Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, megfulladok....

Úgy érzem, megfulladok. Segítség! (? )

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába tettem a kérdést, mert itt lehet a legtöbb normális választ kapni.

Egyébként félig-meddig családi dolog is, úgyhogy nem is annyira rossz a választás.

Akkor kezdem, köszönöm, ha végigolvasod és válaszolsz!

26 éves lány vagyok, otthon lakom a szüleimmel.

Érettségi után elkezdtem egy OKJ-t, amit 3 év után nem fejeztem be.

Ezután egyetemre mentem, újabb két és fél év, abbahagytam azt is.

Voltak ilyen-olyan időszakos munkáim, de egyik sem volt hosszútávú.

Egy hónapja megint munkanélküli lettem.

A szüleim (főleg anyum) folyamatosan kérdezgeti, mikor lesz már rendes állásom.

Persze keresek folyamatosan, de egyszerűen semmi visszajelzés és már nagyon el vagyok keseredve...úgy érzem sehová nem tart az életem.

Van barátom is, több, mint két éve, vele is szeretnénk tovább lépni (összeköltözés), de így ugye nem lehet.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy akik esetleg hasonló helyzetben voltak, vagy akik értenek hozzá, ellátnának jó tanácsokkal, mit kéne másképpen csinálnom, hogy végre legyen munkám.

Én tényleg nem tudom, mit rontok el, de ez így nem mehet tovább, úgy érzem 26 évesen tönkre megyek már ebbe.

Köszönöm, ha válaszoltok!



2012. ápr. 25. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
csak annyit tudok mondani, hogy nem a te hibád, válság van, aminek remélhetőleg néhány éven belül vége lesz
2012. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanígy vagyok én is. 25 vagyok. Érettségi után elkezdtem egy egyetemet, abbahagytam. Elkezdtem egy kétéves okj-t és BEFEJEZTEM. Aztán vissza az egyetemre, más szakra, júniusban diplomázok. Közben diákmunkákat vállalta. 2,5 éve van barátom, nemsokára összeköltözünk.

Ne haragudj meg, de azért ez így a te hibád elég nagyrészt, ha mindent csak elkezdesz, de nem fejezed be. Hogy lenne munkád, ha nincs semmi képesítésed?

2012. ápr. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Az állásinterjúkon ezt azért ne mondd, hogy két iskolát kezdtél el és nem fejezted be őket mert a kitartásodról sokmindent elárul. Amúgy kereshetnél egy olyan OKJ-t ami érdekel, és esetleg kereslet is lenne arra a szakmára. Addig pedig marad az "ilyen-olyna" munka. Sajnos manapság még annak is ilyen munkája van, aki sok-sok évet tepert egyetemi diplomáért. Ebből a szempontból igaza volt az első válaszolónak, ez a válság hibája. Azonban az, hogy nem fejezted be az iskolákat, az a tiéd, nincs kitartásod és ez nem sok jót ígér.
2012. ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Már bocsika első,de ne kenjük már a válságra a kérdező lustaságát.Őszinte leszek,egyszerűen nagy ívben sz*rtál az egészre.Elkezdtél egy OKJ szakmát(ingyenesen,míg lehetett) és nem érdekelt.Lusta voltál tanulni.Majd mentél egyetemre,amit szintén lusta voltál befejezni.Téged semmi nem érdekel,mert eltartanak..Most meg közel 30 évesen sírsz,hogy semmi nem sikerül.Kezd azzal,hogy nem siránkozol,nem másokat hibáztat,hanem végre elkezdesz tanulni.Tessék elmenni,szakmát tanulni,vagy egyetemre menni..ha nem akarsz tanulni,akkor tessék menni dolgozni ha mást nem egy gyárba..
2012. ápr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj h nem fejezted be az iskoláid. Legalább egy OKJ lenne.

Én is 26 vagyok, érettségi után egy 2 éves OKJ-t végeztem. Dolgoztam már pár helyen, sajnos pár hónapja munkanélküli lettem. Azóta hiába jelentkezek állásokra, vagy nem is kapok visszajelzést egyáltalán, vagy egyszerűen mást vesznek fel. Sajnos ilyen világban élünk most:\ Volt olyan interjúm, ahol elővették a többi jelentkező önéletrajzát összefűzés céljából...ha nem volt 3-400, akkor egy sem. Megyeszékhelyen lakom,de így is nehéz. Kínomba már jelentkeztem 3 műszakos szalagra is, de elküldtek azzal h "túlképzett" vagyok. Szánalmas.

2012. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Elég szar a helyzet itthon... Munkanélküliség, az emberek ölik egymást a munkahelyen. Vagy a jobb pozícióért, vagy mert azt hiszik, hogy csak így tudnak életben maradni. Fogalmazhatnék úgy is, hogy a Magyar egy köcsög (tisztelet a kivételnek)... Nem túloztam sokat... Amiket fent írtál, azokról nem tehetsz, ahogy az első hozzászóló is írta. Én azt javaslom, hogyha össze is jön valami munkahely, mindig addig tarts ki, míg nem lesz jobb. Biztos vannak ismerőseid, közelebbi ismerőseid akik esetleg tudnak segíteni bekerülni valahova. A végzettségednek megfelelően nehéz elhelyezkedni manapság, mert elvárják hogy legyen min. 5 év gyakorlatod felsőfokú végzettséggel. Na igen, de valahol mindenki elkezdte. Az, hogy nem tart az életed sehova ez butaság. Vannak terveid; összeköltözni a pároddal, találni egy munkahelyet, ahol pénzt tudsz keresni, és próbálod építeni a jövődet. Szóval ha ezek nem lennének, ezek a célok, akkor azt mondanám hogy nem tart sehova az életed... Szóval fel a fejjel, tarts ki, és próbáld meg megmozgatni a kapcsolataid, hátha a szerencse rád mosolyog! :)
2012. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A helyedben én külföldre mennék, először nyelvet, majd szakmát is tanulni. Aztán hazahoznám a tudásom.

Egyébként az is lehet, hogy nem a képességeidnek megfelelő szakmákat tanultad.

Válassz olyat, ami tényleg érdekel.

Amíg nem találod meg a te utad, addig nem fognak sikerülni a dolgok. Nekem van diplomám, de nem azt csinálom, amit tanultam, valahogy a sors másfelé vitt.

2012. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Néhány hozzászóló, aki letorkollt.

Igen, én is tisztában vagyok vele, hogy hiba volt nem befejezni az iskolát, nem kenem másra ezt a felelősséget, ez az én saram. Sajnos nem tudom visszaforgatni az időt, már ez a helyzet és kész.

Ennek ellenére tanácsot kértem, nem savazást, úgyhogy örülnék, ha eszerint írnátok.

És nem örülök, hogy eltartanak, nagyon is rosszul érzem magam emiatt.

Tényleg baromi jó, hogy 26 évesen itt vagyok a szüleim nyakán és egy helyben toporgok..

Lehetőség szerint mindig adok haza pénzt.

Nekem soha nem volt büdös a munka, nem vagyok lusta, ezt kikérem magamnak!

Dolgoztam mosodában, 150 fokos mángorló mellett 3 műszakban, úgyhogy a rosszindulatú hozzászólók kíméljenek!

És nem "sírok" és sajnáltatom magam, hanem tanácsokat kértem, hogy tudnék mielőbb munkát találni, hátha van valakinek ebben tapasztalata, vagy ötlete.

Akik normálisan válaszoltak azoknak köszönöm!

2012. ápr. 26. 01:31
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

"És nem "sírok" és sajnáltatom magam, hanem tanácsokat kértem, hogy tudnék mielőbb munkát találni, hátha van valakinek ebben tapasztalata, vagy ötlete. "


Befejezett tanulmányok, diploma, szakma, nyelvtudás nélkül? Viccelsz? Kb annyi marad az életed, amit példának említették, ilyen betanított fizikai munkák. S 26 évesen tippet kérni az álláskereséshez egy fórumon elég nyifinyafi dolog. Kérdezd meg a szüleidet, menj el a munkaügyi központba, legyél talpraesett.

2012. ápr. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért "nyifinyafi" dolog tanácsot kérni olyanoktól, akiknek esetleg nagyobb tapasztalatuk van.

Szerinted nem vagyok túl a munkaügyi központon és baráti/szülői tanácsokon?

Nem ülök a babérjaimon, pont ezért vagyok kiakadva.

És még egyszer mondom: tanácsot kértem, nem savazást.

Ha nem tudsz érdemben válaszolni, ne itt vezesd le a napi feszkót.

2012. ápr. 26. 02:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!