Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérdemelnék ha...

Szerintetek megérdemelnék ha kiraknám őket a lakásból?

Figyelt kérdés

Pár éve élnek anyámék az önkormányzati lakásomban, mivel konkrétan nincs hova menniük. Még az elején rendesen fizettek mindent (2-3 havonta a nyakukra jártam a számlákért). 2 éve született egy gyermekem és úgy gondoltam, hogy ha nem járok szigorúan a nyakukra akkor is fizetnek mindent, odaadják a hivatalos papírokat. De ez csak egy szép álom lett volna. Nemrég kiderült, hogy már többször majdnem felmondták a bérleti szerződésemet nemfizetés miatt, ráadásul nem szóltak semmit, sőt még leveleket is írtak a nevemben. Aztán meguntam, hogy kértem a leveleket és sosem adták oda a következő indokokkal: Nem találom, hirtelen nem tudom hova tettük, bent van a melóhelyen, nem jött semmi... Közben meg tudom, hogy ott volt minden, csak nem akarták odaadni. Én meg a hülye fejemmel nem akartam minden találkozásunk alkalmával veszekedni. Így elmentem a postára és átirányítottam a leveleket, aminek szép kis "következménye" lett. Jött a postás és hozott egy levelet amiben 1 hónapos határidővel felmondják a szerződésemet ha nem fizetem ki az összes tartozást. Nem kicsit kiakadtam, üvöltve hívtam őket, elmondtam mindennek őket, hogy felelőtlenek, nem törődömök (fontosabb a 30-40 ezer ft-os telefonszámlát meg a netet befizetni mint a lakbért vagy a fűtés számlát). Kiderült, hogy közel 500 ezer ft a tartozásuk (közmű, lakbér).

Anyám menni akar a családsegítőhöz bár nem hiszem, hogy tudnak segíteni ebben. Nem hiszem el, hogy ennyire felelőtlenek felnőttek révén, hova fognak menni most komolyan? Nekünk van hol laknunk, de nekik? Ráadásul jövő nyáron költöznénk mi oda ők meg valahova máshova (előre lefixáltuk az időpontot)

Megérdemelnék ha kiraknánk őket, ha kifizetnénk a számlákat? Van még jópár "rossz" a számlájukon:

-kértük, hogy vigyázzanak a lakásra(tapétát leszaggatták, ráragasztgattak mindenfélét)

- kértük, hogy ne legyen háziállat(erre csak vittek kutyát)

-kértük, hogy nyugiba legyenek(erre kaptunk több telefonhívást, hogy zajosak, nem törődnek a szomszédok nyugalmával...)

és még sorolhatnám


Tudom valahol mi vagyunk a hülyék, de tényleg azt néztük, hogy nincs hova menniük a 2 "gyerekkel", na meg a családi béke. De ez most nagyon betette a kaput!


Szerintetek kellene, hogy legyen lelkiismeret furdalásunk ha kirakjuk őket?



2012. márc. 4. 00:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Már régen kipakoltam volna őket.
2012. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem érdemlik meg hogy a hátadon cipeld őket a lustaságuk miatt.
2012. márc. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

miért van lelkiismeret furdalásod.

Nézd másképp a dolgot.

1.Ha hagyod az egészet,és nem foglalkozol vele,az önkormányzat akkor is kiteszi őket az utcára 1 hónap után.

2.Ha te teszed ki akkor is az utcára kerülnek,de neked ott marad 500.000 forint adósság.Ha kifizeted akkor marad a lakás.Ha nem fizeted ki,akkor így is úgyis repült a lakás-

2012. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Várj, már az eleje nem tiszta. Ha NEKED van kiutalva a lakás, Tied a bérleti jog, akkor Te miért laksz / hogyhogy lakhatsz máshol? ÉS ha nem laksz a lakásban, akkor hogyhogy mégis a Te neveden van a bérleti szerződés és a közüzemi órák? Ezek nem stimmelnek, ilyen helyzetet még nem láttam.
2012. márc. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

"Nemrég kiderült, hogy már többször majdnem felmondták a bérleti szerződésemet "

És akkor az is hogy van, hogy NEM NEKED írta az önkormányzat azokat a leveleket, holott Te vagy a bérlő?....

Ezek ajánlottan jönnek, hivatalos iratok, amikre az a szabály, hogy más nem veheti át, csak saját kézbe adhatja a postás a címzettnek....

2012. márc. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem ir hulyeseget a 71%os, az onkormanyzati lakast nem ugy adjak oda, h tessek itt van vigyed csinalsz, amit akarsz, hanem az igenylonek kell benne laknia, foleg, h altalaban sorba allnak erte.
2012. márc. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Ma 02.54-essel teljesen egyetértek!!!



Figyi Kérdező! Neked van kiutalva a lakás, te mégsem ott laksz. Olyan emberek használják (oké hogy a szüleid de ez mellékes) akiknek semmi joguk ott tartózkodni. Ez önkormányzati bérlakás, és nem a te tulajdonod amit kényed-kedved szerint kiadhatsz albérletbe.

Az önkormányzatnál nehogy erre hivatkozz hogy te nem is éltél ott, csak a szüleid nem fizették bla-bla-bla mert ha kiderül hogy ők teljesen jogtalanul használták az önkormányzat tulajdonát, te nagyon megütheted a bokádat.


Egyébként pedig ahogy megoldódott neked hogy el tudtál költözni más ingatlanba, azzal a lendülettel be kellett volna menned az önkormányzathoz leadnod ezt a lakást.

2012. márc. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Egyszerű: a kérdező hivatalosan rászorul, de valójában keres annyit, hogy egy másik albérletet tudjon fizetni. Így "rászorul", de mivel nem akar ott lakni, megengedte a szüleinek.


Kérdező,

én is már korábban kitettem volna őket. Hidd el, ha muszáj lesz, meg tudják majd oldani. Azért teszik most, mert megtehetik.

Ha lelkiismeret-furdalásod van, keress nekik albérletet és fizesd ki az első hónapot. Többet nem várhatnak tőled.

2012. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

8.21-es!


Hivatalosan rászorul, de valójában keres annyit hogy mégsem?!


Na bakker az ilyeneket rúgnám úgy seggbe hogy a lába nem éri a földet. Mennyi olyan ember várakozik arra hogy kaphasson az önkormányzattól lakást, mert Ő VALÓJÁBAN rászorul?? És tényleg nagyon nagy szüksége van a lakásra?

Egy ilyen meg mint a kérdező csak elhappolja előlük, úgy viselkedik mintha jogos tulajdona lenne a lakás!

Megérdemelné ha felmondanák a bérleti szerződését!

2012. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
Az emberek többsége, ha megkapja, miért mondana le, ti igazság bajnokai? A kérdező írta, hogy oda fognak költözni, most lehet munka stb. miatt laknak máshol. Igen kérdező, oldják meg az életük, elveszítheted így simán a lakást, a másik, hogy még vigyázni se vigyáznak.
2012. márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!