Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől válhat valaki notórius...

Mitől válhat valaki notórius hazudozóvá? Az én férjem az, s próbálok rájönni miért, miben gyökerezik ez nála?

Figyelt kérdés

nem csak havi pár dologról van szó hanem mindig ilyen mikor a legenyhébb konfliktus helyzetbe keveredik, de csak velem s a családjával szemben ahogy megfigyeltem.

Lassan tíz éve együtt s az eléején komoly problémák voltak belőle de végűl sikerült addig eljutnom, hogy TUDOM, ÉRZEM szeret, imád, semmit nem tagadna meg tőlem, a fiunktól de reálisan látva ő egy jószívű hülye. Lehet durván hangzik s nagyon sokáig fájt ez de ez van, most már valamelyest feldolgoztam, mérlegeltem, ezért szakítani nem fogunk, inkább gőz erővel azon vagyunk, hogy támogassuk egymást, adjunk önbizalmat, pozitív energiát, s szerelmet egymás felé. Ezért szeretném tudni, ha valakinél, pár, rokon, ismerős is ilyen s nem sima bunkóság áll a háttérben annál mitől alakulhatott ki?

Vesrés? Negatív apai háttér vagy mi? Próbáltatok mások is a végére járni egy egy viselkedésnek? Mi lett a vége? Egyáltalán elviselhető mértékű volt az? Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2012. márc. 17. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy 35 éves unokanővérem aki 23!!évesnek hazudja magát.22-25 éves fiúkat szed fel de mindig lebukik:/ számtalan kellemetlen helyzet után sem tud igazat mondani.Sajnos lúzernek hívják a háta mögött.
2012. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizonyított tény,hogy egy ember egy nap nem tudom hányszor füllent:)Ezt most jól megmondtam:) De tényleg így van,akarattól függetlenül.Aki komolyabb dolgokban hazudik,az meg megszokta,akkor is csinálja ha nem kellene.Nem a háttéren múlik.Aztán jön Murpy törvénye,hogy amikor meg igazat mondasz,nem hiszik el:)Volt egy kapcsolatom:végig őszinte voltam,és mindent hazugságnak vélt az illető.
2012. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl. egy túlkontrolláló szülő miatt símán lehet hazudozó. Akit nagyon szigorúan fognak, akinek szinte minden percéről el kell számolnia, akinek beleturkálnak a holmijaiba a tudat nélkül, aki szinte levegőt sem vehet önállóan, az válhat nótorius hazudozóvá.


Egyébként lehet síma jellemhiba is: gyönge ember. A gyönge ember sokszor hajlik a görbe útra az egyenes helyett, mert kénylemes, mert fél konfrontálódni, mert nem akar vagy nem tud kiállni az igazáért. Elmisásolni mindig könnyebb a dolgokat, mint felvállani.


Apa és anyaprobléma is állhat mögötte.


Jól teszed, ha támogatod, különönsen a fiad érdekében, és hát valamiért annak idején őt választottad, ugye? Te tudod, hogy miért.

2012. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Bizonyított tény,hogy egy ember egy nap nem tudom hányszor füllent:)"


Ezt ugyan hol és ki bizonyitotta be? Mert ilyen nincs, létezik olyan ember, aki nem szokott hazudni.

2012. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az önértékelésével van probléma. Nem értékeli magát annak ami, nem érzi, hogy az ami ő, ami az ő álláspontja, azt meg tudná védeni. Ezért a kritikus helyzetekben azt mondja, amit a másik hallani szeretne.
2012. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van, aki ezt tanulta otthon kiskorában.

Nekünk van egy idős néni ismerősünk. Ő volt a legkisebb a családban, mindig futott a nagyok után, ha nem hazudott, neki nekóm jutott semmi. Ezt tanulta, ez bejött neki, le sem tudna szokni.

Mivel már néha nem emlékszik, keveri, hogy kinek mit hazudott, elég mulatságos...


én soha nem tudnék hazudni.

2012. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!