Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérkérdés? Ki mit gondol...

Testvérkérdés? Ki mit gondol erről? Nekünk kellene rosszul éreznünk ez miatt magunkat?

Figyelt kérdés
Szóval van 1 26éves bátyám,aki nem igen dolgozott még életében rendes munkahelyen. Kb.tavaly tavasszal kezdett targoncázni egy cégnél,ahonnan hétvégente járt haza,akkor itt aludt nálunk,hozta a mosnivalót stb.Nyáron volt,hogy másfél hónapot is itt volt.Októberben vége lett a munkának,akkor is jött hozzánk evett,aludt,fürdött,mostam a ruháit.Tavaly egész évben 10ezer ft-ot adott.A munka neki abból áll,hogy el teng-leng pár ezer forintért,rendes munkahelyre nem akar menni.Megmondtam neki,hogy januárban el kell mennie innen.Persze,semmi sem változott.Ha álláshirdetést mutattam neki,fel sem hívta,meg sem kérdezte.Volt,hogy tel.számot adtam neeki meg se próbálta,se kertészetbe,se kőmüveshez,se gyárba nem hajlandó menni. Kb.2hete összevesztünk és elhajtottam.Most máson élősködik. Viszont még neki áll feljebb,hogy el mertem küldeni. Nekem családom van 2gyerekkel vagyok itthon és a párom dolgozik rendesen. Én is mindig dolgoztam épp ami volt,nem arra vártam,hogy majd valaki felajánl havi 300ezret és még dolgoznom sem kell.Szerintetek türnöm kellett volna tovább?
2012. ápr. 3. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagyfiú már, hogy egyedül boldoguljon. Jól tetted, hogy kitetted.
2012. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez pofátlanság volt a testvéred részéről. Az a baj, hogy az ilyen tengi-lengi emberek soha nem változnak meg. Az én bátyám is pont ilyen, de szerencsére ilyen még nem volt, hogy hozzánk költözzön.
2012. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem abszolút jól tetted. Nem támogathatod úgy, hogy ő nem tesz semmit, hogy megállja a helyét. Neki is rossz lesz később, ha nem tanulja meg az önállóságot. Persze, most haragszik, de te csak jót tettél vele, hogy kizökkentetted ebből az állapotból, majd megérti később. Talán előbb utóbb az a másik személy is megelégeli ezt a helyzetet és akkor kénytelen lesz a lábára állni. Meg kell értenie, hogy fel kell nőnie egyszer.
2012. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kéne rosszul érezned magad, ha az utcán kötött volna ki miután kitetted.

De még akkor is neked lett volna igazad.

2012. ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem került utcára,de előbb utóbb még az is lehet,mert gondolom ezt mások is megunják majd.
2012. ápr. 3. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég felnőtt a bátyád, hogy vállalja az életéért a felelősséget, és ne a 2 gyerekes testvére nyakán élősködjön.


Jó, hogy elhajtottad, mert amíg nincs rákényszerítve, addig nem fog változni.

2012. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!