Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi férj vezetéknevét...

Külföldi férj vezetéknevét hogy kell felvenni? Előre kerül, mintha egy magyar vezetéknév lenne, vagy előre kerül a keresztnevem és utána a vezetéknév?

Figyelt kérdés
Itt Magyrországon fogunk élni.
2011. dec. 31. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
magyar anyakönyvi jogszabályoknak megfelelően lehet csak felvenni, magyarul ugyanúgy, mintha magyar lenne
2011. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon, a magyar dokumentumaidban pl. Schuhmacher Katalin leszel, vagy Schuhmacherné Bakonyi Katalin, Schuhmacher Michaelné stb, külföldön az ottani útleveledben Katalin Schuhmacher.


(Tapasztalat).


Sok boldogságot!

2011. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
rtem, köszi. Nagyon viccesen fog így hangozni, de az is fura lenne, ha második helyen lenne, mert akkor meg olyan lenne mintha nem is magyar lennék. De mindenképp fel szeretném majd venni.
2011. dec. 31. 14:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. dec. 31. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Aztán az lesz majd nagyon poénos, amikor szólítanak az orvosi váróban / Önkormányzatnál stb. a szegény kis ügyintézők, akik ki sem bírják olvasni az idegen nevet ... :)))

(Ez is tapasztalat...)

2011. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tényleg!! :D
2011. dec. 31. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha sokat akarsz nevetni a váróban, úgy vedd fel, hogy Schuhmacher Michael Gottfriedné...:)
2011. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:) Elég lesz nekem a vezetéknév+keresztnév párosítás is. Azzal is meg fog gyűlni az ügyintézők baja :D
2011. dec. 31. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Viccet félretéve: azt érdemes meggondolnod, hogy ha nevetségesen hangzik magyarul, érdemes-e felvenni. Mert ha csak rögögnek, visszakérdeznek örökké, le kell betűzni, nem biztos, hogy jó lesz Neked vagy a férjednek. Az, hogy fölveszed a nevét, azt hivatott jelezni, hogy vállalod őt, összetartoztok, szereted, elkötelezed magad mellette... Ha nevetést / értetlenkedést gerjeszt, visszafelé sül el a gesztus...
2011. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van, köszi a tanácsot, jó meglátás. Hát nevetést talán nem fog kiváltani, mert egyébként szép név, nekem nagyon tetszik. De hogy örökké le kéne betűznöm, abban biztos vagyok :D

Csak tényleg azért szeretném felvenni, amit mondtál is, mert az összetartozás szép "jelképe".

2011. dec. 31. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!