Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent egy férfi-nő...

Mit jelent egy férfi-nő kapcsolatban az hogy királynő, királylány, sokszor mondják nekem ez valami szleng manapság?

Figyelt kérdés
Már a harmadik pasi mondja nekem, hogy te királylány vagy meg királynő, meg úgy viselkedsz mint egy királynő. De ezt nem így bóknak, hanem valahogy másképp. Szóval nem értem, ez valami szleng vagy mire mondhatják, olyan kiváncsivá tett, nem a külsőmre mondják, mert arra mást szoktak, nem is arra hogy nem vagyok házias, de néha olyan negatív környezetben mondják..gazdagok sem vagyunk, csak középosztályiak szóval az sem...nem értem, mire mondják, de néha idegesít!
2011. dec. 31. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Talán arra értik, hogy parancsolgatsz, mindenkit szolgának nézel, mintha csak arra lennének teremtve (szerinted), hogy a te óhajodat lessék.
2011. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Én unokahúgom egyik osztálytársát hívom királylánynak, mert egy igencsak beképzelt, másokat lenéző, lekezelően viselkedő 16 éves kislány. Sajnos felnőtt nőnek hiszi magát.
2011. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez jellemre értendő. Úgy érzem nincs mit rajta magyarázni, mindenki ismeri a sztereotípiát ezzel kapcsolatban. Ha valamit elvből nem csinálsz. És mi az, hogy tőled ilyet várnak el...
2011. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan pic$a. Az egyik tanárunk a pic$ákat "művésznő"-nek hívta, de azt is olyan gúnyosan, hogy kajakra levágtad, hogy mire gondol.


Királynő, királylány, hercegnő, hercegkisasszony... mind a pic$a szinonímája.

2011. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Lehet ilyen kifejezésekkel vettük át az angol szlengből a "queen bitch" kifejezést?
2011. dec. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként a The Breakfast Club c. filmben is "princess"-nek (hercegnő) csúfolják a beképzelt, lenéző lányt. És ez 1985-ös, úgyhogy nem új kifejezés.
2011. dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom, engem gyakran hív a párom kishercegnőmnek, de érezhetően pozitív szövegkörnyezetben, sőt még a kezemet is megcsókolja ilyenkor. Pedig nem papucs.
2011. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!