Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvéremmel egy szobában...

A testvéremmel egy szobában lakunk. A probléma az, hogy ő minden este számomra elég korán akar lefeküdni,9 és 10 óra között. Nekem viszont fent kéne maradnom éjfélig, hajnali 2-ig. Hogy magyarázzam el, hogy ez így nem fair?

Figyelt kérdés
Azt mondta, zavarja, ha kattog az egerem, vagy ha könyvet lapozok, és nem tud aludni. Ezért úgy döntött a család, hogy amikor a nővérem lefekszik, vagy lefekszek én is, vagy kimegyek a szobából. A nappaliban a szüleim alszanak, maradt a fürdőszoba, meg a konyha. Baromira kényelmetlen... Hogy magyarázzam el, hogy ez így nem korrekt velem szemben? Más sem bírna aludni mellettem, ha én olvasok? Szerintem ez hiszti.
2011. dec. 28. 13:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%
Hiszinek hiszti, csak az a kérdés, hogy kinek az oldaláról... Sok embernek a pihentető alváshoz sötét, csend és nyugalom szükséges.
2011. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%

Menj a konyhába.


Te hisztizel.Éjjel aludni szoktak az emberek nem olvasni,tehát neked kell alkalmazkodni.

2011. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%
Talán a nővéred menjen aludni a konyhába vagy a fürdőbe? Esetleg a szüleid? Elhiszem, hogy sz*r dolog, de 10-kor már nem olyan nagy kérés nővéredtől, ha aludni szeretne. Megszoksz vagy megszöksz! Mennyi idős ő, illetve te? Dolgozik, suliba jár? Az sem mindegy!
2011. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos igaza van. Én laktam kollégiumban, és nagyon szenvedtem attól, ha nem hagytak aludni. És a lámpa fénye sokak számára zavaró, nem tud aludni mellette.

Egyébként az, hogy nem hagyják a delikvenst aludni, egy tiltott kínzási módszer, nem véletlenül.


De miért KELL fenn maradnod hajnalig? Miért nem fekszel le te is este, aztán reggel felkelsz korábban és olvasol akkor. Van valami oka, ami miatt ez nem kivitelezhető?

2011. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%

Én mindkettőtöket megértelek, Őt az alvás miatt, Téged a tanulás miatt.

Elhiszem, hogy neki nem jó lámpánál aludni, matatással a háttérben. Hogyhogy éjfélig tanulsz, mi az oka? Középiskolás vagy, vagy egyetemista?

2011. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%
Hmm kétoldalú probléma. Egyrészről ott vagy te, aki valamiért éjszaka is fenn van (lehet tanulás, de lehet csak nem tudsz korán lefeküdni), másrészről érthető, ha valaki már 9-10 körül aludni szeretne. Kössetek kompromisszumot. Egyezzetek ki, hogy ezen meg ezen a napon márpedig te fenn leszel és benn a szobában, de a többi napon meg vagy lefekszel időben, vagy pedig kimész. Ez a legigazságosabb.
2011. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
34%

Egyértelmű a megoldás részedről - igazad van! A testvéred menjen a konyhába vagy fürdőszobába ha aludni akar.

De akár el is költözhetne...

2011. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a kérdező nem jószántából marad ébren hajnalig,hanem mert tanulnia kell.Javasold neki a füldugót és azt is,hogy tegyen a szemére valamit,ha aludni akar.Minden problémát meg lehet oldani,ez az ő részéről szerintem csak hiszti.Én is egy szobában élek az öcsémmel,és mi is tudtunk olyan kompromisszumra jutni,ami mindkettőnknek jó.Pedig én dolgozok,ő pedig iskolába jár.

Vagy ha másképp nem megy,menj ki a nappaliba,és ha szüleid véletlenül felébrednek,akkor mondd nekik,hogy így jártak,ők akarták.

2011. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

megértem, hogy kényelmetlen a konyhában tanulni. de ez egy olyan probléma, aminek két megoldása lehet, és egyik sem a legjobb:

a verzió) te kimész a konyhába tanulni, hogy a tesód alhasson a hálószobában

b verzió) tesód kimegy a konyhába aludni, hogy te tanulhass a hálószobában

ezt ugye te se gondoltad komolyan?

2011. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk is volt ilyen probléma,csak itt voltam az aki aludni akart,a párom meg az éjjelibagoly.Engem is nagyon zavart a billentyűzet és az egér akattogása,valamint a különböző hangok,amik a gépből szűrődtek.Mi ezt úgy oldottuk meg,hogy amikor én lefekszem,a párom kb fél órára felfüggeszti a gépezést és vagy ledől mellém,vagy kimegy a szobából,amig elalszom.Aztán ha már jó mélyen elaludtam,akkor csendesen visszalopakszik a szobába és folytathatja dolgát a számítógépnél,utána már nem ébredek fel az ilyen apró neszekre,csak elaludni nem tudok úgy.Szerintem próbáljátok ki ti is ezt!
2011. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!