Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik velem a...

Miért viselkedik velem a családom úgy, mintha szégyen lennék? Mással is ez van?

Figyelt kérdés
Persze nem mondják ki, de így viselkednek. Lassan 18 leszek, nincs barátom már évek óta, és amikor volt, az teljesen komolytalan volt. Persze nekem se jó így, de elfogadtam, próbálok nem rágörcsölni, de elegem van már a családom hozzáállásából. Minden rokon azzal jön, hogy mikor lesz már barátom, és ez már 2-3 éve megy, és mikor újra meg újra megkérdezik, mindig nemet kell mondanom, és érzem a szánalmas tekinteteket...aztán a nagymamám mostanában folyton ezzel jön, hogy szerezzek már valakit, ismerkedjek, teljesen úgy viselkedik, mintha 18 évesen már a nyakukon maradnék mert senkinek sem kellek. Tudom, hogy ezt gondolja, mert mindig példálózik másokkal, meg hogy nem olyan rég már az ilyen idős lányok lassan férjhez mentek. Nem érti, hogy azok az idők már leteltek. De most komolyan, miért viselkednek úgy, mintha legalább 15-20 évvel idősebb lennék? Mégis mit várnak tőlem? Nem vagyok az a "várok a sültgalambra" fajta, ha tetszik egy fiú, próbálkozom, de egyszerűen nem sikerül. Van erre valami "kulcs"? Vagy csak tűrjem tovább ahogy minden évvel egyre szánalmasabb leszek a szemükben?
2012. jan. 2. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
csúnya vagy és lúzer fogadd el
2012. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen semmiségen problémázol? Atyaég, ha nekem csak ennyi bajom lenne itthon.
2012. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lennék a kamubarátod, de túl öreg vagyok. :D
2012. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
MIelőtt azt mondod semmiség, próbáld ki...
2012. jan. 2. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ráérsz és ne foglalkozz velük. Engem is b*zinak tartottak a szüleim mert 16 voltam mikor bemutattam nekik a 3. barátnőmet. Az első kettőt nem mutattam be mert komolytalan kapcsolat volt, anyámék nem hitték el, és mivel volt egy jó gyermekkori barátom folyamatosan melegnek tituláltak be miatta. Akkor rájöttem, hogy megmagyarázni nem érdemes, mert nem lehet meggyőzni őket, kiabálni sem érdemes, inkább csak beletörődtem, nem foglalkoztam velük és nem szóltam senkinek
2012. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
irj privit amugy szerintem változtass magadon igy nem tudok tanácsot adni csak úgyha facen beszélünk vagyilyesmi válts beszédstílust ilyenek
2012. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Engem is piszkálnak, hogy mikor lesz már udvarló. Mi közük hozzá? Semmi. Se kedvem se időm nincsen, hogy én itt most találkozgassak valakivel. Egyszer volt egy rossz élményem, úgyhogy az is elég sokat nyom a dolgon.

Te is magyarázd el nekik, hogy semmiről sem vagy lekésve meg amúgy is van jobb dolgod. Hogy másoknak ennyi idősen van barátjuk? És, ha mások ennyi idősen gyereket nevelnek és 2x elváltak akkor neked is azt kell tenned? Persze, hogy nem. Jól vagy így, nincs semmi baj veled. Szülők nagyszülők persze csak jót akarnak neked, a nagyszülőknek meg nem sok vidámság van az életükben, örülnek, ha az unokákat boldognak látják.

2012. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindez talán azért van, mert nem vagy csöcsibaba
2012. jan. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csodálom, hogy anyud ezt eltűri. (Mert remélem ő nem ilyen.) Ha az én lányommal viselkedne így a rokonság, hát nem tennék zsebre amit kapnának tőlem. Nem tudod megbeszélni anyuddal, hogy intézkedjen?
2012. jan. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szüleim nem ilyenek, de nem tehetnek semmit mert a mamámmal nincsenek is jóban, aki mindig ezt csinálja,a többi rokon meg nem olyan borzasztó.
2012. jan. 3. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!