Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg az életem?...

Hogyan oldjam meg az életem? Velem van a baj? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Utálom az otthonomat. Iszonyú nyomasztó, pesszimista és szomorú a hangulat. A szüleim világában mindenki rosszindulatú és számító, mindenki mindenkit ki akar használni, az élet pokolian nehéz, a jövő szinte teljesen reménytelen, csak a pénz számít (az anyagi jólét, amit úgy se tudsz előteremteni..), az érzéseid senkit nem érdekelnek.

Már régóta nincsenek álmaim, vágyaim, a terveim teljesen kiölték belőlem.

Felvételi előtt állok, de úgy érzem teljesen mindegy hova megyek értelem nincs... a gondolattól, hogy még velük kell éljek 5 évet a gyomrom görcsbe rándul.

Állandóan veszekednek, ordenálé alpári szavakkal mocskolódnak, szidják egymást.

Idegesek, agresszívak, és mindig mindenért más a hibás.


Elköltözni nem tudok, mert nincs munkám. 3 hónapja keresek munkát. Legalább 200 önéletrajzot kiküldtem, sehonnan semmi válasz.


2012. febr. 8. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális párkapcsolat sokat lendítene a projecten.

A külföldi munkavállalás/tanulás nem hazaárulás mindössze az élhetőbb élet megoldásának keresése.

Merj nagyot álmodni - és tegyél is érte!

2012. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Figyelj,ha felvesznek,akkor 4-5 évre megoldódik az,hogy hol fogsz lakni,mert nyilván ilyenkor egyetemistaként mindenki abban a városban van nagyrészt és elsősorban,ahol tanul.

Veled max. annyi lesz a más,hogy abból a városból,ahol majd egyetemistáskodsz hamarosan,nem fogsz - az itthoni körülményeid miatt- minden hétvégén hazajárni,ahogy a majd többiek teszik,hanem örülsz,hogy elvonulhatsz tőlük a saját kis burkodba.

2012. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok és legjobb lenne itt továbbtanulni.

Albérletet nem tudnám fizetni, kollégiumba pedig nem szeretnék menni.

2012. febr. 8. 08:20
 4/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok,ja igen,a külföld is sokat lendítene,ott sincs persze kolbászból a kerítés,meg kell dolgozni a pénzedért,de legalább több jövedelmet adnak érte messze,mint itthon.

De ahhoz,hogy elszakadj ebből a családi burokból,elég ha messze(kb.80-100 km már bőven elég) elköltözöl innen,és akár maradsz ebben az országban,vagy csak kimész a legelső osztrák falvak egyikébe mondjuk panzióskodni(reggeliztetni,szobaasszonykodni, vagy akármi).S máris megoldódik minden problémád...

2012. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Külföldet már próbáltam.. egyedül...


Hát soha többet egyedül nem akarok neki vágni.

2012. febr. 8. 08:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy felvetés,ha tetszik,felajánlás: segítsek állást keresni Ausztriában?(itt a határ környékén vagy akár beljebb)
2012. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, te milyen területen dolgozol? Kint is élsz?
2012. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hm...tehát ehhez neked társ kellene...mármint egy másik ember,aki...na várj csak...mire is kellene neked az a másik ember? Netán nem vagy önálló?Nem tudsz főzni, mosni, takarítani magadra meg ellátni magad (élelmiszerrel,ruhával meg minden egyébbel amire hosszútávon az élethez szükség van)?
2012. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem,nem élek kinn,itt élek Magyarországon,de nagyon magas szinten beszélek nyelveket és esetleg tudok a bonyolításban itthonról segíteni...
2012. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: beszélsz nyelveket?Milyeneket?Melyikeket?


Ha az ember beszél nyelveket,akkor azért legalább az elvi lehetősége megvan arra,hogy itthonról távmunkában dolgozzon egy külföldi cégnek,akár fordítóként vagy bárhogy.(a legtöbb helyen nem a szakfordítói papírt kell lobogtatni külföldön -nekem mondjuk van az is- hanem próbafordítást "tesznek eléd",azt kell e-mailben visszaküldeni,és ha jó,akkor már csak számlaképesnek kell lenned,ezt pár nap alatt meg lehet valósítani,és már van is jövedelmed. Ha sok ilyent elvállalsz,és látják,hogy jó a kezedből kiadott munka minősége,akkor akár gazdag is lehetsz belőle.

2012. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!