jönnek, akkor főzés reggeltől, aztán mire elmennek, elpakolok, már kora este van, ha mi megyünk, akkor meg 10-kor indulunk, és szintén este érünk haza...:(
2011. dec. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan szervezd meg a Szentestét hozzátok, de kösd ki, hogy aki nem képes az ellenszenvet félretenni, és szeretetben ünnepelni, az el se menjen.
2011. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm a válaszokat!Szívesen megrendezném nálunk a szentestét,de édesanyám már nem hajlandó eljönni,mert anyósom olyan szinten megsértette,hogy nem szeretne közösen ünnepelni,pedig a múlt évi karácsony,annyira meghitt volt.Így maradunk itthon,csak mi négyen és másnap és harmadnap megyünk a nagyikhoz,testvérekhez.Én is úgy érzem,hogy össze-vissza rohangálunk,ill. azt is érzem,hogy szenteste olyanok nélkül ünneplek,akikkel együtt jobb volna.
2011. dec. 6. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
nem lehetne kibékíteni valahogy anyukádat és anyósodat? talán sikerül, csak próbálj valami jó indokot felhozni arra, hogy miért béküljenek ki. :) aztán egy gond letudva. :) nem jobb? szurkolok. :D
2011. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!