Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalom növelés! Hogyan?...

Önbizalom növelés! Hogyan? Tippek?

Figyelt kérdés
nincs önbizalmam. félek hogy a barátom szó nélkül lelép, félek hogy nem vagyok elég jó, már több munkahelyet is otthagytam még az elején hogy úgysem vagyok oda jó stb.. elszalasztom a lehetőségeim mert nem bízok magamban. Mit tegyek? Ha stresszes vagyok emiatt kihat az egészségemre, fáj a gyomrom nincs étvágyam.
2012. márc. 14. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pszichológus segíthet.
2012. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jártam régebben de semmit nem értek.
2012. márc. 14. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz?
2012. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Első válaszolót kiegészíteném annyival: ha van pénzed normálisra.

A magyar egészségügyben dolgozó "tömeg"pszichológusoktól egy-két gyógyszer(ami mellesleg többet árt mint használ)felírásán kívül ne várj semmit.

Szerintem magadban kell "rendet rakni" és pozitívan hozzá állni a dolgokhoz.

Jelmondat: Ha más meg tudja csinálni, te is megtudod!

2012. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező nem ért valamit (meg), hanem a pszichológusok nem értek semmit (nem voltak hasznosak)
2012. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nem értek semmi. így akartam. amúgy voltam magánba is 5000/óra és az sem volt jó
2012. márc. 14. 12:03
 7/13 anonim ***** válasza:
változtasd meg a hozzáállásod és kapd össze magad!
2012. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

írd fel egy papírra, oszlopban az összes negatív tulajdonságodat, vagy eseményt, ami történt Veled. Mellé egy másik oszlopban javítsd ki. Pl. Kövér vagyok - a testem kellemes, kívánatos; vagy buta vagyok - normális, értelmes vagyok.

Ezután csinálj egy harmadik listát is: írj össze legalább 20-30 pozitív tulajdonságot, vagy cselekedet, amit szeretsz magadban! Ez utóbbit gyakran olvasgasd!


Az első két lista lényege az lenne, hogy ezután figyelj a gondolataidra. Soha ne mondj vagy goindolj magadról semmi negatívat (pl. nekem semmi sem sikerül) A negatív gondolatok nagyon lehúzzák az embert.


Ja, és naponta többször, amikor csak lehetőséged van rá, mondogasd magadnak: napról napra, minden téren egyre jobban és jobban vagyok!


Talán fura, de én így szoktam kimámszni a depresszióból, ha rámtör.

2012. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el: Louise L. Hay - Éld az életed
2012. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Gondolj arra, hogy mennyi hülye idióta és bunkó embernek jön össze az,ami neked is könnyedén összejöhetne!

Majd gondolj arra, hogy ők miben különböznek tőled?(hát semmiben!)

Éppen ezért te is képes vagy ezekre a dolgokra lazán,csak te sokkal jobb vagy náluk!

Hajrá!


(Én is mindig arra gondolok,hogy minden hülyének van diplomája,akkor nekem miért ne sikerülhetne?)


Ne add fel!!!

2012. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!