Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre mit lehet mondani, hogy...

Erre mit lehet mondani, hogy lehet lereagálni?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk házasok férjemmel, gyerek még nincs, ebben a hónapban kezdünk próbálkozni. Apám már hónapok óta gyötör, mikor lesz már unoka, nem azért dolgozott egész életében, hogy ne legyen kire hagynia a pénzét. Ma a fejemhez vágta, hogy egy fillért se ad többet, amíg nincs unoka, mindezt ordítozva. Nem is tudom milyen pénzt várnék tőle, dolgozunk mindketten férjemmel, fizetjük a lakáshitelt, rezsit, mindent, 50 km-re élünk a szüleimtől. Ajándékot szoktunk alkalmakra adni egymásnak, de szerintem ez nem az "adok pénzt nektek" kategória. Most nálunk vannak vendégségben, van sok minden ennivaló, sütemény, minden itthon, de ők elmentek pl. tortát venni csak úgy. Erre elkezdte kiabálni, milyen sokba került eljönni hozzánk, meg bevásárolni.
2012. febr. 4. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Igen, az a baja, hogy nagymamakorban van és nincs kire árassza a szeretetét. Te, ugye most éppen nem szorulsz rá, ő pedig feleslegesnek érzi magát. Innen ered a zsémbessége. Nem az a baja, hogy nincs kinek adja a pénzét, az a baja, hogy nincs kinek adja a szeretetét. Próbáld megérteni. (biológiailag egy nő már 40 évesen nagymamakorban van!)
2012. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
így hát akkor köszönjük szépen a vendégeskedést de jövő héttől nagyon sokat fogunk dolgozni sőt még hétvégén is és sajnos nem ehetjük azt a tortát amit vettetek mert kiütést kapunk tőle én ezt szoktam anyámnak mondani nem sértődik meg de kicsit észbe kap
2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Apuról van szó, nem anyuról. Nem sok szeretetet kaptam tőle az évek alatt, szóval nem azt akarja unokára kiterjeszteni. Mikor mentünk nyaralni a férjemmel, akkor sem azért aggódott, hogy ha baleset ér minket, mi lesz velünk, hanem hogy kire hagyja majd a vagyonát. Van még egy fia is, de kb. 30 éve nem beszéltek.
2012. febr. 4. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
kapuzárási pánik?
2012. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet. Bár soha nem jöttünk ki, igazából pár szónál többet nem tudunk beszélni egymással. Csak anyumat sajnálom nagyon, őrlődik kettőnk közt. Én meg a férjem és az apám közt. Mondjatok valami biztatót.
2012. febr. 4. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Te apádon élősködsz??
2012. febr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külön élünk a férjemmel, mindketten dolgozunk, magunknak veszünk mindent, hitelt fizetjük, szülőktől semmi pénzt nem kérünk, ajándékozás alkalmakra van. Szóval nem, nem élősködünk apámon. Ezért sem értem a problémáját.
2012. febr. 5. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Pont az a baja, hogy nem vagytok rá szorulva. Azért hánytorgatja fel még azt is amit feleslegesen ad. Kínos, azt elhiszem, de sokat nem tudsz tenni ellene. A kötelező udvariasság nagy akadály ilyen helyzetben. Nem mondhatja senki a saját apjának, hogy nincs szükségem sem rád, sem a vagyonodra. Patthelyzet, amin az unoka sem fog változtatni.
2012. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!