Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Füllentettem, hogyan tüntessem...

Füllentettem, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés

Tartoztam valakinek pénzzel, 1000 ftal. Füllentettem a szüleimnek, mert nem volt képem tőlük kérni, hiszen karácsony, így sem vagyunk nagyon rózsás helyzetben, ajándékra is kaptam már pénzt, hogy abból vegyek, a fa alá. Azt mondtam hogy a suliban csomóan megrendeltek egy könyvet (volt ilyen lehetőség, karácsonyi akció) és 1000 ftal többet mondtam.


Megkaptuk, de a könyvre rá van írva az ára:S Hogy tüntessem el?


Azért se akarom elmondani mert anya és apa is utálja ha tartozom valakinek és nem is az 1000 ft miatt szúrnának le hanem hogy tartozom.

Volt már minimum 3-4szer hogy tartoztam (nem sok pénzzel tehát nem tízezres tartozások) és NAGYON leszidtak... :S ezért nem akaorm elmondani.

Hogy tüntessem el a könyvről az árát? Firkáljam át, de az túl feltűnő...


2011. dec. 22. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Kösd be a könyvet minél gyorsabban.
2011. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem füllentettél, hazudtál. A szüleidnek a szemébe bele.


Ismered a mondást, hogy hazug embert hamarabb utolérik mint a sánta kutyát?


Le fogsz bukni. Ha nem most, akkor legközelebb. És nem elsősorban azért fognak leszúrni, mert tartoztál, hanem mert hazudsz nekik. És ha ilyen kis dolgokban hazudsz, akkor bizony hazudni fogsz később nagyobbakat is...

2011. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

- körömmel, kikapcsolt tollal, vagy valamivel kapard le az árát meg körülötte kicsit,. ha rákérdeznek: "jééé észre se vettem h sérült"

- menj be egy boltba, és keress valamit ami 2000be kerül vagy akkörül, árcetli leszed, hazavisz, ráragaszt.

2011. dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is füllentettem párszor a szüleimnek, de az nem hazugság volt, csak nem mondtam el valamit.Mi mindig megbeszéltünk mindent anyukámmal, még ha le is tolt valamiért tudta hogy nem hazudok, megbízott bennem, mert mindig igazat mondtam, csak nem időben, ezért nem voltak ilyen veszekedéseink, meg hogy tartozok valakinek és nem tud rólla, hazugsággal csalok ki pénzt...Én tiszteltem annyira a szüleim hogy ha már a lelküket kiteszik, annyit dolgoznak hogy nekünk minden sszükséges(nem luxuscikkekre gondolok, hanem alapvető dolgokrapl cipő tankönyv)meglegyen,akkor nem verem át őket, és nem hazudok.

A legfontosabb szerintem hogy erről a rosz tulajdonságról leszokj, és ha látják hogy változtatsz a dolgon akkor nem fognak annyira haragudni ha hibázol.Én elmondanám nekik, és azt is hogy azért montad el mert ezen változtatni szeretnél, és megpróbálsz minden tőled telhetőt hogy ez többet ne forduljon elő..Persze csak ha igy is gondolod.

2011. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fekete filccel tüntesd el az árat róla.

Tanulj az esetből! Soha ne füllents (hazudj), mert mindig ki fog derülni. És te is jobban érzed magad, hogy igazat mondasz.

És igazuk van, ha nem szeretik, hogy tartozol bárkinek is. Nincs zsebpénzed egyáltalán? Hány éves vagy?

2011. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ragassz rá valami matricát. ha rákérdeznek, mond azt, hogy nem akartál belefirkálni, azért ráragasztottad, hogy tudd, ez a tiéd.
2011. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Alkoholos filc szerintem ( egy nem feltűnő kis csík )

ok ha kérdeznék: nem szép ha egy könyvön rajta van az ára.

2011. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beboritás, filcel vagy tegyél rá valami kajamaradékot és kapard le az árát és akkor mondhatod, hogy véletlen lett kajás a könyv és csak le akartad tiszitani... :D Nem kell nagy folt, mondjuk egy kis kolbász vagy ilyesmi megteszi!
2011. dec. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Nem ismeritek a szüleimet... tényleg nagyon leszúrnának, és NEM AKAROK karácsony előtt veszekedést.

2011. dec. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!