Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, lassan beleőrülök, mit tegyek? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés
Az anyósom nagyon szeret engem. Alapjában véve nekem sincs vele bajom. DE! Iszonyatos adósságot halmozott fel (megélhetési gondok miatt) és most a fia (az én párom) külföldön dolgozik részben emiatt, hogy ki tudják fizetni. Párom nem tudja csak a tartozás 20 %-át. Sokszor nem érti miért kell neki hazaküldeni havonta 140.000 Ft-ot és miért nem elég úgy hogy anyóséknak is 70.000 Ft bevételük. Ketten élnek anyósék. Egyrészt hazudok a páromnak, mindig két tűz között vagyok, mert úgymond én vagyok a közvetítő amikor például anyós kitalálja pluszban mennyi pénzt utaljon a fia azt persze én mondom el, mert neten mi tudunk beszélni. Nagyon sajnálom a párom, mert szeretne többet félretenni de nem tud! Minden nap legalább kétszer felhív. Minden pitiáner problémáját elmondja, ami lelkileg nagyon megterhelő. Én is mennék párom után de amit ő csinál nem bírnám. Kb. 4 évig kint kell lennie hogy az adósság lemenjen és ő is tudjon félre tenni. Mi külön szeretnénk majd költözni, anyós azt hiszi majd hozzájuk költözöm. Bár ez lenne a legkisebb gond megmondani neki hogy nem. Eltervezi milyen munkákat kell a házon megcsinálni (amit valóban meg kéne) de úgy érzem be akarja osztani a fia maradék pénzét is. Sajnos anyós most is munkanélküli. Nem tudom meddig bírom, illetve meddig kell nekem belefolyni a mindennapi dolgokba. Ha napi egy telefonhívás van akkor az kb. 20 perc mindenről tudni akar. De van hogy 4-szer is hív, mikor megy busz, hívjam fel neki ezt azt (ingyen tudok bárkit hívni). Néha már gyomoridegem van ha látom keres. Nagyon negatív ember ha valami nem úgy jön össze ahogy akarja előadja, hogy jobb lenne meghalni. Ezt persze páromnak nem mondhatom el, mert őt sem akarom idegesíteni. És ez csak gyűlik gyűlik bennem. Annyira reménytelennek látszik, hogy egyszer majd ketten lehetek azzal akit szeretek és nem kell támogatni a szülőket. Szóval mit tanácsoltok? Bocs hosszú lett.
2012. márc. 26. 16:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de hazudsz a párodnak? Az anyós miatt? ésmit gondolsz mi lesz, ha megtudja,hogy évekig átverted? Mert én tuti kivágnálak,hogy a lábad nem éri a földet.

Eszem megáll. Ha az anyós adósságot csinált akkor vállalja ésálljon odaagverek elé. Aztán a férjedmajd eldönti,hogy akar-e fizetni vagy nem. De így csak egy igás szamarat csinálsz belőle.

2012. márc. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem anyós kérdés. Ez annak kérdése, hogy akarsz-e hazudni továbbra is a párodnak, mert most ezt csinálod.


Szegény kint robotol, az a minimum, hogy tudja az igazat, miért csinálja.


Nem azt mondom, hogy szidd az anyját, nem is lenne helyes (pl. ha valóban ingyen telefonálsz, akkor megteheted, hogy felhívj neki valakit), de lásson tisztán. A tényeket közöld személyes vélemény nélkül.

2012. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha párod nem tudja, hogy miért kell ennyi pénzt küldenie, akkor oszd meg vele.

Igy olyan, mintha cinkosa vagy az anyósodnak és a párodból kiszeditek az összes pénzét!

Joga van tudnia, nem is értem, hogyan küld ennyi pénzt és azt sem tudja, hogy mire.

2012. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Vallj be mindent a párodnak, anyóst pedig építsd le ("ha valami nem úgy jön össze ahogy akarja előadja, hogy jobb lenne meghalni" - lelkiismeret-furdalással akar téged manipulálni, az ilyen anyóst kerüld mint a leprát!). Lehet hogy az "egyszer majd ketten lehetek azzal akit szeretek" dolog borulni fog és a kapcsolatotokat teszed kockára de legalább végre felelősségteljesen fogsz cselekedni és őszinte leszel a párodhoz! Ennyit megérdemel!!
2012. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ti vagytok azok az emberek, akikben a Párodnak feltétlenül bízni kéne tudni!

Ha ti ketten összeesküdtök ellene, akkor szerinted hogyan fogja érezni magát, ha ez kiderül?

Mellesleg igenis joga van tudni, mire megy a pénz, amit nagy nehezen megkeres.

Szóval szerintem ez így nem mehet tovább.

2012. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fizetném anyám marhaságát, az biztos. Apósom is előadta, mikor a férjem ment ki külföldre, hogy adjon neki oda x összeget minden hónapban. Kérdezte is a férjem rögtön, hogy és mire fel? A válasz: mert ő akar egy új autót. Na ezt nem. ha nem lett volna kajára pénze, akkor persze bizonyos keretek között, és ha megengedhetem magamnak, támogatom, akit tudok, de új autót ne vegyen se a férjem, se az én verejtékemen senki.


Ha ti félre akartok tenni, az úgy nem megy, hogy anyósod több százezres, vagy még nagyobb adósságát évekig ti fizetitek. És hidd el, soha nem jönnétek ki belőle, mert még csinálna nektek fizetni valót bőven. Ti meg maradtok csonka családnak, és ez miatt nem fogtok soha házastársként együtt élni a férjeddel.

2012. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen ez mind igaz amit írtok, tud dolgokat és azt is tudja hogy iszonyatosan sz.r helyzetben vannak. A botrány az adott lenne ha kiderülne ez tény. Nagyon rossz, hogy nem mondhatok el őszintén mindent. De ÉN vagyok itt vele ha elmondom ÉN fogom minden nap hallgatni. Én már mondtam anyósnak mondja ő el mi van de nem akarja. Öngyilkossággal fenyegetőzik sokszor. Nagyon labilis. Én is azt mondom tudnia kell. Nem élek együtt anyóssal. De az lenne a lényeg, mint például ez a "ne mondd el neki", hogy rám kényszerít dolgokat és szívességeket kér és sok!!!! De összeveszni sem akarok vele, mert mint mondtam labilis.
2012. márc. 26. 16:43
 8/27 A kérdező kommentje:
Még annyit, ha ő nem küldd haza pénz ÉHEN HALNAK. Szó szerint. Lelkiismeret furdalása van és olyat nem tenne, hogy nem küld.
2012. márc. 26. 16:45
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Tehát inkább kussolsz, csak hogy neked ne kelljen anyósod elé állni, és kimutatni, hogy nem érdekel a manipulálása, szerencsétlen párod meg robotol értetek.


Szépen vagytok, gratulálok.

2012. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám a férjemnek. Aztán anyuka oldja meg a problémáját ahogy tudja.

Ne haragudj, de normálisnak tartod azt, hogy ti 4 évig külön éljetek csak mert anyós felelőtlen, ée ezek után még hazudik is a fiának - annak aki a tartozásának megadásáért dolgozik?!

2012. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!