Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista élettárstól...

Alkoholista élettárstól hogyan lehet megszabadúlni?

Figyelt kérdés
Anyám élettársával már több mint 3 éve próbálkozunk hogy letegye az alkoholt.Munkahelyét és az egész családot tönkretette már.Kisöcsém is fél vele lenni.Anyagilag már lassan teljesen tönkre megyünk,a sok adóssága miatt meg minket piszkálnak.Nincs jövőnk ha ő itt van.A ház amiben élünk semmi tulajdonjoga nincs,csupán állandóra van ide bejelentve.Elmenni nem akar.Hogyan lehet megoldani h kiköltözzön?Nehézség h neki nincs hova mennie,ezért félünk h agresszív lesz még inkább.A segítséget előre is köszönöm.
2012. ápr. 23. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség, kényszerkijelentés.
2012. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a hatósághoz fordultok (ami nehéz eset, mert be van oda jelentve... és amúgy sem arról híresek, hogy a dolgukat végeznék), vagy ami jobb: szóltok pár jó erőben lévő férfinak az ismerősi körötökben, szépen kipakoljátok a cuccát, azonnal zárt cseréltek és kész. Elrettentésül némelyik nagylegény maradna, ha pofázna az alkesz, az megmutatná neki, hol van a magyarok Istene.
2012. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akk kijönnek a rendőrök és kiviszik a házból?
2012. ápr. 23. 17:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam,talán össze is tudnék szedni embereket.Csak félek h amíg mi nem vagyunk otthon vagy épp alszunk akkor visszajön és tesz valamit.Múltkor már ott tartottunk h mennie kell,aztán azt mondta h ránkgyújtja a házat amíg alszunk.....
2012. ápr. 23. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor megnyugtatok mindenkit, hogy amíg nem folyik vér addig a rendőrök le se tojják az ilyen dolgokat!!!

Sajnos a megoldást nem tudom..így még gázabb, hogy állandóra be van jelentve.

És ha nem kap kaját, piát..stb az nem lenne megoldás?Van munkahelye?

Mindegy azért a rendőrségre meg lehet próbálni bemenni.Az hogy rátok gyújtja a házat, az már fenyegetésnek számít!Csak az a baj, hogy pl távol tartási végzést is csak tetlegesség után van, és egyébként az is szart se ér, mert 1 papír nem állítja meg, és mire kihívnád a rendőrt, addigra már lehet a késsel a torkodnál áll!! :( Szar ez a rendszer nagyon...nem igazán védik itt az embert sajnos...

2012. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből van ez az ember,múltkor egy hétig nem evett és semi baja sem volt.Meg am se eszik csak piál.Nem tudjuk megszabni neki h ne igyon,pénzt sem kap.Vannak olyan idióták akik adnak neki pedig már mindenkinek tartozik a faluban.A rendőrség tényleg ilyen és ezért nem tudom mi legyen.Pedig jó lenne valami,mert nem tudom mi lesz ennek a vége.
2012. ápr. 23. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha zárat cseréltetek, nem tudna visszajönni akkor sem, ha nincs ott férfisegítség. Ha meg be akarna törni - rendőrt hívtok!
2012. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Határozottan és rövid úton.


Nem kell tőle félni, de a fenyegőzései miatt azonban érdemes előre bejelentést tenni a rendőrségen - és az nem igaz, hogy nem tesznek semmit, amíg nem folyik vér! -, mert akkor egy ideig szemmel tartják a házatokat. Érdemes a szomszédoknak is szólni, több szem többet lát alapon.

2012. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Zárcsere, cucc az ajtó előtt, benn meg két vaskos ismerős.


Ha utólag erősködne, akkor el kell kapni részegen, és egy kicsit megpüfölni. Esetleg egy nagyobb kutya otthon is hasznos szolgálatot tehet, bár az eltart egy darabig, amíg megnő, meg már lehet, hogy van is kutyátok.


Vagy esetleg gázsprah, vagy sokkoló is jól jöhet.


Nálunk egyszerűbb volt a történet, megnőttünk, a mostohafater pedig távozás közben kétszer is felnyalta véletlenül a járdát. Bár akkor is részeg volt, vitte őt a lendület.

2012. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!