Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnek a szülők,...

Miért szeretnek a szülők, (leginkább az anyukák), folyton intézkedni, a gyerekük helyett?

Figyelt kérdés
Nem hogy hagynák, hogy a gyerek intézze a saját dolgait. Így valamilyen szinten megfosztják az önállóságától, ők aratják le a sikereket, a gyereknek meg semmi sikerélménye nem lesz. Valami késztetést éreznek, hogy fontoskodjanak?
2012. jan. 30. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves gyerekről van szó? Nem mindegy, hogy 7-10 vagy 10 éven felüli, esetleg kamasz.
2012. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egy rejtett önértékelési zavar. Mivel saját magukat sem tartják sokra a tudatuk legmélyén, így a gyerekük ítélőképességét sem tartják sokra és nem nézik ki a fiatalokból, hogy nem kell örökké pátyulgatni őket és helyettük intézkedni.
2012. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Általában azért,mert minden szülő jót akar a gyerekének,mindent megtesz azért,hogy a gyermeke boldoguljon az életben.Segíteni akar és sajnos valóban van olyan,hogy a legnagyobb jószándék ellenére is visszafelé sülnek el a dolgok,vagy a gyerek már tehernek érzi a szülő gondoskodást,de azt mindenképp szemelőtt kell tartani,hogy a szülők semmiképp sem rosszindulatból ártanak a gyereknek.
2012. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. Jó kérdés.

Én már közeledek a 30-hoz, külön élek a szüleimtől, családom van stb. de anyu és apu is állandóan intézkedni akar helyettem mindenben.

Mintha 12 éves gyerek lennék... elkeserítő.

Most legutoljára nagyon összevesztem velük. Képzeld, melót keresek, ezt tudják is a szüleim és ŐK telefonálgatnak és beszélnek le időpontokat nekem álláshirdetőkkel!!!!! Megáll az ész!! Úgy de úgy kiakadtam emiatt, oké hogy segíteni akarnak de mindennek van határa. B@sszus felnőtt ember vagyok aki képes elintézni mindent, erre úgy jön le a munkáltatónál hogy atyaég 30 éves és az apja beszéli le az állásinterjú időpontját helyette, milyen tutyimutyi alak lehet ez...


De az a baj, hogy ezt csak ideig-óráig értik, és attól tartok sosem szállnak le rólam!

2012. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk anyósjelöltem csinálja ezt. Úgy bánik velünk, mintha tizenéves hülyegyerekek lennénk. Néha már annak is érzem magam a jelenlétében.
2012. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én anyukám meg pont, hogy semmit nem csinál meg. Magam intézek mindent már két éve, és néha azért még lennék "kisgyerek", és megkérném, hogy ugyan, akkor hívja fel helyettem az orvost, mert nincs erőm beszélni vele stb. 17L
2012. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom. Én is ilyen vagyok, de nem azért, mert azt gondolom, hogy az én hátsómból fúj a passzátszél, és én mindent jobban tudok. Azt hiszem, inkább csak segíteni szeretnék.
2012. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokszor pedig azért, mert én pl. nem szeretem, ha a gyerekem semmibe veszik, vagy lerázzák, vagy csak tessék-lássék intézik el az ügyét a hivatalokban. Főleg, ha olyannal rázzák le, amiben a "kedves" ügyintézőnek nincs igaza.
2012. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!