Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Májusig még kapom a családi...

Májusig még kapom a családi pótlékot (végzek a sulival, már betöltöttem a 20. életévemet), de már jó ideje nem lakom anyumékkal. A családi pótlékot át tudom íratni magamra? Vagy az már eleve nekem járna?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

"Májusig még kapom a családi pótlékot..."


A családi pótlékot a szülő kapja, nem értem, hogy érted, hogy "kapod".

Átírni pont ezért nem is tudod magadra.

2012. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én amikor megpróbáltam a saját nevem,re íratni (semmi különös oka nem volt, csak bementünk anyuval, hogy akkor kapjam én), azt mondták, hogy azt én nem kérhetem az én nevemre, az anyunak jár, pedig már voltam vagy 20 éves is.
2012. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Lehet.én úgy kapom.saját jogú családi pótlék a neve.14800ft.szülői nyilatkozat kell hozzá.
2012. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg igazolás,hogy nem vagytok egy háztartásba.menj be az államkincstárba.
2012. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ebből a téged érintő lényeg kiemelve:


"Saját jogán családi pótlékra jogosult:


- A tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha utána tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak.

- A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét,

-akinek mindkét szülője elhunyt,

-akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától különélő szülője elhunyt,

-aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből,

-akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,

-aki a szülővel nem él egy háztartásban

2012. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

-aki a szülővel nem él egy háztartásban


AKKOR TEHÁT MAGAMRA TUDOM ÍRATNI :)

2012. ápr. 6. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy igen, ha ennek is megfelelsz:


-A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét


Szóval biztató a helyzet, most már komolyabb (é: hivatalos) helyeken is elkezdhetsz érdeklődni:)

2012. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!