Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám január 12én halt meg,...

Apukám január 12én halt meg, de csak március 7én lett beadva a papír! Lehetséges, hogy ebben a hónapban már kapok árvaellátást? Bar meg semmi papirt nem kaptunk! Lehetséges e későbbi utalás, vagy már csak következő hónapban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt fogadd részvétem!

Nem tudom, hogy az én példámon keresztül mennyire lehet általánosítani: Apa halála utáni hónapban adtam be az árvaellátási kérelmet, halálnak egy éves évfordulóján utaltak először (vagy akkor jött meg a papír, hogy hamarosan utalni fognak, sajnos nem emlékszem). Ekkor visszamenőleg megkaptam az eltelt időre járó árvaellátás összegét. Az elbírálás gyakran hosszabb időszakot ölel fel.

2012. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ismerősnek Édesanyja halt meg, de neki nem volt olyan hosszú idő az elbírálás, mint az előző válaszolónak. Ha adott hó 7-én adtad be a papírt, abban a hónapban már tuti nem utalnak, de én a helyedben a következőben sem reménykednék. Inkább május, az már szinte tuti.
2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!