Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermeket várok, de nem...

Gyermeket várok, de nem szeretem már az apját. Kérdés: ne féljek, hagyjam el, szüljem meg egyedül és keressek egy nekem valóbb társat, aki szereti majd a gyereket?

Figyelt kérdés
AZ egykori nagyszívűnek tűnő emberről együttlésünk során kiderült: kifejezetten és csupán anyagi dolgok érdeklik. Neveltetése nem fejlesztette ki sem a lelki, sem a szellemi befogadóképességét. Tudom, hogy ez a helyzet párommal nem változik majd, mert már próbálkoztam nyitogatni, formálgatni, de... nem megy. Attól tartok,majd a gyermek megszületése után egyre gyakoribbak lesznek a különbözőségeinkből adódó gondok,és a gyermek sínyli meg. KÉRLEK, NE ÍRJATOK OLYASMIT, HOGY: MIÉRT NEM GONDOLKODTAM HAMARABB, VAGY, HOGY VETESSEM EL... mert ez már most így van, és erre szeretnék megoldást a segítségetekkel,mert nincs pénzem pszichoterápiára. Nagyon köszönöm a a tanácsokat/tapasztalatokat!
2012. jan. 10. 04:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Van aki segítsen neked?

Rokonok, szülők, testvér?

Ha van aki be tud fogadni titeket GYED alatt, és van aki tud vigyázni a leendő babátokra ha beteg, akkor vágj bele.

Amúgy még most kéne elmenni párkapcsolati terápiára (a védőnőd talán tud ingyeneset), mert a gyerek érkezése után nem lesz rá lehetőséged.

2012. jan. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Szülés után gondolkodj a továbbiakban, hátha a csöpség látványa jobb embert csinál belőle.
2012. jan. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a hormonok láttatják veled ezt. Ne tudd meg, milyen fantazmagóriáim voltak a férjemről. Van is erről egy vicc:

Nyuszika kertjében nagyra nőtt a fű - ámde elromlott szegénynek a kis fűnyírója. Mit lehet ilyenkor tenni? Hát ugye, a szomszéd farkasnak, akivel nem túl jó nyuszi viszonya, van egy fűnyírója. Nyuszi így morfondíroz magában:

- Csak ideadja nekem a fűnyírót a farkas, igaz, hogy nem vagyunk túl jó viszonyban, de azért csak megszán engem a bajban.

Na, el is indul, már a saját kapujához ér, amikor ezt gondolja:

- Azért a farkas egy töketlen fazon, tutira le merem fogadni, hogy nem adja ide azt a vacakot - és már fordul is vissza a házába.

Otthon a kis házában eképp morfondíroz magában:

- Hát, mégsem esélytelen, hogy ideadja nekem a fűnyírót a farkas, elvégre ha ronda, gazos a kertem, az neki sem szép látvány.

Bátran nekilódul, és már épp a farkas kapujára teszi mancsát, amikor ez jut eszébe:

- Végül is miért adná nekem oda azt a drága gépet, hiszen semmi haszna nincs belőle, sőt, akár még el is ronthatom, azt is gondolhatja! - azzal zsupsz, hanyatt-homlok iszkol haza.

Otthon a nappaliban még midíg a fűnyíró jár a fejében:

- Áhh, próba szerencse, elvégre már én is tettem szívességet a szomszédnak, hát csak ideadja azt a fűnyírót!

Szépen, komótosan átmegy, becsönget, farkas kijön, megszólal:

- Szia nyuszika! Hát te miért jöttél?

- Tudod mit, farkas, b@zd meg a fűnyíródat!!!

2012. jan. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy sajnos nem a hormonokról van szó. Már régebben is láttam, de még próbálkoztam, azonkívül ő elég manipulatív. Mivel a "megéri-nem éri" etc. az elve, és nekem nem szabályos családom volt, ezért bűntudatot keltett bennem, hogy nem az anyagiakra fektetem a hangsúlyt. Szóval, hogy "hülye" vagyok. Én hajlamos vagyok magamban keresni a hibát, ezért először én próbáltam változni. Amit tudtam, beépítettem a személyiségembe (ne legyek túl nyitott, és naív pl, legyek "józanabb" etc).Aztán terhes lettem, és mostantól kezdve egyre inkább érzem: igenis fontos, hogy az apja milyen szellemben neveli, illetve lélekben és gondolatokban mennyire partnerem a párom(a jelenlegi semennyire sem). Szóval ennek az állapotnak köszönhetően inkább kinyílt a szemem.
2012. jan. 10. 05:47
 5/26 A kérdező kommentje:
A gyermek jobb embert csinál belőle? Én szívesen hiszek ilyesmiben, de van már egy nagylánya... :(
2012. jan. 10. 05:49
 6/26 A kérdező kommentje:
Igazából nincs hová mennem, és nem tudom, ki segíthetne a gyerekkel. Jelenleg teljesen ki vagyok szolgáltatva neki.
2012. jan. 10. 05:50
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Az én apám érzelmileg egyáltalán nem tudott mellettünk állni. Négyen vagyunk testvérek.

Édesanyánk viszont két ember helyett, szeretett és nevelt minket, neveli a húgomat. Édesapám a húgommal úgy ahogy tud kommunikálni már, talán azért mert utolsó gyerek.

Ha te a lelki részét bevállalod a párodnak, akkor nem lesz baj.

Próbáld magad összeszedni. Egy gyereknek érzelmileg stabil anya kell.

Egy kicsit úgy látom, hogy ti a férjeddel kiegészítitek egymást. Ő a reális, te a naiv.

Tudja, hogy újra apa lesz?

2012. jan. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
jaj, most látom, hogy kérdésem nem igazán egyértelmű... Szóval ami igazán érdekelne, hogy megsínyli-e az ember, ha egy nevelőapa neveli fel (ha nem is ismerte meg az apját, és anyukája később talál társra). na, igen, itt van a történet tanulsága számomra: most jöttem rá, hogy nem a szexuális hormonjaimat,egészségtelen "bárkihez tartozásomat", vagy egyéb lelki függőségeimet kllett volna sosem követnem, hanem magam megtalálnom, és méltó társat találnom. Az élet furcsa fintora: a hasamban növekvő gyermek napról-napra azt érezteti velem, hogy KI is vagyok VALÓJÁBAN, hogy értékes vagyok, és eszméletlen tisztán látom: hol rontottam el eddig. Én belevágnék egyedül (most konkrét tippem nincs a megoldásra, de rős tud lenni a hitem, és sokan szeretnek, tudom, hogy menne egyedül is, és - nagyon furcsa! de úgy érzem, hogy mostantól lehetnék boldog. Igazán csak egy dolog tart vissza: a félelem: hogyan hat majd a gyermekre, hogy esetleg évekig nincs apja, aztán nem a biológiai apja neveli?Talán beképzeltnek tűnik, de tudom, hogy vagyok olyan ember és nő, akit gyermekkel is IGAZÁN, őt magát látva-ismerve tudna szeretni egy finomlelkű, de azért a világban is helyet találó, értékes férfi.
2012. jan. 10. 05:59
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, amit mondasz:érzelmileg stabil anya kell. De a párommal nem tudok az lenni! Igen, én is pont arra gondoltam: milyen jó, hogy különbözünk, a gyermek is - ha majd lesz, gondoltam, amíg nem voltam terhes - majd "tökéletes lesz, hiszen mindent lát majd, mindkét oldalt. A bajom az, hogy NEKEM viszont nincs társam! Nem tudunk egész egyszerűen beszélgetni. Nem csak a különbözőségeink miatt, hanem mert párom nem fejlett... nem tudom hogyan mondjam. Nem tud kommunikálni, szerintem funkcionális analfabéta is... még ezzel sem lenne gond, de a szívével sem tud kommunikálni! Így is iszonyú nagy a különbség kettőnk közt, amit az érzelmi-szellemi kommunikáció hidalna át, de nem tudunk... nem tudom hogyan elmondani. Példa: már mindenki tudja, hogy mi a bajom épp, mondjuk alvászavar: barátnőim, orvosom, főnöknőm, családom.... és mindenki segít, megért, támogat lelkileg. A párom egész egyszerűen képtelen az együttérzésre, mindig arra hivatkozik: ő bezzeg mennyit dolgozik, mennyi pénzbe kerül neki az életünk etc. Ja, és én törődöm a lelkével! Soha nem hallotta nőtől, hogy: kicsim, pihenj, szeresd magad. saját fogára sajnálta a pénzt, pedig van neki!Én beszéltem rá, hogy csináltassa meg. SZóval iszonyú üreség van benne. Én tönkremegyek mellette. Istenem! már olyanokra szoktam gondolni, hogy megölöm magam. Annyira kilátástalan az egész: menjek, maradjak? A menéstől visszatart a társadalmi megítélés: a szemét nő, elhagyta a gyermek apját etc...
2012. jan. 10. 06:08
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Te álomvilágban élsz az írásod alapján.

Nem tudod elviselni a párod hibáit,még is megtartottad a gyereket. Hogyan akarod felnevelni,miből? A Gyes,a családi pótlék, a gyerektartás elég lesz lakásra,rezsire és megélhetésre? A Gyes lejárta után biztos,hogy visszavesz a főnököd? Ezt a mai világban nem nagyon tartom valószínűnek!

Még el sem hagytad a gyerek apját,de már is az a gondod,hogy találsz-e olyan férfit,akivel boldog leszel és a gyereknek is jó apja lesz? Férfit fogsz találni,nem is egyet,aki ideig-óráig "szeret",de olyant,aki mellettetek marad, apaként neveli a más gyerekét,ritka szerencse kell.

Térj vissza a realitásokhoz és úgy dönts. A gyereked érdeke legyen a legfontosabb,nem a te vélt boldogságod.

2012. jan. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!