Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint kívülálló, te mit tanácso...

Mint kívülálló, te mit tanácsolnál?

Figyelt kérdés

A történet röviden: Van egy párom lassan 8 éve vagyunk együtt, 7 éve együtt is élünk. Vagyis úgy együtt, hogy anyósomékkal egy portán, de külön lakrészben.

Én már nagyon szeretnék külön költözni, lenne is lehetőségünk. De kezdem azt érezni, hogy párom nem akar. Nincs állandó munkája lassan egy éve, és nem is akar elmenni dolgozni. Több helyre is mehetett volna, de mindent visszautasította valamilyen mondvacsinált indokkal. Egy fizetésből megélni pedig nem lehet. Amikor ezt a témát felhozom neki megsértődik, és napokig nem szól hozzám.


2012. márc. 6. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Én mint kívülálló.

-nekem 8 év bőven elég lenne arra,hogy kiismerjem a páromat.Ha úgy érzem,hogy egyáltalán nem akar változtatni a közös jövőnk érdekében,akkor tudnám,hogy nem is igazán vagyok neki fontos.

Egy munkakerülő,lusta embert nehéz megváltoztatni,sőt szinte lehetetlen.(ismerek olyan embert aki annyira lusta,hogy 30 évesen még azt is eltűri hogy az anyja etesse mint egy 2 éves gyereket)

Én elé állnék és a következőket mondanám neki.

"drágám! A jövő hónapban költözünk erre a helyre.Addig legyen munkahelyed,vagyis menj és keres egyet.Amennyiben nincs vagy nem akarsz jönni,akkor rendben.Elfogadom a döntésedet,de ezentúl egyedül fogsz élni,mert én lelépek.semmi kedvem az életem hátralévő részében egy felnőtt férfit eltartani."

2012. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 timike26 ***** válasza:
77%
szebben meg se fogalmazhatta volna az elottem szolo....egyetèrtek vele.lègy hatàrozott ès lèpj te ha o maradni akar akkor marad.
2012. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Szólítsd fel határozottan, h neked ez így nem jó, találjon munkát és költözzetek külön. Ha nem hallgat rád: hagyd el ezt az ingyenélőt és kezdj új életet máshol mással.
2012. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Én azt, hogy hagyd ott.
2012. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Férfi vagy nő az eltartott? Nincs jelentősége, csak kíváncsi vagyok, hogy az első válaszoló jól feltételezte-e, hogy férfi.
2012. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

ma 10:32 első vagyok.

Biztos,hogy nő írta ki.A férfiak valamiért jobban elviselik ha nekik kell eltartani a nőt,és a férfiak többsége sosem költözne az anyósához..A legtöbbjük inkább az anyjánál marad,és a lány költözik oda.

2012. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen férfiról van szó. Annyival árnyaltabb a helyzet, hogy otthon mindent megcsinál (kimos, kivasal, megfőz, rendet rak). Tehát mire én hazaérek a munkából jóformán nem kell csinálnom semmit. Én kicsit úgy érzem, hogy nálunk felcserélődtek a szerepek. Én inkább munkahely-kerülőnek hívnám, mint munkakerülőnek.
2012. márc. 6. 10:35
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Én is 30 éves vagyok és jelenleg nincs munkám.De 3-4 csatornán folyamatosan megy a keresés.Munkát találni ha akar az ember,akkor se biztos hogy sikerül.Én egy 2010-es döntés alapján 67%-os rokkant vagyok egy súlyos gyermekkori baleset következtében bekövetkezett agysérülés kapcsán.


De én is keresek.Az már más kérdés,hogy ilyen paraméterekkel kell-e úgy az ember,hogy csodával határos orvosilag,hogy normális vagyok,van 3 diplomám és 2 nyelven felsőfokon beszélek.De így sem találok munkát,mert vannak bizonyos fogyatékaim,amin nem tudok változtatni(pl. utálok sürgető határidő mellett dolgozni,tehát ha van 40 oldal fordítás és holnapra kell,na az ilyent utálom)...


de ettől még keresem a munkát,és elfogadok bármit,ami nem fizikai meló.Fizikai melót meg nem azért nem fogadok el,mert büdös,hanem mert orvosilag ellenjavallt.


Ja és mielőtt valaki azzal jönne nekem,hogy a régi papírok elavultak,azzal ne akarjak semmit 2012-ben,idén januári,tehát 2012-es CT leletem van egy pszichológus és egy ideggyógyászi szakvéleménnyel...direkt azért csináltattam,hogy az ORSZI ne tudjon belekötni,hogy 2010-ben,a legutolsó felülvizsgálatomkor még valami régi rendszer volt,és hogy most új rendszer van,és változtak a körülmények...


Visszatérve a te esetedre: ha nincs súlyos orvosi baja,nyomós indoklással,orvosi,szakorvosi papírokkal alátámasztva(műtétek,nem tudom...), akkor adj neki kerek-perec egyértelmű ultimátumot: vagy elmegy dolgozni,vagy felőled meg is halhat,mert te nem eteted,nem tartod el... és mondd meg neki kerek perec,hogy elhagyod,ha így folytatja...persze csak ha nem állnak fenn hasonló körülmények,mint nálam(de erről egy árva szót se ejtettél a kérdésedben,még célozgatás szintjén se)

2012. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha otthon megcsinál mindent,tehát főz rád,mos rád,takarít(tisztaság van otthon),vasal,stb. akkor szerintem vesd fel neki,hogy nem érzi esetleg úgy,hogy fordítva kellene ennek lenni,de ha azt mondja,hogy nem,akkor hagyd így a dolgot.


Elvégre ha ő nem tenné meg ezeket a dolgokat,akkor valószínűsítem,neked kellene,vagyis valakinek mindenképp mosnia,főznie takarítania kellene,máskülönben éhen halnátok meg megkoszosodnátok... szóval ha ő ezt a munkát ellátja,és a színvonalával elégedett vagy(pl. egyszerű dolgokat mondok,nem égeti el vasalóval a ruháidat,nem mossa együtt a piros cuccokat a fehérrel,a feketét a kékkel,a kéket a sárgával,stb., nem főz ehetetlen dolgokat,tehát egyszó mint száz,nem arról van szó,hogy az általa elvégzett munkával több kárt csinál,mint hasznot...mert neked újra kell mindent mégegyszer csinálnod utána...) szóval ha nem ez a helyzet,akkor max. arról kell vele beszélned,hogy nem zavarja-e őt ez a felfordult helyzet... és esetleg a szerepcseréről beszélgetni...nem pedig arról,hogy basszus a házimunka mellett még dolgozz is munkahelyen,aranyom...


Persze erről is lehet beszélgetni,de akkor azért ne várj ekkora higiéniát,mindennapos takarítást,vasalást,stb.

2012. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Az írásodból úgy tűnik, hogy a munkamegosztásban megvan az egyensúly, hiszen míg te keresed a pénzt, addig a párod elvégzi az otthoni munkákat és a lakást is biztosítja nektek a szülei segítségével. Csak felcserélődtek a szerepek.

Lehetséges, hogy ezt a szerepcserét nem tudod elfogadni?

Miért szeretnél annyira külön költözni? Néhány évtizeddel ezelőtt még teljesen természetes volt, hogy generációk éltek együtt.

2012. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!