Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinánátok ha a pasitok...

Mit csinánátok ha a pasitok anyukája azt mondaná tegezzétek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
megköszönném és tegezném. mi mást!?
2012. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

tegezném.

?

Ez egy felesleges kérdés....

2012. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy jó fej lehet, biztos elfogad, és természetesen tegezném de kellő tisztelettel.
2012. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megköszönném, tegezném.
2012. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen tegezném.

Egyébként én párom apukájával tegeződöm, anyukájával olyan szó-szó, megadom neki a tiszteletet, de nem mondom folyton, ha kérek valamit, hogy legyen szíves, meg ilyesmi. És pont párom apukájának mondtam, hogy szerintem magázva is el lehet küldeni valakit melegebb éghajlatra, illetve tegezve is lehet tisztelettel beszélni a másikkal. Igazat adott nekem, pedig már lassan 6

2012. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

23:33 vagyok.

bocsi előbb elment. Szóval lassan 60 éves.

19L

2012. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az idős volt anyósom mondta,hogy tegezzem,és szólítsam anyukának.

Mivel sosem voltunk jó viszonyban amíg a menye voltam,így megköszöntem,de továbbra is magáztam,és Marika nénit mondtam.A tiszteletet megadtam neki,de nem akartam képmutató sem lenni..

Egyébként amióta elváltam a volt anyósommal nagyon jó lett a viszonyunk.

2012. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, ezzel mi a probléma? Tegezed és kész.
2012. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kva kellemetlen dolog. Nekem is tegeznem kell a nőt és majd belehalok. ÁÁÁá

Mikor először mentem hozzájuk, még csak a bejárati ajtót nyitottuk ki, ez meg jött ki a szobából, megláttam, hát mondom köszönök, kedves aranyosan bekiabáltam, hogy csókolóóóm, erre kivakkantott, hogy ő nem olyan idős még és megsértődik, ha legközelebb magázom. (56 éves lesz idén, akkor 55 volt.)

Neekem rém kellemetlen a dolog. 45 felett nem igazán vagyok hajlandó senkit sem tegezni, aki nem a rokonom, vagy persze ha még régebben kért meg rá, mondjuk 35 évesen. Nekem így tanították, nekem így természetes. Édesanyámat pl. a fiatalabb kolléganői sem tegezik. Anya 56 éves, a kolléganők meg mondjuk 23 és 28 között vannak.

Na úgyhogy én is tegezem a nőt, de vért izzadok közben, és igyekszem kerülni a kimondottan személyes megnyilvánulásokat, a köszönésen kívül nem nagyon szólok hozzá úgy, hogy bármilyen formában tegeznem kellene.

2012. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy miért sértödnek meg azon emberek, hogy magázva vannak? Most ha egy 30 éves idegennek mutatnak be, öt se fogom letegezni, s az sem sértödik meg rajta. Pont, hogy tiszteletböl magázzuk az embereket, akárhány idösek is! és akkor még úgy csinálnak, mintha mi, akik magázódtunk, valamit rosszul csináltunk volna, és rossz lelkiismeretet is csinálnak nekünk.. :-(


Viszont ha már felajánlotta, hogy tegezd öt, akkor nincs mese. Ha onnantól is magázod, akkor az tényleg sértö. Add meg neki a tegezés örömét, aztán kész. :-)

2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!