Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. 21 évesen diplomáztam, aztán külföldre költöztem, tanultam, dolgoztam, családtól függetlenül éltem. Most viszont hazaköltöztem, és találtam egy munkahelyet is.

160ezer forintot keresek havonta.

Kicsit visszalépésnek élem meg hogy ismét a szülői házban élek, hiányzik valamennyire a függetlenségem.

Lenne pénzem albérletre, de mégsem bírom rászánni magam, hiszen azt a kb 40-50 ezer forintot, amit lakhatásra, rezsire költenék így félre tudom tenni, ami ugye biztosan nagyon jól fog jönni a későbbiekben.


Ha elköltöznék, akkor nem tudnék félrerakni, hogy jutnék egyről a kettőre?

Mégis ilyen korban már illene teljesen önállónak lennem.

Bár a maradásom mellett szól, hogy a családom elég nehéz körülmények között él, nekik nagy szükségük van a hozzájárulásomra az anyagiakhoz.

És egyébként meg Anyukám a legjobb barátnőm, vagyis a kapcsolatunk szinte tökéletes.


Ti mit tennétek?



2012. máj. 7. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Maradnék!Valaki még 30évesen is a szülökkel él!

Ha neked jo hogy ott vagy és jo a kapcsolat!

Én 17éves korom ota külön élek a szülöktöl,nekem igy jo!

2012. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Otthon maradnék.

Tudsz félretenni pénzt, ami később nagyon jó lesz és a családodnak sem hátrány, hogy otthon vagy. :)

Nem szégyen ennyi idősen még a szülői házban lenni, hiszen hozzájárulsz az anyagiakhoz. Maradj nyugodtan amíg lesz elég pénzed elindulni. :)

2012. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a kérdés.

Írod,hogy miért jó otthon lenni.Mert spórolni tudsz,mert anyukád a barátnőd,mert a szülőknek segíteni tudsz..

Akkor mi a gondod.Maradj,és kész.

Azt hogy ki mit tenne,az nem fogja a te döntésedet megváltoztatni,mert senki nem úgy él mint te.

Én ha nem keresnék 160 ezret akkor sem élnék az anyámmal egy fedél alatt,mert örülök,hogy megszabadultam tőle.Végre nem kell látnom az alkoholista képét nap mint nap..De az én döntésem teljesen más mint a tied.

2012. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért elköltözni mert "illendő"? Mégis ki szerint? Mások szerint? És kinek az életét éled? A sajátodat, vagy másokét?

De pl. szerintem nem illendő bármikor elköltözni otthonról. Szerintem ott élsz és azzal és úgy ahogy akarsz vagy tudsz.

2012. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit tennék?Maradnék otthon:)
2012. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem csak és kizárólag azért költöznék el, mert illendő, hanem mert az utóbbi három évben külön laktam, saját háztartást vezettem, saját szabályokkal, most pedig megint alkalmazkodnom kell, és olyan szabályokat betartani, amivel nem mindig értek egyet. Persze nem komoly dolgok, csak egyszerűen néha ezek súlyossá tudnak válni a mindennapok során.

Hiányzik a függetlenségem, ami természetes, hisz felnőtt önálló ember vagyok.

És anyagi okokból mindig is jobban megéri majd itthon maradnom.

Asszem maradok még egy ideig. Most nincs barátom, nemrég szakítottunk -azért is költöztam haza- de ha lesz, vele azért előbb-utóbb összeköltöznék. :)

2012. máj. 7. 21:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban mindig önállóságra vágytam,amikor önálló lettem,nagyon hiányzott a nagyi sürgölődése az anyám tanácsai a családi otthon melege, még ma is visszasírom.Maradj amíg csak lehet,főleg ha még nagy szükségük is van rád.nincs ebben semmi kivetni való,régen több generáció lakott együtt mégsem volt gáz.Egyszer ógyi eljön az az idő amikor,külön mész a családalapítás miatt.
2012. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha majd a pároddal költözöl össze, hozzá is alkalmazkodni kell.
2012. máj. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!