Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyosóm tartozik sok...

Az anyosóm tartozik sok pénzzel amit az örökségemből adtam neki "befektetésre", úgy, hogy 1 éven belül visszafizeti. Erről ügyvédi szárazpecsétes papirom is van. Ennek júniusban lesz 6 éve. Pereljem be?

Figyelt kérdés

Az eredeti tartozás 2 millió ft volt. Mivel az én örökségemből + banki hitelből vettük a lakást 6 éve amiben lakunk az anyosóm akkor, a gazdag! testvére és családja segítségével úgy döntött, hogy így támogatja a fiát("befizeti a lakásba tett pénz felét"). Ebbe én nehezen de bele is mentem, mivel nagyon anyagias világban élünk, és ma már nem lehet tudni, hogy mi lesz egy kapcsolat vége...Az első évben vett fel hitelt de csak 500 ezret fizetett vissza. hitegetett majd amit a fiának adogatott erre-arra pénzt azt is levonta a fennmaradó összegből. Én nagy vita árán aláírtam a papirt, de közöltem vele, hogy akkor viszont kamatot kérek a pénzre. Mai napig tartozik 850000.- ft-tal és a 6 éves kamattal. A férjemet sajnos nagyon ellenünk hangolja, mégha ritkán is beszélnek találkoznak. Van egy 9 éves lányunk és júniusra várom a kisfiunkat. A férjem azt vallja erről, hogy én ezt a pénz ajándékba kapom az anyosomtól. Nekem a szüleim keményen megdolgoztak azért a házért amit én örököltem. A férjem családja viszont önerőből semmit nem tud felmutatni, nekik csak egy telefon volt németo-ba és megvolt a nyaraló, az üzlet a nyugati autó, a lego és még sorolhatnám. Az anyosóm egyébként is egy életművész: feleségül ment az öt felnevelő német nagybácsihoz, és közben itthon az élettársa öngyilkos lett... Havi 400000.- ft jön be neki a férjből, az élettársból és a megörökölt kiskorúból...

Segítsetek mit csináljak, hogy végre lezáródjon ez az egész! Már békés úton mindent elkövettem. Pereljem be?

Mindenért engem hibáztat, és attól tartok addig megy amíg el nem válunk majd....


2008. ápr. 6. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsangyorsan :)


Mivel a követelésed polgárjogi igény, így az általános elévülés szabályai szerint a fizetési határidőt követő öt év az elévülési határidő. (Ha közben igazolható módon nem szakítottad meg azt.)


Vagyis ha még sokat "vársz", akkor utána állami kényszert nem vehetsz igénybe követelésed érvényesítésére.


Ne pereld be. Előbb próbáld nemperes úton rendezni az ügyet. Ennek egyik "hatásos" módja egy fizetési meghagyás kiállíttatása a bírósággal. Viszont a követelés nagysága miatt, ennek a perköltsége 25e Ft körül van (a tőke pontos összegének a 3%-a). Ezután az anyós eldöntheti, hogy ő perre megy-e. Ha a fizetési meghagyás alapján nem teljesít, és ellent mond, akkor ő kéri a meghagyás perré alakítását és az ügy bíróság előtt történő tisztázását (ez neked újabb 25e Ft-odba fog fájni, mert a nemperes eljárás illetékét további 3%-kal kell kiegészíteni.) A perben pedig a bíróság ítélettel el fogja dönteni a kérdést.

Ha az anyós nem mondd ellent - de nem teljesít azonnal - akkor a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, és végrehajthatóvá válik. A végrehajtás elindítása további költség számodra, illetve a végrehajtó költségeit is meg kell előlegezni. Azonban ha az anyós tényleg ilyen nagy összegű "megélhetési támogatást" kap, akkor könnyen és gyorsan végrehajtható az összeg. 400e Ft-nak a 33%-a (ennyit tilthat a végrehajtó) is 120e Ft, így pedig nincs 8 hónap és pénzednél vagy! Viszont kb. 100e Ft-ot meg kell előlegezned, hogy a pénzednél legyél (az általad illetékre, előlegre megfizetett összegeket is végrehajtják, tehát utólag megkapod, csak be kell "fektetned".)

2008. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Pereljem be?"


Mint a huzat!

2011. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!