Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel segítenénk jobban...

Mivel segítenénk jobban nagymamánknak?

Figyelt kérdés
Nagypapám nemrég halt meg (beteg volt, nagymamám ápolta). Messze lakik nagymamám, és nagyon magányos. És furcsa dolgokat csinál a gyászában (kikészíti nagyapám kávéját, beszél hozzá). Panaszkodik, hogy egyedül van. Nem tudom, hogy azzal tennék neki jobbat, ha kimozdítanám környezetéből, vagy sem. Nagy telke van, szőlő ültetvénnyel. Teljesen tanácstalanok vagyunk. Izgulunk érte... Elfelejt dolgokat. (felhív, aztán újra hív, és elmondja, amit már elmondott) Ti mit tennétek? Mi lenne neki jó?

2012. jan. 24. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a nagymamád?


Szerintem csak hagyjatok neki időt, amíg "megszokja" ezt az új helyzetet. Azért nem lehet könnyű feldolgozni azt, hogy akiért egész életedben éltél egyik napról a másikra megszűnik létezni.

2012. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Mennyire lakik messze?

Hetente egyszer, hétvégén el tudtok hozzá menni?

Ha nem, akkor én inkább magamhoz venném, ha van rá módotok, költöztessétek oda hozzátok, szerintem ez a megoldás jobb, mint hogy egyedül legyen hetekig/hónapokig, ha így elfelejt dolgokat, lehet, hogy egyszer elfelejt majd saját magáról gondoskodni, és mivel nem vagytok ott, ezt lehet hogy észre se vennétek időben.

2012. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Odaköltözhetne egy családtag, vagy alkalmazhatnátok valakit, aki mindig/egy héten egyszer ott van, és segít neki. Elküldheted nyugdíjas klubba. A demencia lehet, hogy csak a gyász mellékhatása. Adjatok neki keresztrejtvényt, bízzátok meg feladatokkal, vigyétek el egy napos kirándulásokra. Beszéljetek össze a rokonsággal, hogy minden hónapban menjen hozzá valaki látogatni.
2012. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kb.100 km, ami nem távolság, de időben/pénzben sok. Így is sokat megyünk hozzá, havi legalább egyszer. Amióta meghalt a nagypapa még többször, de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Alkalmazottra nincs sajnos pénzünk. Odaköltözéssel munka jellegű problémánk van, mert kapcsolatunk a nagymamán kívül ott nincs senki, és megfelelő munkát a neten nem találtunk a környéken. A nagy kerttel meg az a baj, hogy nekünk kellene megművelni, de a heti robot után szerintem nem elvárható. Ráadásul mindenkinek van saját családja is már! 80 körüli a nagymamám!
2012. jan. 24. 12:47
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Barátságos öregek otthonába esetleg ami közel van hozzátok?

Nem gondoltatok még rá?

Új barátságokat tud szerezni,ne adj Isten később egy új kapcsolatot évek múlva.

2012. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az még hozzá tartozik nagymamámhoz, hogy korát meghazudtolóan jó kondiban van. A feledékenysége szerintem is a gyászból fakad, eddig nem volt rá jellemző. Öregek otthonába nem raknánk be, az tuti. Szerintem még várunk maximum fél évet, hogy akkorra hogy van érzelmileg. Én legjobban attól félek, hogy becsavarodik ott egyedül. Ha nem múlik el nála a papa tárgyakkal való életben tartása, akkor ugyis radikális változásokra lesz szükség. Szerintetek jól gondolom? Időt kell még neki adni, most olyan, mint aki alól kihúzták a talajt.
2012. jan. 24. 13:13
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ő valaha még új kapcsolatot kötne. 54 év egyazon ember mellett... Kevés az esély.
2012. jan. 24. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Azért gondoltam az otthonra,mert ott lennének társak akikkel lehet közös programokat csinálni.Egyedül léttől meg fog őrülni, le fog épülni,mindenképpen kellene,hogy emberek között legyen.
2012. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs a városában/falujában ilyen nyugdíjasszakkör vagy nyugdíjas napközi?

Nálunk az utóbbi nem rég indult, és elég sokan járnak oda, beszélgetnek, kötögetnek, és még ebédet is be lehet fizetni.

Ha van, akkor írassátok be egy ilyenbe, beszéljétek rá, hogy menjen el, legalább beszélget.

Tudom, hogy nehéz a helyzet, nagymamám is 80 éves, papám már 7 éve meghalt, és mi a szomszédban lakunk, minden nap átmegyünk hozzá reggel-este, sőt, ha nincs suli szinte egész nap ott vagyok nála, de így is látom, hogy unatkozik, ha egyedül van.

Várjatok pár hónapot, hátha csak átmeneti időszak, amit írtál, és nem lesz nagyobb gond, de azért arra is készüljetek fel, hogy ha nem is most, de lehet, hogy pár éven belül meg kell oldanotok, hogy ne legyen egyedül, és akkor vagy odaköltözik hozzátok, vagy ti mentek oda, vagy marad az otthon...

2012. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs egy ismerős, aki hetente párszor ránézne és beszélgetne vele? Ez természetes ilyenkor az időseknél. Mamám mindig a temetőben beszélgetett a papámmal. Viszont a kuckójából nem szabad elmozdítani, idősek már nem képesek arra, hogy költözködjenek, ők a megszokott odújukban érzik csak nyugodtnak magukat.
2012. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!