Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom mindig az anyjáéhoz...

A barátom mindig az anyjáéhoz hasonlítgatja a főztömet, jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés
Úgy főzök, hogy nem tocsog minden a zsírban, eleve nem is használok zsírt, csak olajat és abból sem sokat. Engem így tanítottak meg főzni, nálunk sosem volt hagyománya a kövér kajáknak. Ha hús, akkor kevesebb köret, több saláta, ha valamilyne pörkölt, akkor sem tűnik el a zsírtól a hús. A barátom ezt folyton leszólja, azt mondja, finom, de az anyja így, meg úgy csinálja. Akárkit meghívtam eddig vacsorázni, mindenki csak dicsért, hogy milyen ízletesen csinálok mindent fiatal korom ellenére, a barátomtól pedig ez rosszul esik, hogy az anyjához hasonlítgat. Elviselem természetesen a negatív kritikát, nem vagyok az a sértődős fajta, de az, hogy állandóan az anyja főztjével jön..akkor miért nem eszik nála? Együtt lakunk, ha hazaérek, rögtön nekiállok főzni és változatosan próbálok, de ha akarnék, sem tudnék ennél hízlalóbb ételeket csinálni, mert nem ilyen környezetben nevelkedtem, nem ezt láttam.
2011. dec. 14. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
87%

Főzzön ő,ha nem tetszik...


Én is full másképp fözök mint párom anyja,sokmindenre azt mondta finomabb,mint amit megszokott (zsiros húst nem főzök,viszont friss fűszernövényekkel izesitek mindent,sót nem is használok igazán).

De jópár dolog volt amihez sok idő kellett mig összeszoktunk igy is (én nem csinálok tömény tésztás zsiros kajákat se,ő igényelte...igy csinálok tésztás kaját,de sovány hússal vagy zöldséggel csak)

2011. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
70%
Nem tűnik jogosnak. Tehát másik oldalról nekem az jön le, hogy te meg megse próbálsz a kedvére tenni, szokja meg és kész. Ezt hívják patthelyzetnek, ő nem elégedett, te nem vagy hajlandó változtatni, ennyi. Vagy megpróbáltok megegyezni felnőtt módjára, vagy szivatjátok egymást tovább.
2011. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk is ilyen volt, megmondtam neki, hogy nem vagyok az anyukája. Azóta csönd van :D
2011. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk fordítva van, párom jobban szereti a főztömet, mint az anyjáét, ezt el is mondta neki, és meglett a konfliktusforrás anyós meg köztem.
2011. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
79%
minden pasi anyuci főztjéhez hasonlítja a barátnője kajáit, csak van amelyik nem mondja ki hangosan...
2011. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
40%
Akkor mond meg neki, hogy kérje meg az anyját, hogy főzzön rá, mert te nem fogsz... Meg ha ízlik neki, nem értem mi a baja...
2011. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
21%

Én a helyedben vennék fél kiló sertéshúst,de olyat amin vastagon áll a zsír(amit jobb esetben nem veszel meg,vagy levágod a zsíros részt róla.Szépen megfőzném neki úgy,hogy zsírral és nem olajjal(persze a zsírt sem sajnálnám ki belőle)..Magamnak meg főznék úgy ahogy szoktam.A tálalásnál neki adnám a zsírban totyogó pörköltet,én enném a finomat..Na akkor kíváncsi lennék hogy mit mondana a főztödre..De van egy olyan tippem,hogy az se lesz neki jó,mert túl zsírósnak fogja tartani..


De ha nem akarsz ilyet csinálni,akkor egyszerűen tedd azt hogy amikor nyafog hogy nem jó a főztöd akkor vedd el tőle,és teljes nyugalommal öntsd ki a wc-be..Majd mond meg neki,hogy ma vagy zsírós kenyeret esik,vagy hazamegy anyukához enni vagy éhes marad..Talán itt észre fogja magát venni..


De ha ez sem jön be neked,akkor egyszerűen mond meg neki,hogy fogja be,és egyen..MOnd meg neki,hogy ha még egyszer anyucika főztjével jön,és a tiédet nem értékeli akkor nem fogsz főzni..Tudsz te is mást csinálni a főzés helyet..

2011. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

"Nem tűnik jogosnak. Tehát másik oldalról nekem az jön le, hogy te meg megse próbálsz a kedvére tenni, szokja meg és kész."


Mégis hogy tegyek a kedvére? Nem tudok jó zsíros pörkölteket, csülköt, pacalt, meg ilyeneket csinálni, fűszernövényekkel ízesítem a húst, tésztákat csinálok különféle szószokkal, halat, különféle leveseket, töltött húst, de jöhet az oldalas is, meg társai, azokat is megcsinálom, de nem zsírosan, mert úgy nem tudom.

2011. dec. 14. 10:15
 9/77 anonim ***** válasza:
77%

Férjem szülei is a zsíros konyhát kedvelik, ő is azt szokta meg. Én nem. Egy-két kajában ragaszkodik az anyja receptjéhez, olyankor kétfélét csinálok. Azért is, mert az emésztésem nem bírja a sok zsírt, csak rosszul lennék tőle.


De ennyi erővel halászlét is csinálok neki néha, pedig a haltól szó szerint rosszul vagyok, megkóstolni se vagyok hajlandó, annyira nemszeretem kaja.

2011. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
73%

Hívd fel az anyját és 1-2 kedvenc kaja receptjét kérd el. Neked nem kell enni belőle, neki meg legyen gyereknap.


Valahol érthető, nálunk reformkonyha volt, nekem a zsíros kaja ördögtől való, még az íze se tetszik. De ez lehet fordítva is, ahogy a párodnál, mert ő meg a zsírosat szokta meg. Néha lehet kétfélét főzni, így ő is boldog lesz és te se leszel rosszul a zsíros kajától :)

2011. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!