Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszi ezt velünk és...

Miért teszi ezt velünk és saját magával az apám?

Figyelt kérdés

Apa 47 éves lesz nemsokára, de egyszerűen képtelen leszokni a cigizésről. 17 éves korától folyamatosan szívja. Volt olyan, hogy nem volt pénzünk, mert anya munka nélkül maradt és akkor anya ráparancsolt, hogy tegye le. Akkor azt hittük, hogy leszokik, közben meg a céges kocsijában meg a beépített szekrényben dugdosta a cigiket. Most is ígérgeti, hogy le fog szokni, de csak akkor ha feljebb viszik a cigi árát. Amúgy megjegyzésként hozzátenném, hogy elég igénytelen saját magára, bent cigizik(nem érdekli, ha szólunk miatta és még így a januári minuszokba is képes miatta kinyitni az ablakot), már a bőre is átható cigiszagú(a ruháiról ne is beszéljünk!), az arca pedig kezd elszürkülni, olyan mintha valami súlyos betegsége lenne.

A múlt héten sajnos meghalt egy közeli ismerősöm(nem cigi miatt) és ez ráébresztett, hogy sürgősen kell valamit tenni apával is. De őt nem érdekli, hogy mit mondunk neki. Ha 20x elmondanám neki, hogy milyen igénytelen és hogy bele fog halni a dohányzásba, akkor is csak bólogatna és annyi mondana h jó, nem érdekel.

De nem akarom azt, hogy egyszer hirtelen félárva váljon belőlem és azt sem, hogy esetleges érszűkület miatt levágják valamelyik végtagját és anyára legyen utalva teljesen.(Apai nagyapám 70 éves és kb 8 évvel ezelőtt vele is közölték, hogy vagy leteszi a cigit, vagy levágják a lábát, mert olyan szinten el voltak tömődve az erek.)

Anyával próbáltam beszélni erről, de ő is csak azt hajtja, hogy apád megy meg dolgozik, megkeresi rá a pénzt, és ha neki ez kell, akkor nincs mit tenni. Nem tesz ez ügyben érte semmit, holott állítólagosan nagyon szereti.

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett, de eléggé kétségbe vagyok esve! Most mondjam anyának, hogy ha ilyenek történnek apával, akkor ne számítson rám, mert én tenni akartam ellene? Vagy mit tegyek?


21L


2012. jan. 16. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Semmit.fogadd el apád ahogy van. felnőtt ember, aki saját maga dönt a sorsáról. Te elmondtad a véleményed. Ennyi.

Miért ne számíthatna rád anyád, ha apád beteg lesz? És ha te hülyeséget csinálsz pedig mondták,hogy ne tedd, akkor egyedül hagynának?

2012. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
60%
elég szomorú és egyben érdekes is számomra az h csak apukád cigizik a háztartásban. még csak azt se tudja mondani, hogy azért nem tudja letenni, mert más is cigizik a családban. apukád már ne haragudj de eléggé önfejű, és csak magára gondoló. bár hozzá kell tennem, hogy ebben egy kicsit anyukád is hibás szerintem...amikor már összeköltöztek, és tervben voltatok,már mint ti, már akkor rendre kelett volna utasítani apukádat hogy tegye le a cigit mert árt a gyerekeknek és neki is. ha akkor is menthetetlen lett volna, akkor elvonóra kellett volna vinni. az a baj h anyud is ráhagyja, mer h megkeresi rá a pénzt, akkor had szívja...ez nem így megy, ha egyszer igazán szeret titeket és gondol az egészségetekre, akkor leteszi! egy felnőtt férfiban legyen már kitartás, és elszántság. én elhiszem h nehéz leszokni, de neki már könnyebb a helyzete mert ti nem cigiztek. beszéljetek el vele az elvonóról. vagy egyéb megoldások, nikotin tapasz,gyógyszer stb
2012. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell semmit tenned. Sokan dohányoznak és mégis elélnek 70-80 évet. Csak ma viszik túlzásba ezt a dohányzás ellenességet. Anyukádnak van igaz,hogy ha neki megfelel,akkor nektek nincs mit tennetek.

A nagyapádnak sem csak a cigitől volt érszűkülete. Az sok egyébtől is lehet.

2012. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ha hülyeséget csinálok, annak úgyis én viselem a következményeit és nem mások. Én próbálnék neki segíteni. Felajánlottam a biorezonanciát, elektromos cigit, tapaszt, mindent. De nem...

Ha azok után, hogy én megtettem volna mindent az egészségéért és neki ebből nem kellett és lebetegedett, akkor is mindent meg kéne tennem érte még ezek után is?

2012. jan. 16. 23:25
 5/18 A kérdező kommentje:
Miért érzem azt, hogy azok akik eddig olyannal érveltek a válaszukban, hogy felnőtt és tudja mit csinál, ne szóljak bele, az cigizik...??
2012. jan. 16. 23:27
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
figyelj én 16 éves vagyok anyukám meg apukám mikor kicsik voltunk cigiztek most 3. éve lesz hogy visszaszoktak én is rászoktam le akarom tenni teszek is ellene mert rájöttem hogy semmi értelme csak pénzkidobás de ha énnekem nem lenne gusztusom bent rágyujtani sem anyuéknak sem a tesomnak sajnos nehéz lesz rola leszoktatni de azért aranyos vagy hogy igy aggódsz érte :))
2012. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Hali !

Ne haragudj, de még fiatal vagy és ambíciózus, azt hiszed hogy mindent meg lehet változtatni radikálisan. Majd rá fogsz jönni, hogy vannak dolgok amin nem lehet változtatni.

Mondjuk ezen pld lehetne :) de nagyon-nagyon nehéz.

Mond meg faterodnak, hogy segítesz neki leszokni, és ha belemegy akkor maradj vele éjjel-nappal és amikor nagy késztetést érez hogy rágyútson, nos akkor találj ki valami elfoglaltságot. Ez is csak akkor műxik, ha Ő is szeretné abbahagyni. Semmiképp se kiabálj Vele és ne szidd le, mert csak megutál és elfordul Tőled.

2012. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Én azt mondom hogy te mindent megtettél, ha apád nem kér belőle az tényleg csak az ő hibája. Ja és NEM CIGIZEK (olyan érzésem van mintha egy picit minden dohányosra haragudnál...)


"Anyával próbáltam beszélni erről, de ő is csak azt hajtja, hogy apád megy meg dolgozik, megkeresi rá a pénzt, és ha neki ez kell, akkor nincs mit tenni. Nem tesz ez ügyben érte semmit, holott állítólagosan nagyon szereti."


Te pedig nem vagy hajlandó elfogadni hogy apád egy önálló felnőtt ember és nem akarod tiszteletben tartani a döntéseit, holott állítólagosan nagyon szereted.

2012. jan. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az intelligens válszolónak üzenem, ennyi erővel ha kokaint van kedve használni, vegye csak, mert megkeresi rá a pénzt? Ne vicceljünk már...

Kérdező, én nem dohányom, de amit tudok, hogy ha az ember változtatni akar valamit akkor változtat. Ha nem, akkor meg nem. Bocs, hogy ezt mondom de aki ennyire ostoba, hogy ilyen vacakra veri el a pénzét, az egészségét és mindennek még örül is, annak csak gratulálni tudok, de sajnálni nem. Ha nem hatja meg, hogy a tüdejénél lassan a szén is világosabb és SOKKAL nagyobb AZ ESÉLYE, hogy érzelzáródása, szívrohama lesz, egész álló nap harácsolva, fulaldva fog köhögni, akkor csinálja.

Aki nem akarja a segítséget, a jóisten se fogja rábeszélni. Vagyis majd maximum ő, de akkor már oly mindegy.

2012. jan. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 fehér gandalf ***** válasza:
ez ugyanolyan mint bármelyik másik függőség. ha ő nem akar tenni ellene akk te tehetsz akármit úgysem fog leállni.
2012. jan. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!