Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben felhivnád a...

Ebben az esetben felhivnád a sógornőd vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Kicsit ideges vagyok.Telefonos kapcsolatban vagyok a sógornőmmel(messze lakik)Ha felhiv igyekszem rövidre fogni a beszélgetést vagy átadom a férjemnek a telót.

Tegnap felhivott egyedül voltam,dumálgattunk,meséltem neki ezt azt és hogy majd az anyjától szeretnék szivességet kérni de nem telefontéma és ugyis jönnek szombaton.

Erre ma felhiv anyósom hogy mi az a szivesség merthogy beszélt a lányával és mondta hogy akarok valamit.Neki is elmondtam hogy nem telefontéma majd megbeszéljük.

Legszivesebben felhivnám a sógornőm és kiosztanám,miért kell állandoan bekavarnia?Szét tudnék robbani.


2011. dec. 29. 11:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Most mi az, hogy bekavar? Talán az anyjával joga van beszélni és arról, amit akar. Nem mondtad neki, hogy ez titok, ő meg nem úgy mesélte el gondolom az anyjának, hogy na most azonnal hívjon fel téged. Csak nyilván az anyóst kíváncsivá tette, és tudni szerette volna mihamarabb a dolgot.
2011. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem mitől vagy ideges.

Említetted neki,hogy titok,és ne beszéljen erről az anyjával??


Miért baj az ha megemlítette az anyjának hogy

"anyu beszéltem a menyeddel.Dumálgattunk,és említette,hogy majd kér egy szívességet tőled.Nem mondta i az,de úgyis elmondja neked"


Ezzel mi a gond???

2011. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy titok,azt mondtam majd személyessen megbeszélem vele mert nem telefontéma és mivel ugyis jönnek szombaton majd elmesélem hogy mi van.

Ott tartunk hogy egyszerüen nem tudok már miről beszélgetni a sógornőmmel mert mindent elmond az anyjának.Ezért hangsulyoztam neki hogy majd személyesen megbeszélem az anyjával.

2011. dec. 29. 11:41
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha ilyen erzekeny vagy,nem is kellett volna emlits a szivessegröl.
2011. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen igy átgondolva hallgatnom kellet volna róla,csak kicsuszott,nagyon nehéz vele beszélgetnem ugy hogy minden mondatnál mérlegelnem kell hogy ezt most mondhatom vagy nem.
2011. dec. 29. 11:55
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Képzeld magad fordított helyzetbe! adott lenne a tesód felesége (mert tegyük fel, hogy van egy bátyád/öcséd), aki ezt említené neked. te akkor nem mondanád el anyádnak, ha véletlen utána találkoztok, beszéltek? te nem beszélsz meg mindent az édesanyáddal? nem értem, mi a gáz ebben... én nem vagyok valami hú de nagy anya-lánya kapcsolatban az anyukámmal, de sok mindent elmondok neki. a sógornőm hülyeségei meg aztán megint nem akkora titok.
2011. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

te akkor nem mondanád el anyádnak, ha véletlen utána találkoztok, beszéltek? te nem beszélsz meg mindent az édesanyáddal?


Nem mondanám el édes anyámnak,azért mert tudnám hogy ezt a dolgot ő akarja közölni vele.Jó viszonyban vagyok anyuval,szinte naponta beszélünk,van öcsém és barátnője is,ha a sógornőjelöltem nekem mond valamit akkor azzal nem szaladok anyuhoz,megvárom mig ő elmondja és aztán ha olyan dolog kitárgyaljuk anyuval.


A sógornőm naponta 3-4szer beszél anyósommal,sokszor azért hivja fel hogy elmesélje mi van velünk!amit én is elmesélhetnék anyósnak.Ha nekem valamit mond a sógornőm azt nem mondom el az anyjának,majd elmondja ő ha ugy gondolja.

2011. dec. 29. 12:18
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos,hogy kavarás. Messze laktok, érezte a mondandódból, hogy baj lehet, hiszen apró-cseprő dolgokat telefonon is lehet közölni.


Szerintem jó szándék vezérelte, amikor szólt anyujának, hogy valamiben segíteni kéne nektek.


Ne légy ideges. Az meg, hogy telefonál nektek annak ellenére, hogy Te nem igen akarsz vele beszélni csak közeledés, és azt jelenti, hogy a távolság ellenére fontosak vagytok neki.

Szerintem a hozzáállásodon keményen változtatnod kellene, és észrevenni a segítő szándékot. Ebben az esetben max köszönettel tartozol sógornődnek úgy gondolom.

2011. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Messze laktok, érezte a mondandódból, hogy baj lehet, hiszen apró-cseprő dolgokat telefonon is lehet közölni.


Nincs baj,egy apró szivességről van szó csupán egy telefonhivásról,amit nem tehetek meg én,ezért anyosómat kérném meg rá.Maga a körités hosszú, hogy miért és mit kellene mondani,ezért akartam személyesen elmagyarázni nem telefonon keresztül,mert hosszú és bonyolult.

Ezt a sógornőmnek is elmondtam hogy mi lenne a segitség

2011. dec. 29. 12:44
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha ekkora titok, nem kellett volna előre még említeni sem. Ha valamit utálok, de nagyon, ha valaki azt mondja telefonba, hogy nem telefontéma. Akkor mi a fenének kell szóba hozni??? Az jót nem jelent... Nyilván arra gondolt sógornőd, jobb, ha anyósod előre készül, hogy valamit akarsz. Hátha pénz kell, vagy ilyesmi és ne érje váratlanul.
2011. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!