Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ezt megjátszanátok?

Ti ezt megjátszanátok?

Figyelt kérdés

A férjem és anyósom fele-fele arányban tulajdonosa egy háromszobás lakásnak.

Mikor ott laktunk, a pszihológiai hadviselés minden formáját megkaptam.

Végül a fél éves lányommal elmenekültem, és a férjem utánunk jött.

Anno úgy volt, hogy kivásárolom anyóst, de olyan irreális követelési lettek, hogy nem vállaltuk.

Azóta albérletben élünk.

Van lehetőségünk egy csodás házat hétmillióért megvásárolni. Ehez viszont szükségünk lenne a férjem lakásrészének árára. Anyós alig bírja fenntartani a lakást, de hallani sem akar arról, hogy eladjuk.

Áprilisig van lehetőségünk ezt a házat megvásárolni.

A lakásra lenne is vevő, jó árat adna érte. Arra gondoltunk a férjemmel, hogy anyósnak felajánljuk: vagy eladjuk szépen, vagy a bíróság által.


2012. jan. 7. 11:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Minden jogotok meg van rá, hogy rendes életet éljetek és ehhez az anyósnak semmi köze. Adjátok csak el. Ha tényleg annyira rossz indulató hölgyemény, akkor egyszer ti is lehettek erélyesebbek vele szemben.
2012. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Blöffölhettek egyet, sajnos én nem látok rá sok esélyt. Ha az anyós nem veszi be, akkor bíróság álltal aligha végeztek áprilisig. Rádásul nem valószínű, hogy a ház eladására köteleznek, hiszen a bíróságot nem érdekli az érzelmi háttér, mint olyan a tulajdonjog ugyanúgy megilleti az anyóst is. Az anyós pedig könnyen megszivathat a határidőtök miatt, nagyon könnyű egy ügyet elhúzni... Szóval bölfföljetek, de leginkább szerencse kérdése.
2012. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Hát a kívánság jogos, de sajnos nehezen kivitelezhető!

Ha anyóspajtás, nem akarja eladni, akkor nem tudjátok, hiszen résztulajdonos, így a beleegyezése nélkül nem adhatjátok el, ahogy ő sem adhatja el a fia beleegyezése nélkül.


Bíróság sem tud mit kezdeni vele szerintem!

2012. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
62%
Banyek, mit követett el ellened az anyós? Elég elkeseredett az írásod!
2012. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem derül ki az írásodból de van egy olyan gyanúm,hogy ez a fél ház a férjed apai öröksége. Ha ez így van akkor rajta van a mama haszonélvezeti joga is. Ebben az esetben a helyezettel nem igazán lehet mit kezdeni, ha a mama nem hajlandó olyan megoldás elfogadására ami mint két fél számára megfelelő.
2012. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Előttem szólónak igaza van.

Ha más jogcímen szerezték a lakást lehet kérni a közös tulajdon bíróság általi megosztását megállapodás hiányában.

Én nem hagynám veszni a jó kis házat, hiszen sarkalatos pontja közös jövőtöknek.

2012. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a 12:13-asnak igaza van! Ha apai örökség, akkor az anyósodnak rajta van az özvegyi haszonélvezet, és azt még bíróság sem fogja elvenni tőle. Ha magától nem akarja eladni, akkor ilyen esetben a bíróság sem fogja megszüntetni a közös vagyont.
2012. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Az anyós benne lakik a lakásban??
2012. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szerintem benne lakik.
2012. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Após a válás után halt meg, haszonélvezete nincs, hál égnek.

Azok voltak a kikötései, hogyha megveszem a lakás fennmaradó részét, hogy

-haszonélvezeti jogot kap

-kulcsot kap

-a szobáját nem rendezhetjük át, nem költözhetünk bele

Már bocsánat de ebbe nem mentem bele. Ezek után terrorban tartott.

2012. jan. 7. 15:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!