Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzá öregszik az ember a...

Hozzá öregszik az ember a párjához?

Figyelt kérdés

Barátnőm 27 éves, a mostani párja 46.

2 éve vannak együtt, de a barátnőm annyira megváltozott.

Valahogy kikerült a társaságunkból, olyan más lett, olyan...öreges.


A férfi egyébként nagyon rendes ember, jól is néz ki, anyagilag is jól áll, tehát nem egy rossz választás, de a barátnőm olyan furcsa lett.

Lehet, hogy azért nem találjuk már a hangot, mert mi velünk egyidős fiúkkal élünk, és más az életünk, mint neki?


De nekem akkor is furcsa,, hogy a párja 21 éves lányáról úgy beszél, hogy "a kislány".

Majdnem annyi idős, mint ő!

Együtt is élnek még a lánnyal, tehát ő anyáskodik rajta, pedig inkább a barátnője lehetne, nem az anyja.


Furcsa!


Így hozzáöregszik az ember a párjához 2 év alatt?


Ti mit gondoltok ekkora korkülönbségről?

Működik ez hosszú távon?


Válaszokat előre is köszi!

24/L


2012. jan. 14. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt igen, alkalmazkodik hozzá, másrészt ő már a harmincas éveihez közeledik, ideje megkomolyodnia.
2012. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha csak úgy lehetnek párok, hogy nem is igazán a "párja", hanem a párjává alakítja magát, akkor nem működhet hosszú távon. Arról ismerszik meg az ember párja, hogy alapvetően nem változtatja meg őt a másik, hanem hasonlítanak annyira egymáshoz, hogy ne kelljen átalakulni a másik képmására.


Ugyanakkor egy kevés változás történik, de ilyen gyökeres változás nem történhet egy harmonikus kapcsolatban. Harmonikus nem csak akkor, ha nem veszekszenek, meg ilyenek. Harmonikus akkor, ha a párok kiegészítik egymást, és nem csak akkor passzolnak össze, ha letörnek a lelkükből darabokat, hogy elég jó legyen a puzzle...


24L

2012. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk anyám 13 évvel fiatalabb apámnál. Igen, sajnos anyám öregedett apámhoz. Apám idén a 60-at tölti be, anyám ki is néz közel annyinak (47 éves kora ellenére ráncosabb, mint apám), és gondolkodásban is olyan, mint egy kb 60 éves. Nem akar már dolgozni, állandóana nyugdíjon töri a fejét, sajnáltatja magát azért is, ha 2 db fát odább kell pakolnia a fűtéshez (mert "miért neki kell ENNYI IDŐSEN?!") és 3 évvel ezelőtt, 44 évesen el akarta adni a másik házunkat, a pénz egy részéből pedig sírkőt akart magának csináltatni (pedig nincs semmilyen komoly betegsége, jól tartja magát, nem lehet panasza). Apám 60 évesen nem töri ennyit a fejét a nyugdíjon meg a halálon... de a mamám, míg élt, 85 évesen nem foglalkozott ennyit ezekkel.

A barátnőd pedig elég gáz, már megbocsáss, egy 21 éves tényleg inkább a húga vagy barátnője lehetne, nem pedig a mostohalánya. :D Ne akarjon egy 21 évest gyerekként kezelni, mert ennek nem lesz jó vége. Ha nekem egy 27 éves elkezdene ugrálni és nevelni akarna, vagy lekislányozna, képen röhögném. :D Pedig abszolút nem rossz a modorom, csupán ne higgye azt, hogy ő sokkal érettebb és ne akarjon anyám helyébe lépni. Apámat meg egy beteg embernek tartanám, ha olyannak kezdene, aki a lánya is lehetne... -.-

20/L

2012. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem komolyan vette ezt a kapcsolatot. De ehez azt is tudni kellene, micsoda közösség volt a tiétek és megfelelt-e ez neki annyira, ahogy azt te magadnak képzeled.
2012. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az elsővel. Néhány évig még működhet,de 20 év múlva már nem. Igaz, a barátnőd erőszakot vehet magán a jólét érdekében,de ez nem vezet semmi jóra. De az is lehet,hogy majd előbb kezdődnek a bajok, a férj lány miatt! Rövidesen fellázadhat az "anyuka" ellen. Akkor kérdés,az apa kinek a pártjára áll majd?
2012. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is fura ez, hogy így mondja, hogy "kislány".

Nem rég még ő is ennyi idős volt, hogy lehetne már ennek a lánynak a nevelőanyja.

Biztos, nagyon akar alkalmazkodni, ez látszik is egyébként, az öltözködésén is, meg a beszédén, a modorán is.

Komolyodunk, persze az évek során, de ez a változás olyan hamar történt.

Kb. 10 évet öregedett a lány két év alatt.

Jó ez így?

Ő egy fiatal nő, miért akar úgy kinézni és viselkedni, mint a saját anyja?

Persze, én azért mondom ezt, mert nekem nagyon hiányzik az a vidám fiatal lány, aki volt.

Megöregedett, vagy megkeseredett, nem is tudom!

2012. jan. 14. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán. Ismeretségi körömben is előfordult, ha nem öregedés, de túl-hamar-komolyodás. Ezzel náluk az volt a baj, hogy a lány egy idő után rájött, a fiatal pasik mégis csak hozzá illőbbek. Az idősebb pasas meg állandóan nevelni akarta, evés közben is rászólt, meg ilyesmi.....
2012. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes téma, nyakig benne vagyunk bár még csak két éve. Én egészségesen próbálok élni, sport étkezés, a párocskám belesz@rik, azzal szoktam húzni, hogy ciki lenne ha túlélném... Mert ő ugyan "bombázó", de nem sportol cigizik.. Beleestem. Ja, és nekem ő előbbre való a gyerekeimnél. Nekem ő a legfontosabb... Nem hozzám fog öregedni, de ha nem vigyáz jobban, gyorsan öregedhet. Ledolgozza a köztünk lévő korkülönbséget. ;-))))
2023. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!