Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most hazudjak, vagy legyek...

Most hazudjak, vagy legyek őszinte? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szóval középiskolába járok, most fogok érettségizni. Két éve más lett a matektanárunk, egy harmincas férfi. A két év alatt többször utalt rá, hogy tetszem neki, de így kimondani még soha nem mondta ki. Van barátom már 3 éve, és nagyon jól megvagyunk. Mindent elmondunk egymásnak, de ettől a tanártól most már a falra mászik, azt akarja, hogy szóljak az igazgatónknak, akit amúgy ő is ismer, de megígértettem vele, hogy nem szól egy szót sem, én nem akarom tönkretenni senki életét. Ma viszont félrehívott ez a tanár, és közölte, hogy nagyon tetszem neki, és ha van hozzá kedvem, akkor majd érettségi után elmehetnénk kávézni. Természetesen elutasítottam, mondtam, hogy van egy párom, szeretem, nem találkozgatok más férfiakkal, ezt ő el is fogadta. Viszont félek elmondani a barátomnak, hogy mi történt, nehogy mégis jelentse az igazgatónak. Soha nem hazudtam még neki, nem is akarok, de azt sem akarom, hogy hülyeséget csináljon. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? 18L - a párom 22F
2011. dec. 19. 14:41
1 2
 1/14 bánomisén ***** válasza:
77%

Ha ez a kérdés nem kamu, akkor a tanárod egy idióta, aki az állásával játszik. Részemről nem nagyon hiszem, hogy ilyet tenne egy tanár, de ha tévedek, akkor bocsánat.

Egyébként én sem tudnám, mit csináljak, valószínűleg hagynám a fenébe az egészet, leérettségiznék, utána úgyse látnám többet ezt a tanárt.

De még mindig nem hiszem, hogy nem kamukérdés, teljesen életszerűtlen.

2011. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogta fel elsőre a dolgot, és még próbálkozik továbbra is, szólj a barátodnak és az igazgatónak.
2011. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem jó dolog a titkolózás, én elmondanám a a helyedben. viszont a ha a barátod normális, akkor felfogja, hogy semmi rossz nem történt, hiszen a csávó mikor megtudta hogy barátod van visszakozott. a protokollt is betartotta hiszen nem próbálkozott 2 évig míg tanított, szóval tulajdonképpen nem is lenne belőle baja az igazgatóság előtt sem.
2011. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Az, ha nem mondasz el valamit, az nem hazugság.

Egy nagy bölcs mondta:

Valamit csak akkor szabad elmondani, ha az igaz, és nem árt se neked, se annak, akinek elmondod.

Szerintem ez ártana mindhármatoknak. Ha a tanár tudomásul vette az elutasítást, akkor minden rendben van.

¤

2011. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
bánomisén! Igen, szerintem is abszurd a dolog, nagyon idegesít, főleg mert - ahogy te is mondtad, az állásával játszik. Annyira mondjuk ismer, hogy tudja, nem fogok szólni senkinek, csak a barátommal nem "számolt".
2011. dec. 19. 14:54
 6/14 A kérdező kommentje:
A többi választ is köszönöm, igazából a lelkiismeretemmel nem bírok dűlőre jutni. Valakinek mindenképpen rosszat teszek.
2011. dec. 19. 15:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha az elutasítás ellenére még mindíg próbálkozik, akkor szólj a barátodnak. Addig ne szítsd fölöslegesen a tüzet.


Nem életszerűtlen a kérdés. Amikor én álltam érettségi előtt, és még nem is voltunk 18 évesek, az egyik tanárom kikezdett az osztálytársammal. Érettségi után össze is házasodtak.

Ha nagykorú vagy, akkor nem égbekiáltóbb bűn annál, mint amikor egy egyetemistával kezd ki a tanára.

Annak ellenére írom ezt, hogy nem értek egyet a tanár diák kapcsolattal. Viszont józan ész szerint nem több mint amikor a főnök kikezd az alkalmazottjával.

2011. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem játszik az állásával, mert érettségi után akart kávézni. Akkor már nem vagy a tanítványa, nagykorú vagy, szabadon megtehetné.


Szerintem amiatt se lenne gondja, hogy tetszel neki. Ez még nem bűn, ha olyat lép, ami már nem fér bele, azzal bajba kerülhetne.

2011. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem kell minden ilyen dolgot elmondani a párodnak. már eleve azt sem kellett volna hogy tetszel a tanárnak. ha visszautasítottad akkor még csak lelkiismeretfurdalásod sem lehet emiatt. ne szólj a barátodnak erről és le van zárva az ügy.
2011. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van, jobb lesz, ha nem mondok semmit. Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 19. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!