Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 82 éves nagymamám nálam tölti...

Pető Éva kérdése:

82 éves nagymamám nálam tölti a telet, mert a lánya nem hajlandó őt befogadni. Kötelezhető-e a nagynéném valamilyen módon az édesanyja ellátására, befogadására?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

A mostani törvények szerint nem. De akarnak róla trv.t hozni, pont nemrég volt szó róla.


Viszont megette a fene az olyan befogadást, amit törvényileg kell kikényszeríteni :(

2011. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Azért elég durva lenne erről törvényt hozni.

Ilyen alapon az alkoholista gyerekverő szülőket is el kell majd később tartani?

Akivel rendesen bánnak, ott csak nagyon kevésszer fordul elő, hogy elmarad a segítség.

Ez több kárt okozna, mint hasznot.

2011. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

1. vagyok. Keress rá a neten.


[link]

2011. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
2011. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Elhiszem, de ez rohadt igazságtalan..

Mondjuk én ettől nem félek, az én szüleim rendes emberek, nálam akkor és addig lennének, ameddig csak akarnak, de akinek a szülei olyanok, amilyet fent is említettem, azt nehogymár bárki eltartsa..

2011. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

A másik meg, mi az, hogy önhibán kívül?

Szóval természeti katasztrófa miatt összedőlt például a háza..de ilyenre azért kevés példa van, az ilyesmit az államnak és a biztosítónak tudtommal meg kellene térítenie.

Akkor ebben az esetben mi az önhibán kívül?

2011. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként kérdező: Nem. Bár gondolom erre rájöttél a válaszokból.

Ha te nem tudod őt ellátni, akkor esetleg szociális otthon nem fogadná be?

2011. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

Tudom hogy igazságtalan. Az én szüleim is tündérek, el nem tudom képzelni, hogy ne gondoskodnék róluk. Nagyon jó a kapcsolatunk.


De! Látom azt a sok alkoholista, büdös, agresszív embert, akik (sajnos) felnevelik a gyerekeiket így vagy úgy... és utána úgy kell őket eltartani a gyereknek, hogy valószínűleg csak azt kapják a szülőktől amit egész életükben, durvaságot, rosszat.... Nagyon igazságtalan szerintem is. De ettől sajnos még törvényt akarnak rá hozni...


De a kérdező számára a mostani állapot a fontos, hogy nem kötelezhető a nagynénje az anyjának a befogadására.


Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy a néninek nincs-e esetleg haszonélvezeti joga a lányának a lakásán? Vagy hogy hogy vannak a lakástulajdoni viszonyaik.

2011. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, a haszonélvezeti jog más téma, ha az van a kérdező nagymamájának, akkor nincs joga kitenni onnan a lányának.
2011. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Először bevezetik, hogy mindenki tartsa el a szüleit, majd szépen lassan eltörlik a nyugdíjat. Csak azt nem tudom mi lesz azzal akinek ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL nincs gyereke.
2011. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!