Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki passzív...

Van itt olyan, aki passzív jövedelemből él? Hogyan kezeli a párod, családod ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Tanulok és munkát keresek mellette.

A családom támogat, szerintük nem kéne munkát keresnem, mert a munka a tanulás rovására menne.

Párom támogat, próbál mindent megadni.

De nehéz 1 fizetésből élni.

2012. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Én munkanélküli biztonsági őr vagyok.

Van ezer önéletrajzom, és osztogatom mindenfelé.

Telefonálgatok mindenhova.

Most szüleimmel élek, és amikor épp nincs jó kedvük akkor jön az hogy én nem akarok dolgozni, meg nem keresek munkát stb. De szerintem ez a legtöbb helyen így megy.

2012. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Első 2: ezek nem passzív jövedelmek.

Passzív jövedelem olyan vagyon vagy befektetés, aminek annyi a hozama, amiből meg lehet élni, közben a vagyon nem csökken, sőt esetleg növekszik, és szinte semennyit nem kell vele foglalkozni. Tipikus eset pl. az ingatlanbérbeadás.

Nekem nincs ilyenem, de ha lenne, akkor is dolgoznék mellette valamit saját vállalkozásban.

2012. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Én GYED-en vagyok itthon és tőzsdézek mellette. Erre a kezdőtőkét felesben dobtuk össze a párommal. Itthon vagyok, többnyire ráérek ezzel foglalkozni. Szépen haladok, 1M-ról indultunk és 3 hét alatt 230 hasznot hozott.


A párom örül neki, hiszen közös pénz, a közös jövőnket építjük belőle.

2012. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
4-es vagyok: a szüleink, testvéreink nem tudják, hogy ezzel is "foglalkozok". Elég konzervatív a gondolkodásuk, szerintük ez pénzpazarlás.
2012. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
10:24 ez szépen hangzik, de azért szólok, hogy csak az lesz majd releváns, hogy 2-3 év után mennyi lesz az 1M-ből.
2012. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

6-os igen, ezt tudom. De ezt a pénzt tudjuk nélkülözni, nem a kajapénzt játszom el.


Amúgy meg bankban dolgoztam, többek között ezzel is foglalkoztam, értek hozzá.

2012. márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Kettes vagyok.

Bocsi:)

Így már leesett mi a passzív jövedelem.

Csak az első válaszoló kicsit megtévesztett, meg nem figyeltem eléggé :)

2012. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

ez azért elég szégyenletes, hogy egyesek nem tudják mi a passzív jövedelem fogalma.


nos, nekem van némi passzív jövedelmem, de arra elég, h a rezsit kifizessük. hála az égnek hitelünk nincs, párom fizeti a kaját, és anyukámtól néha kapok egy kis pénzt.

most végeztem az egyetemmel, épp lázas munkakeresésben vagyok, jó lenne azért teljes mértékben a saját lábamra állni.

a párom folyton azt mondja, hogy ne aggódjak, amíg nincs semmi, szívesen eltart, hiszen én is adok valamit a közösbe.

anyukám sem ugrál a fejem felett, havi kb 20e-t kapok tőle, amit be is tudok osztani, ha nem rám, akkor biztos csokira költené, de az nem tenne jót az alakjának :)


én már nagyon szeretnék munkát találni, mert most szerzem meg a jogsit, és annyira megszerettem a vezetést, hogy kéne egy verda. a páromnak van, de mégsem járhatok folyton az övével :)

2012. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Én 5 éve 12millió forintot feltettem be egy ingatlan eladással foglalkozó cégbe.Garantálták,hogy 1 éven belül havi 3millió forintot fizetnek ki nekem életem végéig, vagy addig ameddig a cég teljesen nem megy csődbe.Így egy évvel és 4 hónappal később már minden hónap ajándék.Mivel ugye 1 év az én türelmi időm amit megszabtak és négy hónap amíg megtérül a befektetésem.Egyenlőre minden hónap 10. napján óramű pontossággal küldik a pénzt.Nekem ez a passzív jövedelmem.Tehát ezt a pénzt,úgy is megkapom ha semmit nem foglalkozok a céggel(márpedig már egyáltalán nem foglalkozok).Ezen kívül mással is foglalkozok, de ettől függetlenül az amit ez a cég nekem utal passzív jövedelem.
2012. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!