Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak/akarnak...

Miért nem tudnak/akarnak manapság önállósodni a fiatalok? Én mit tudok tenni? Befogadjam?

Figyelt kérdés

Öcsém 24 éves, a 4. egyetemére jár. Este átjött, hogy bulizott és nem akart hazamenni, itt aludna. Semmi gond, persze. Ma reggel hívott az anyukánk, hogy itt van-e, mert este nagyon összevesztek és kidobta. Az volt a baj, hogy öcsém és barátnője (24, egyetemista) gyereket szeretnének, persze anyuékhoz. És ezt tegnap bejelntették. Amikor anyu elmondta, hogy legalább egyikőjüknek dolgozni kéne, a csaj közölte, hogy márpedig nem anyám fogja neki megszabni, hogy mikor szül. Ez normális??? Szegény anyám már sírt a telefonba, hogy hogyan fogja eltartani őket, hiszen mégsem dobhatja ki az unokáját :-( Elvileg még nem terhes a csaj, de ki tudja...

Szerintetek hogy beszéljek a lánnyal? Egyáltalán beleszóljak én ebbe? Öcsémet most befogadjam, amíg nem rendeződnek a dolgok?


2012. febr. 24. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pofátlanság legmagasabb foka. Szégyellje magát az öcséd meg a barátnője is. Szerintem ne fogadd be.
2012. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Anyud helyében öcsédet és az unokát ha lesz befogadnám de ezt a némbert nem.

24 évesen ennyi esze van mind a kettőnek.Csak gratulálni tudok nekik.



Mond meg öcsédnek is és a lánynak is, hogy jó lenne ha észhez térnének és addig ne csináljanak gyereket még nem tudják eltartani magukat.


Amúgy meg miért nem a lány szüleihez költöznek, ha már ekkora pofája van a csajnak.

2012. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

ne általánosíts. a fiatalok egy része akar önállósodni, mások meg vígan élnek anyuci pénzén.

öcséddel meg a barátnőjével szerintem nem anyukádnak kéne beszélni, mert ahogy írtad, az jött le, hogy anyukátoknak nem lenne szíve azt mondani h ide aztán nem jöttök. a csaj szüleivel összefogva, esetleg még ha van tesótok, apuka, keresztszülő, akire hallgat, stb, keményen meg kéne nekik mondani, hogy felelőtlenség lenne ilyen körülmények között gyereket vállalni, és ti semmiben nem támogatjátok őket sem anyagilag sem.

de én komolyan nem értem, hogy egy 24 éves nőnek hogy lenne képe egy úgymond vadidegen nő pénzére szülni.

2012. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám az öcsémnek, hogy egyedüljöhet, de a lány és a gyerek nem. És egy kicsit elbeszélgetnék vele a világ működéséről.
2012. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te beszéljél az öcséddel, amikor a csaja nincs jelen!
2012. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha mindenki megtenné ami tőle elvárható ilyen helyzetben, öcsédék tuti nem mernének bevállani egy gyereket. Arról van szó ugyanis, hogy ők szépen aprajával összeszedegetnek a rokonoktól mindent, amiből szépen elvannak. Gondolok itt pl. kaja, szállás - nálad is akár- ellátás stb. Ha senki nem segítené elő hogy öcséd véghezvigye ezt a "nagyszerű" tervét, akkor önerőből képtelenek lennének ilyen hozzállással gyereket vállalni.

Beleszólni szerintem nem kell, mert a végén még téged hoznak ki önző szemétnek, aki irigykedik. Annyit tegyél, hogy a rád eső segítés alól szépen kivonod magad. Ha időnként felhív ezért-azért, akkor szépen pattintsd le. Ha elment bulizni, akkor menjen haza ahogy tanulta stb. Nem vagy köteles segíteni. Ha jót akarsz, egy meg nem született embernek mented meg az életét. Papolni felesleges, mert úgyis csak akkor figják megtundi hogy milyen nehéz az élet, és lemondásokkal teli ha majd ők is magukra lesznek utalva, és önállóan a saját lábukon állva lesznek kénytelenek boldogulni. Nem kell negatívan hozzállni szerintem, csak légy semleges. :) Hamar leszokik a szívességek kéréséről. Anyukádéknak pedig mondd el, hogy ők attól nem lesznek rossz szülők mert lépten. nyomon nem támogatják. És a sírással nem old meg semmit, szedje össze magát és mondjon nemet. 24 évesen lassan ideje lenne elkezdeni önállósodni.

2012. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
az ocsednek egy jo nagy pofon kell az elettol. anyukadek tegyek ki a szuret veglegesen, ha el tudja latni magat plusz a nojet es meg egy gyereket is , akkor hajra. ha meg nem akkor jobb ha befogja es osszeteszi a ket kezet hogy anyukadek eddig tamogattak. de en ezek utan biztos nem tamogatnam anyagliag, mert csak egy elkenyeztetett eletkeptelen egyed lesz belole.
2012. febr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy egyetértetek :-)

Igen, valóban segíti az egész család őket, csak hát eddig nem volt jellemző, hogy ezt valaki ilyen szemét módon kihasználja. 5-en vagyunk testvérek, a 3 kisebb testvérem közül csak a legkisebb lakik otthon, ő idén érettségizik.

Beszélni most értelmesen nem tudtam vele, kicsit kikeltem magamból ő meg inkább lelépett.

A barátnőjét eszem ágában sincs befogadni. Azt nem tudom, mi van a szüleivel.


Nekem van egy 5 hós lányom: nagy szemétség lenne megismertetni őket a gyereknevelés nehézségeivel? Úgy értem mondani nekik, hogy etessenek (most kezdtük a hozzátáplálást), öltöztessenek, pelenkázzanak? Ráadásul most jön a foga, esténként nagyon nyűgös szegényem... Szerintetek "kihasználhatom" őt így? Persze nem hagynám rájuk rögtön órákra, csak én mondjuk lefutok a boltba.

2012. febr. 24. 10:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

az hogy te par percre rajuk hagyod a gyereket abbol nem fognak tanulni. az kene hogy lassak ejjel nappal milyen nehez is az.. de gondolom nem akarod odakoltoztetni oket.

amugy csak ismetelni tudom magam, a testvered egy felnott 24 eves ferfi. ha gyereket akarnak a baratnojevel am legyen , de legyen meg hozza minden anyagi feltetel es sajat erobol! szuloktol egy fillert sem. dolgozzon mellette tanuljon na meg gyereket is neveljen... akkor majd talan felno.az ilyen embereket nem szabad megsajnalni, kell a pofon.

2012. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél napra nyugodtan hagyd rájuk a gyereket, ha annyira babázni akarnak. Esetleg írj egy listát egy gyerek költségeiről (pelus, kaja, kiegészítők) és kérdezed meg tőlük, hogy mégis miből szeretnék azt finanszírozni.
2012. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!