Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az ha feltétlenül...

Milyen az ha feltétlenül szereti egy anya a gyerekét? Egyáltalán miért kell feltétellel szeretni valakit?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A feltétlenül nem egyenlő a feltétel nélkül kifejezéssel...
2012. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha feltétel nélkül érted, azt nem kell, hanem jön az az érzés. Aki feltétellel szeret, hát nem tudom egy babának milyen feltételeket lehet szabni.
2012. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért gondolsz pont babára? nem hiszem hogy a kérdező arra gondol, a feltétel nélkül szeretés az azt jelenti hogy nem vár semmit cserébe, nem hordja le hogy mennyit tettem érted, tartozol, szóval nem vár hálát azért mert ő kufircolt egyet és megszülte, egyszerűen szereti, neveli, és igazi anya.
2012. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha feltételek nélkül szereti, akkor feltétlenül szereti = minden körülmények között szereti, tehát bármit tesz a gyerek, szereti.

Ha feltételekkel szereti, akkor csak bizonyos elvárások teljesítése esetén, tehát nem minden körülmény között szereti.


Vagy nem erre voltál kíváncsi? Akkor fogalmazd meg egzaktabbul.

2012. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Maga a kérdés eleve kacifántos,mert egy szülő-gyerek kapcsolatban vannak feltételek;ezek a szülő kötelessége,és a gyermek szellemi fejlődésével kapcsolatos dolgok.Lényegében a szülők feladata nemcsak ellátni,etetni,ruházni a gyereket,hanem a meglátása szerint és az erkölcsi normáknak megfelelően a lehető legjobb embert nevelni a gyermekéből.Ez nagyon fontos,hiszen a nevelésen nagyon sok múlik a gyermek későbbi élete folyamán.

Mikor a gyerek már nagy,pl iskolás lesz,akkor neki a kötelessége úgymond,hogy a társadalmi,erkölcsi elvárások szerint viselkedjen.Ehhez persze elengedhetetlen,hogy nemcsak a szülők,hanem a pedagógusok is megtanítsák mi a helyes és mi a helytelen magatartás adott élethelyzetekben.

Ezek feltételek,ha úgy nézzük.

Ha túlságosan elengedik a gyereket,tehát ráhagynak sokmindent és engednek a hisztinek,elnézik a helytelen magatartást,akkor a gyerek "neveletlen" és kezelhetetlen lesz.

2012. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért gondolok babára, mert most babám van és feltétel nélkül szeretem, máshogy nem is tudnám. Ha baba korban nem szereti, akkor majd azért fogja, mert kap cserébe valamit? Vagy én megszűnök szeretni a babámat és mérlegelni fogom, hogy megérdemli e a szeretetemet?
2012. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,lemaradt a vége.

Nálam a feltétel nélkül szeretet azt jelenti,bármit tehet,akkor is szeretem.Ez természetes egy szülő részéről,szerintem.De ha ezt a gyerek látja,könnyen el szaladhat vele a ló,és akkor megint csak jönnek a magatartásbeli problémák.

Szóval néha nem árt,eljátszani,hogy igenis mérges vagyok,vagy nagyon szomorú vagyok,azért amit ő csinált,nem csinált,mondott,mert így lehet vele a legjobban tudatni,hogy a rossz viselkedésének vannak bizonyos következményei.

2012. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hat ez eleg erdeges kerdes de gondolom mar mit akkar tolunk ez a Csávo vagy Ipse vagy leányka...

az anya azert kell feltetlenul szeretnie mivel ezt elvalalta mikor ugydontott hogy befogantassa akit majd 9 honap alatt kihord es megszull,Meg egy olyan alternativa is kialakul az emberbe ,mivel mindenkinek szeretnie koll feltetlenul gyermeket-eit, vannak ugyan esetek amikor ezek nem tortennek meg de akkor sulyos cselekmenynek kell tortennie ami az alternativat megsemisitve killenditi az Illeto anyat Akar Apat az intervalumbol amelikben meg meg azt tanusithatta...

feltetellel akkor szeretunk valakit amikor kozos megegyezes alapjan bizonyos szabalyokhoz tartva az illetot megmarad a kriteriumban amiben a szeretetunket tanasithatjuk vele szemben...

kriteriumot-kat atlepve szabalyokat szegve, mar nem tanusithatjuk a szeretetetet

2012. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vannak anyák akik a nevelés elején mint te kedves utolsó így szeretik a gyereküket ahogy te, de vannak olyanok is akik úgy élik ezt meg mint kötelesség, vagy hogy a gyerek elveszi az éveit, ezekből a gyerekekből lesznek azok akik ide írják ki hogy miért utálja az anyja és a többi, egyszer a gyereknek lesznek elképzelései, önállósága és az az anya aki ezért vitázik vele, rákényszeríti az akaratát,mert megteheti a kiskorúval szemben és úgy tartja amíg az én kenyeremet eszed addig az lesz amit mondok, az már nem feltétel nélkül szereti a gyerekét. Minden anya jó fej addig amíg a gyereknek nem lesznek saját gondolatai és véleménye....és ha nincs kommunikáció és az anyának se több esze,mint a tinédzser gyerekének akkor összeveszés nélkül nem tudják megoldani.
2012. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ma 20:33-asnak szólt.
2012. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!