Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már veled olyan, hogy...

Volt már veled olyan, hogy azért voltál szomorú/ideges, mert a másik (túl) boldog volt? Akár barát, barátnő vagy családtag.

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem, mert nem vagyok irigy sem a barátaimra, sem a családtagjaimra.
2012. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálam inkább forditva szokott lenni.
2012. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,sokszor sírtam otthon,amiért láttam egy párt ölelkezni,mert én már évek óta üldözöm a szerencsémet,de nem sikerül normális pasit fognom és a fax ki van.
2012. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért szoktál boldog lenni, mert a másik szomorú?
2012. febr. 18. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:
nem, a szeretteim boldogsága engem jó érzéssel tölt el. de ha mondjuk kb ugyanolyan élethelyzetben van egy ismerős, mint én, de neki előbb sikerül megoldani, akkor átfut rajtam a szomorúság egy pár percre. pl amikor az egyik nem túl közeli ismerősömmel egy időben kezdtünk el munkát keresni és ő talált én pedig akkor még nem. nem az zavart, h neki összejött, hanem azt sajnáltam, h nekem még nem.
2012. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mind a két kérdésedre válaszolok.

nem mert nem vagyok irigy:) ha boldog akkor én is boldog vagyok:)

és ha valaki szomorú én miért legyek boldog?

maximum akit nagyon gyűlölök... de azt nagyon gyűlölnöm kell

2012. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem szoktam boldog lenni.De ha valaki boldog,akkor általában én el leszek felejtve,ezért viszont igen,szomorú vagyok.
2012. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Én mindig elégedetlen vagyok,és ha a közvetlen környezetemben úgy érzem valakinek összejön az,amire én is nagyon vágytam-de nekem nem jön össze-akkor igen ideges leszek.Előveszem a legjobb elismerő mosolyom,gratulálok,osztozom az örömében,majd hazamegyek és felrobbanok a dühtől és a csalódottságtól, hogy nekem MIÉRT nem jöhet össze.

Minden másnap rámjön ez.Aztán persze lenyugszom és lesz*rok mindent.

2012. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de igen, volt. Ahogy egyik válaszoló is írta: ha két ember hasonló élethelyzetben van, és az egyiknek pozitívan alakul, a másiknak meg nem, szerintem természetes a szomorúság, irigység. Közeli barátok esetén is!!!


Pl. legjobb barátnőmnek és nekem sokáig nem volt komoly kapcsolatunk, mindketten epekedtünk valaki iránt, ő végül összejött a kiszemeltjével, én az enyémmel sajnos nem. Na, ez sz*r volt. Az ő boldogságának nem is tudtam maximálisan örülni, mert ráadásul ő ezután hosszú időre eltűnt az életemből. Persze, tudom, érthető ilyenkor, de akkor is szomorú voltam emiatt, meg dühös is.


Furcsa, ezek szerint csak én vagyok ilyen rossz barát. :D Itt a gyakorikérdéseken komolyan mindenki önzetlenül örülne hasonló helyzetben?


Én ettől még nem tartom magamat rossz barátnak. Barátnőmnek is megmondtam, hogy basszus, de irigyellek, de jó neked. Én bezzeg nem jöttem össze X. Y.-nal, milyen rondán viselkedett velem az a bunkó.


Itt is inkább az fájt, hogy nekem nem jött össze a dolog, nem pedig az, hogy a barátnőmnek igen.

2012. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!