Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Butasag lenne hazajonni a...

Butasag lenne hazajonni a csaladhoz?

Figyelt kérdés
En kulfoldon vagyok, tanulok+dolgozok,majd kesobb jon a teljes munkaido. Most mindenki kifele megy az orszagbol, engem meg majd felorol a csaladom hianya, ezert mikor egyedul karacsonyoztam majdnem vegleg hazamentem. Kicsit elgurult a gyogyszerem,ha lehet igy fogalmazni. Mondjatok erveket, ha kell tobbszor is miert ne jojjek haza. Kerlek titeket! Mert megorulok!:( Valahol tudom,hogy butasag lenne, de hat a fene nagy "buta" szivem. Anyum beteg is,en meg tavol tole....
2012. jan. 2. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szíved, a beteg anyukád, a családod haza húz, akkor menj haza. Ha úgy érzed, hogy anyukádnak szüksége van rád. Mennyi idő maradt még a tanulmányaid befejezéséhez? Fejezd be, menj haza egy kis időre, a munkát később is folytathatod :)

Szerintem nem ér annyit, hogy felemészd magad, és ne legyél ott a szeretteid mellet, amikor szükségük van rád.

Az a legfontosabb, hogy boldog legyél. Részemről első a boldogség, aztán a munka :) (kivéve ha rá vagy szorulva, akkor nincs mit tenni :/ )

2012. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Anyukam nagyon beteg, de mar korabban is az volt, le is van szazalekolva. En meg most kezdtem az egyetemet, mert eddig dolgoztam, meg 5ev+szakmai gyakorlat, tehat nem holnap fogom befejezni. Igen am, csak otthon meg mi var? Mert az eddigis vilagos volt,hogy munka nem,de ahogy ertesulok a hirekbol,mar egyetemre menni se nagyon lesz lehetoseg. Ughogy esz kontra sziv. Ha tehetnem mar most indulnek, es max suli utan jonnek ki, addigis lelkileg erosodunk mind,es egyutt lehetnenk.
2012. jan. 2. 20:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha vállalod,hogy itthon nem lesz munkád,akkor gyere haza. Ha anyukád eltud tartani,akkor nem lesz gond. Másképpen küzd le a honvágyadat.
2012. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha szukosen is, de megelnenk, viszont mint mondtem elorementel szempontjabol sokkal nehezebb lenne.
2012. jan. 2. 20:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval miért ne egyere haza:

-Munkanélküliség

-Pesszimista emberek

-Gyengül a forint

-Nő a benzin ára

-Mindenki megy ki az országból, az egyetemeket ellehetetlenítik stb


Mit tehetsz:

-Vidd ki anyukád, ha lehet, feltéve, hogy más hozzátartozód nincs... Ha van, akkor utalhatsz anyukádnak egy kis pénz, hátha azzal segíted...

-Ingázol

-Skype


Hirtelen ennyi, ha kimarad valami, akkor majd megírják :)

2012. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi is tavol elunk a csaladunktol. Nagyon sokszor haza akartam mar menni, de Anyu mindig lebeszelt rola. Hihatetlen mennyisegu penzt es ideget belefektettunk a papirjaink megszerzesebe....es meg mindig semmi. Ki tudja mi lesz? Anyu azonban mindig azt mondja, haza ne menjunk!!!! Anyosom is. Nagyon nehez tudomasul venni, hogy az eleted a tied es nem a hozzadtartozo szeretteide. Nekem is nagyon nehez ezt tudomasul venni. Szeretnem, hogy a kisfiam jo iskolaba mehessen es ne kelljen kuliznia egy eleten keresztul ahogy nekunk kell. En azt sem banom, ha mogyorofarmer lesz csak nyugalomban elhessen idiota politikusok a jovojet ne tegyek tonkre.

Probald meg Anyukadat kivinni magadhoz. Megnyugodna a lelked!

2012. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Apukam meg ott van,es meg dolgozik, de szegenyt kizsigerelik. Ok mar idosek, es sajnos az elet is mar meglatszik rajtuk. Mindent megadtak nekunk,amit tudtak. A hugom meg kamasz, otthon van, kb lehetlen minduket kihozni,mert anyum meg el tudnam tartani,de harmojukat nem. Raadasul a hugom akadalyoztatva van kepessegeit tekintve, tehat gyakorlatilag o nem valoszinu,hogy megtanul majd egy idegennyelvet. Adok nekik,amit tudok,naponta megy a skype, de hianyoznak az erintesek,hogy kozosen lehessunk. Nekem sose voltak barataim, Edesanyam egyben a baratnom is volt mindig. Naponta megoleltem stb..
2012. jan. 2. 21:17
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyere haza.Vége is lesz az életednek depi mert se suli se meló. De a szeretteidet megérintheted.

A nővéremék eladtak mindenüket 58 évesen kitelepültek a lányukhoz Ausztráliába. A beteg sógorom most a dolgozói nélkül burkol 62 évesen és kerti melókat vállal. A nővérem akinek itt takarító nője volt most ott takarít pedig ő is beteg. Ja és nevelik az unokáikat. Ők is arra vágytak, hogy a család együtt lehessen. Most, hogy látják itt milyen szörnyű állapotok vannak és diktatúra, örülnek, hogy kimentek ilyen idősen.

Nem létezik, hogy a te szüleid nem tudnának egy.egy kis melót elvállalni. Lehetetlen nincs.

Én tuti, hogy nem jönnék haza. Elsőre jönne a muterom szerznék neki vmi egyszerű házi melót, aztán a többiek.

2012. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anyum mozogni is alig tud. Apum egesz eleteben 1 valamit csinalt, es o mar eljonni se akar, valamint tenyleg 1 szot se tudnak ezen a nyelven,es bizony nem oly egyszeru,mint az angol,de azt most nem irnam le hol vagyok,hatha egy ismeros epp erre jar...Hugom meg mint mondtam...O gyakorlatilag nem tudna kulfoldon elni,orulunk,hogy nagy nehezen felfejlesztettuk es viszonylag a tarsaival egy szinten mozog,errol o nem tehet! Tehat ez remenytelen. Ilyen apro munkak nem lesznek mindig nekik,es nem lehet beloluk megelni,ezt mindenki tudja,aki kint van. En meg diak vagyok, most nem kell sokat dolgoznom(osztondij),de ha vegzek nem mosogatni fogok,az mar mas. Nem hiszem,hogy 23 evesen el lehet varni tolem,hogy szakma nelkul eltartsam a csaladom, es nem is vallalkozom erre,mert hogy? Valoszinuleg kint maradok,csak megerositesre van szuksegem. Mikor kint van az ember sok mindent atertekel. Igen,ha haza megyek egy senki leszek. Itt meg lehet brutal jol fogok keresni, de kozben meg meghal a beteg edesanyam es nem voltam vele..ezert nehez. Nem sajnaltatom magam. Csak jolesne olyanokat olvasni,akik tenyleg hasonlot ateltek. Mert otthonrol konnyu mondani,hogy konnyebb itt,tenyleg konnyebb sok minden, de otthon mashogy gondoltam en is ezt a dolgot,es nem gondoltam,hogy ilyen "egyszeru" dolog,mint az,hogy hozzaerhetek,megpuszilhatom itt kint mindennel ertekesebb lesz. Szoval kerlek ne itelkezz,es ne figurazz ki! Koszonom!
2012. jan. 2. 21:33
 10/13 Napkiraly ***** válasza:
0%
Szerintem gyere haza és pont. Ez a hazád, itt kell boldogulnod. Kint éljenek az idegenszívűek
2012. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!