Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi segítene dönteni, hogy...

Mi segítene dönteni, hogy lehetőleg utólag ne bánjam meg?

Figyelt kérdés

Elég fontos lépés előtt állok. A párommal szeretnék összeköltözni (már majdnem 5 éve együtt vagyunk, úgyhogy ideje lenne), csak van egy "aprócska" gond. Mesteri előtt (jelenleg még államvizsga előtt is) állok. Ha a párommal összeköltözöm ezt a mesterit, ami ezen az egyetemen van, itt kell hagyjam, pedig valószínűleg itt féllábon is eltudnám végezni, mivel a tanárok ismernek, tudják eddigi eredményeimet, szeretnek stb. ráadásul jó egyetem. Ha a párommal összeköltözöm egy másik, kevésbé neves magán egyetemre fogok járni, ha felvesznek, végül is fejlődni itt is tudok. Mégis bennem van a félsz, hogy mi van, ha utólag meggondolom magam, de nem is ez, hanem inkább az, hogy megbánom, hogy nem maradtam...

A történetrésze, hogy már éltünk távkapcsolatban pontosan az álmaink és egyetem miatt (mert a két szak nem volt egy városban). Működött a távkapcsolat, csak lelkiekben nagyon megvisel engem. 3 éve 3 évben egyeztünk meg és úgy érzem képtelen vagyok megtoldani ezt még 2 évvel, már annyira rákészültem lelkileg, hogy együtt leszünk...Hogyan döntsek úgy, hogy lehetőleg ne nézzek vissza? Vagy mindegy, mert úgyis visszanézek? :-S


2012. ápr. 18. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi semmiesetre sem, ezt kizarolag te tudhatod. Egy regi jol bevalt modszer: vegyel egy papirlapot. Az egyik oldalara ird ra az egyik opciot, a masik oldalara a masikat. Aztan mindket esetben, hogy hol fogsz tartani 5 vagy 10 ev mulva. Ha befejezted, olvasd at mindkettot, ha kell, tobbszor is. Konnyebben atlatod majd es talan segit dontened.
2012. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mennyire lennétek messze egymástól, ha a régi iskoládat választod?
2012. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A múlt hetet teljes mértékben a párommal töltöttem, boldog voltam és kiegyensúlyozott, bár végig ugyanazok a dolgok nyomasztottak (szakdolgozat, egyéb stressz, döntés stb) de ha vissza gondolok, boldog voltam és nyugodt. Az a kérdés, hogy egy jó nevű egyetem ér-e még két évet az életemből? Úgy érzem nem. Nem akarok 7 év kapcsolat mellett még mindig külön élni és álmodozni még 24 évesen is a közös életről...
2012. ápr. 18. 20:55
 4/13 A kérdező kommentje:

2.!

Mint most 150 km-re.

2012. ápr. 18. 20:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Az összeköltözés várhat amíg megcsinálod a tanulmányaidat, hamár 5 évet kibirtatok, a többin ne múljon a tanulmányod.
2012. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen azt érzem, hogy már ezt a két hónapot sem bírom. Elegem van már, hogy van egy párom valahol 150 km-re és mégsincs. Habár a legnagyobb lelki társak és legjobb barátok vagyunk, sokszor így is nagyon nehéz. De még 2 évig tapogjunk ugyanabban a helyben? Egy egyetem ér annyit? Mehetek máshova is, nagyjából ugyanaz a helyzet, fejlődni meg magam erejéből kell elsősorban...
2012. ápr. 18. 21:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik egyetem mennyit ér. Mármint utána milyenek az elhelyezkedési lehetőségeid az egyikkel és a másikkal. Én először ezt gondolnám végig!

Másodjára azt vedd figyelembe, hogy mennyire stabil a kapcsolatotok.Nem tudom éltetek-e már együtt a 3 év előtt.

Arra akarok célozni, hogy nehogy utána szétmenjetek,mert nem ismeritek egymást, s az egyetem is oda.Oké, hogy 5 év, de mennyit voltatok ebből együtt, hétköznapi gondok stb. mellett.


Végszóként én tényleg azt mérlegelném,amit az elején is írtam. Ha elvégzed, melyikkel tudsz jobban elhelyezkedni.

2012. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy befolyásolná a karrieremet, az, hogy melyik egyetemtől lesz diplomám. Szakom esetében inkább az utólagos képzések, szakosodások jelentenek nagy dolgokat, nem a mesteri. Itt anyiban lenne könnyebb, hogy a tanárok ismernek, a tanszékvezető nagyon szeret, tehát ismerős környék, stabil hely. A másik egyetemet nem ismerem, de menni fog szerintem...


A kapcsolatunk stabil, nagyon jól ismerjük az élet furcsa helyzeteit is együtt, házasságot, családot, gyereket tervezünk.

2012. ápr. 18. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:
A párod nem tud a te városodba költözni?
2012. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg is valaszoltad a kerdest! :)
2012. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!