Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megváltoztatom a keresztnev...

Ha megváltoztatom a keresztnevemet? (Többi lent, fontos! )

Figyelt kérdés
Ha megváltoztatom a keresztnevemet pl.: Juditról Emmára akkor a születési nevem Judit vagy Emma lesz? Elmagyarázná valaki, hogy működik a keresztnév változtatás?! Van itt olyan, aki megváltoztatta? És, ha igen miről mire? Nem bántad meg? Köszönöm előre is!

2012. jan. 19. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
A születési neves a Judit, azzal születtél. Lehetsz Zenóbia is, de akkor is majdnem minden papírra rá kell írni, hogy születési név: Kiss Judit.
2012. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom megváltoztatta a Sándort Tamásra! (mert régen mindig Sanyizták,Sanyázták,stb,nem tetszett neki)


Jelenleg a helyzet változatlan bár kicsit más hogy "oltogatják" szerencsétlent!


-Hé Dorka!

-Milyen Dorka?

-Sándorka


néha én is nagyot derülök rajta ha olyan kedvem van! :D

szerintem ha ilyen oka lenne a névváltásnak akkor az nem segitene,ha nem ilyen okból lenne akkor bocsi az offos válaszért!


ui:Nekem tetszik a Judit név:)

2012. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megváltozik. Mikor megváltoztattam, akkor mondták az anyakönyvi hivatalban, hogy a születési nevem is az új nevem lett.
2012. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves első! tévedés! a születési neve is az új név lesz, új születési anyakönyvi kivonatot kap! ez tuti

anyukám megváltoztatta a nevét, és nekem is most már mindenhova az anyám lánykori nevéhez az új nevet kell írnom

2012. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. jan. 19. 19:53
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Akkor az ország ezen részén máshogy megy. Férjemnek mindenhova fel kellett írni az eredeti nevét, amivel született.
2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 18 évesen változtattam meg a keresztnevem, mert nem tetszett amit a szüleimtől kaptam. Bár ne tettem volna. akkor nagyon tetszett, pláne, hogy az általam választott név sokkal szebb, modernebb volt. De senki nem szólított az új nevemen, senki nem tudta megszokni, így nem volt semmi értelme. Így ezzel az új névvel éltem 18 évig, de nekem is nagyon idegen volt, és igazából sosem szoktam meg. Családom, ismerőseim a régi nevemen hívtak mindvégig, és hiába mondtam hogy nekem nem az a nevem, akkor is úgy szólítottak. Nagyon megbántam a névváltoztatást, és 18 év után, visszakértem az eredeti nevemet! Az anyakönyvi hivatalban majd elájultak, ilyen még nem volt soha, hogy valaki mégis csak visszakérje az eredeti nevét, főleg, 18 év elteltével. Gondolhatod, akkor már férjnél voltam, férjes név, régi név, új név, már majdnem Én is belekeveredtem. Kifizettem a rengeteg illetéket, dupláját mint a szokásos, és megindítottam névváltoztatást ismét. Mikor újra visszakaptam a nevemet, amivel születtem, nagyon boldog voltam. Mert a nevünk az egyetlen, amit nem vehetnek el tőlünk soha, az a miénk, születéstől, halálunkig. Ne változtasd meg, mert nagyon megbánod majd. Akkoriban még páran megváltoztatták a barátnőim is, mert ez olyan "buli" volt, és kivétel nélkül mindegyikük megbánta. De csak Én vettem vissza az eredeti nevemet.

2012. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Amúgy nekem két keresztnevem van, az egyiket tuti meghagyom, csak még nem tudom melyiket.
2012. jan. 20. 20:30
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

ma 20:11


Én speciel nem bántam meg. A régi nevemet annyira utáltam, hogy megváltás volt, mikor lecserélhettem. Egyszerűen nem mertem vele bemutatkozni. És tök mindegy, hogy az új nevem miatt cikiznek, vagy a régi nevem miatt (mert bizony kaptam az ívet rendesen miatta régen), így sokkal könnyebben tudok bemutatkozni új embereknek.

2012. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
kedves ma 21:12, mi volt a régi, és mi a mostani keresztneved, ha megkérdezhetem?:)
2012. jan. 20. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!