Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nem passzolok...

Lehet, hogy nem passzolok egyik korosztályhoz sem?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam bulizós, nem szeretek diszkóba járni. Nem iszom, nem dohányzom. Sose szerettem plázázni. Amit szeretek, az a kiállítások, színház, mozi. Természetjárás, kirándulás. De most 33 vagyok, és a többi harmincas még javában bulizik, őket még nem érdekli a színház. Ez volt a probléma már huszonéves koromban is, akkor is csak egy barátnőm volt, akivel ilyen helyekre járhattam, ő viszont azóta külföldre ment. A negyvenesek meg már annyira otthonülők, hogy kirobbantani sem lehet őket otthonról. Ők szerintem inkább már középkorúnak számítanak, és nagyon kevés van aki egyáltalán kimozdul otthonról. Szóval nem tudom, egyáltalán hova tartozom. Legutóbb is karácsony előtt egyedül mentem ki Bécsbe kirándulni, mert senki sem jött el velem az ismeretségi körömből. Elég tág egyébként a koruk, 22-től 45-ig, szóval van választék, de valahogy egyik korosztályt sem érdeklik az ilyen dolgok, az egyiket még nem a másikat már nem. De nem is tudom, hogy egyáltalán, akit csak később, 40 felett ismertem, meg az valaha is ment volna ilyen helyekre. A harmincasok nem mindenesetre nem akarnak. Valahogy a harmincasokhoz öregnek, a negyvenesekhez meg túl fiatalnak érzem magam. Lehet ezen változtatni? Arra ne akarjatok rávenni, hogy bulizzak a többiekkel, meg igyak, mert az nem fog menni. Barátom sem volt még úgy igazán, pont azért, mert a velem egykorúakkal nem tudok mit kezdeni, az idősebbek meg velem nem tudnak mit kezdeni.

2012. jan. 18. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit, akivel kirándulhatsz, egy másikat akivel színházba járhatsz, stb. Ha egy személyben nem találod meg, többen biztos. Én például szeretek kirándulni, de otthon mozizok, színházra meg utazásra nincs pénzem, utóbbi nem is érdekel.
2012. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok mind a kúltúrához tartoznak. Nagyon elenyészõ lett a mai fiatalok számára. Ne csüggedjél, próbálj jobban keresgetni, ismerkedni, talán megtalálod egy személyben, akit még vonz ez a fajta kikapcsolódás. Nagyon helyesen teszed, hogy nem süllyedsz le egy olyan szintre, amely ma menõnek számit és közben tönkreteszi több fiatal életét. Több ilyen gondolkodású kellene, mint te vagy.
2012. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam mindig. Azzal a különbséggel, hogy huszon-pár éves koromban kialakítottunk egy olyan baráti társaságot, akik hasonlóak mint mi.. Érdeklődés, kirándulás, túrázás, színház, stb... A bulizás minket sem érdekelt soha. Most 38-40 évesek vagyunk, és ugyanazzal a társasággal ugyanazt csináljuk, mint huszonöt éves korunkbank, csak már a gyerekeinkkel kibővítve. Túrázás, kirándulás, bográcsozás a kertben, színházba járunk, akárcsak tizenöt éve. :)


Szerintem nem veled van a baj, hanem hogy nem találtál hasonló barátokat. De még sosem késő.

2012. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne kor szerint hanem érdeklődés szerint keress embereket. Konkrétan nem tudom hol lehet színházkedvelő meg hasonló embereket találni, de pl lehetnek ilyen fórumok a neten.
2012. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Több ilyen gondolkodású kellene, mint te vagy."

Köszönöm szépen.


Egyébként én is úgy gondolom, hogy nem a korukkal van a gond, hanem hogy nagyon kevés embert érdekel manapság valami, aminek a kultúrához köze van.

2012. jan. 18. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a 40eseket nem lehet kirobbantani otthonról? szép is lenne ha így állna a világ:)

bécsbe én is szívesen mentem volna csak nem volt kivel. barátnőm a barátjával ment, oda meg nem akartam befurakodni 3.nak, főleg hogy ez volt egymásnak a karácsonyi ajándékuk.

ismerkedj hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel! előttem már sokan leírták, fogadd meg a hasznos tanácsokat! jelentkezz művészeti körökbe, ismerkedj kiállításokon, beszélgess, tájékozódj, lássanak meg!

2012. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A körülöttem lévő negyvenesek sajnos ilyen kirobbanthatatlanok. Nehogy el kelljen menniük valahová, mert akkor esetleg normálisan fel is kellene öltözniük. Nem lenne jó az a teljesen lestrapált, agyonmosott ruha, amiben otthon punnyadnak. Olyan kifogásokat szoktak mondani, hogy "nem megyek sehová, mert akkor át kéne öltöznöm".

Annyira öregesen gondolkodnak.

Olyan emberek kellenének, mint anyám (valószínűleg tőle örököltem az érdeklődésemet), elmúlt hatvan, de úgy gondolkodik mint én. Nyoma sincs benne az öregségnek.

2012. jan. 18. 14:22
 8/12 anonim válasza:
100%
Ne ess kétségbe kérdező, sokan vannak, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te. 23 vagyok, szeretek színházba járni, kirándulni, és néha, igen néha operát hallgatok. Szóval az én korosztályomban abszolút nem vagyok trendi. Egy kolléganőmről, akit már 3 éve ismerek csak egy hónapja tudtam meg, hogy rajong a színdarabokért. És mindjárt jött a mértnemmondtamelőbb. Tanulság, hogy bátraké a világ, ha nem is érdekel sokakat a téma, de jó ha minél többen tudják rólad, hogy mi érdekel, mert így nagyobb az esélyed hogy találkozol azzal a maroknyi emberrel, akivel közös az érdeklődésed.
2012. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez nekem nem jutott eszembe, de tényleg mi vagyunk a "nem trendik".
2012. jan. 18. 14:53
 10/12 anonim válasza:
100%
keress hasonló érdeklődésű embereket. menj el egyedül színházba, kiállításokra és próbálj meg ismerkedni. biztos van még ott pár egyedül lévő ember, akik szintén ugyanúgy éreznek mint te. vagy pl kirándulásokra is szerveznek csoportokat, ott még könnyebb ismerkedni, hiszen egy "csapatépítő tréningnek" is beillik.
2012. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!