Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az előnyei és a hátrányai...

Mik az előnyei és a hátrányai annak ha valakinek testvére (i) van (nak)?

Figyelt kérdés
Nekem nincs :D de miért jó és miért rossz ha van? :D
2012. ápr. 12. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én talán mindkét oldalt el tudom mondani (milyen amikor van és amikor nincs), mert van 2 nővérem, akik már elköltöztek. Szóval gyerekként, mikor 3an voltunk lányok sokat hülyéskedtünk, sosem unatkoztunk, mindig csináltunk valamit. Viszont ha idősebbek a testvéreid, ugráltathatnak, ahogy velem meg is tették, de ez szerintem mindenhol előfordul. Ha a szülők nem voltak itthon, eléggé ki voltam nekik szolgáltatva. Most, hogy már nem laknak itthon néha rossz, hogy egyedül vagyok, persze mikor épp nem vágyom a felfordulásra, akkor jó, hogy nincsenek itt. Szóval tényleg van pozitív és negatív oldala a dolognak, de az biztos, hogy én örülök annak, hogy van 2 nővérem :)
2012. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányról nem tudok, szerintem csak előnye van.
2012. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Anyagilag van hátránya: nem kapsz lakást, megoszlik az örökség, a figyelem, a gyerekeid esetleg a 7.-8. unokák lesznek, nem a nagymami kincse. Előnye akkor van, ha jó a kapcsolat köztetek, meg nem elmebetegek, alkoholisták, stb., akkor viszont pótolhatatlan.
2012. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs jó kapcsolatom a testvéremmel sajnos. Ennek létrejöttében vastagon benne van anyám is, aki irigységre nevelte őt velem szemben.

Szüleink elváltak, én apával maradtam, ő anyámmal.

2012. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátrány: mi rengeteget veszekedtünk tinédzser korban. Két bratyóm van. Előny: rengeteg együtt játszás gyerekkorban. Felnőttkorban: egy hatalmas kötelék alakult ki, bármi baj van, a tesók mindig ott vannak, ők sose hagynak el. Egymás segítése.
2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 féltestvérem van, a bátyám csak pár hónapot lakott velünk, de a nővéremmel évekig együtt laktam. Sajnos több, mint 10 évvel idősebbek nálam, úgyhogy gyerekként a nővérem inkább a második anyukám volt, tudom hülye a megfogalmazás, de nem igazán tudtam vele mit kezdeni. Nem tudtam vele együtt játszani, de ő nagyon rendes volt, mert elvitt egy csomó helyre, mikor velünk élt a bátyám is, akkor ő is.

Most meg, hogy felnőttek vagyunk, nagyon jól kijövünk, sokat beszélgetünk, bármikor számíthatunk a másikra, megbeszéljük a problémáinkat, kisegítjük egymást, ha a másik bajban van.

Engem mondjuk sosem piszkáltak gyerek koromban, vagy ugráltattak, de van olyan testvér is, aki ezt csinálja. Szerencsére az én testvéreim nem csinálták.

2012. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Hátrány (lehetőségek):

- kevesebb rád szentelt energia

- kevesebb pénz jut rád (nincs különóra, vagy hobbi)

- ha te vagy a kisebb, a ruhákat öröklöd

- nekem pl nem volt soha biciklim, csak a tesómnak

- közös szoba

- utánzós majom lesz a tesód

- folyton versengenetek kell a szüleitek szeretetéért

- irigység

- kisebb örökség

- helyette is megcsinálhatod a házimunkát

stb...

- nulla magánélet

-

2012. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a legidősebb két fiatalabb testvérem van.

Előnyök: volt kivel jásztanom gyerekkoromban, még akkor is ha épp nem voltak ott a barátaim, van kivel mókázni ha van kedvem, vannak jó kis szócsaták még mindig, lehet segítséget kérni a fiútesómtól ha elromlik valamim, a lány tesómmal együtt szépézkedhetek szóval van jó pár előnye...

Hátrány: Hát néha zavar hogy láb alatt vannak, és mivel az egyikkel közös szobánk van, ezért nincs sok nyugalmam, max ha nincs itthon. :D De amúgy megvagyunk.

Én is több gyereket szeretnék, szóval olyan hátrányt nem tudok, ami miatt ne vállaljak több gyereket, mivel jó lesz ha lesz testvére a gyerekeimnek :D

2012. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs testvérem,szerintem ennek sok előnye volt,2hátránya van:hogy most így felnőtt korban nincs egy erős kötelék akivel számíthatunk egymásra,illetve elég önző vagyok:)
2012. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van 2, én vagyok a legidősebb, viszonylag kicsi a korkülönbség köztünk. A gyerekkori "hadakozások" dacára én csak előnyét látom hogy vannak. Ami az "örökölt" ruhákat illeti: én élveztem, hogy cserélgethetem a tesómmal a ruháinkat. Kamaszkorban persze előfordult hogy féltékeny voltam a tesóimra ( őket biztos jobban szeretik, mint engem) dehát utólag rájöttem, hogy ez hülyeség. Olyat is meg lehet velük beszélni amit nem elsősorban a szülőkkel szeretnék, és mindig, mindenben számíthatok rájuk. A kisfiamnak is mindenképpen szeretnék testvért (remélem, összejön), mert arra gondolok, ha mi meghalunk majd a párommal, ne maradjon egyedül.
2012. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!