Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a családállítás?

Mi az a családállítás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
CSALÁDÁLLÍTÁS??? Én maximum családalapításról hallottam:(
2009. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nekem is írta valaki priváton egy problémámmal kapcsolatban, csak még nem jutottam oda, hogy utánanézzek mi ez.
2009. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is az a családállítás?


A családállítás alkalmával a csoport tagjai helyettesítik az állító családtagjait, és a problémával összefüggő fogalmakat.

A családállítás résztvevői jóformán semmit nem tudnak a főszereplőről és annak családjáról. A csoporttagok a terapeuta segítségével, testhelyzetük és testérzéseik szerint a mélyben megbújó problémákra derítenek fényt.

Az ember számára a szülei és a családja jelenti az élete szempontjából a legfontosabb köteléket. Sokak számára jelent fájdalmat, haragot, hiányérzetet a "család" fogalma.

A következő problémák felderítésére nyújthat segítséget a családállítás:

- miért vagyok folyton beteg?;

- miért szenvedek sokszor balesetet?;

- miért nem találok partnert magamnak, holott már 30-on túl vagyok?

- miért érzem magam kisebbrendűnek? stb.

Egyéb fontos kérdéskreis választ kaphat a családállítás alkalmával.


Forrás: [link]

2009. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia,


én ezt találtam [link]

2009. okt. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Sok mindenre fény derülhet a múltadból, a jelenedből, nagyon hasznos dolog. Problémamegoldó hatású és megkönnyebbülsz tőle. Csak drága...
2010. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Összefoglalva innen: [link]

Bert Hellinger nevéhez fűződő terápiás módszer. A lényege egy mondatba sűrítve: visszatalálás saját, gyógyító valóságunkhoz és tudatosodás.Terápiás módszer, melynek segítségével feltárhatunk a családi rendszerünkön belül olyan eseményeket, energetikai kapcsolódásokat, amiket a lélek legmélyén életünket gátló problémaként érzékelünk, mégsem tudunk azokra rálátni. Olyan, mintha valami gátolna minket a megértésben, mintha valami láthatatlan erő megakadályozna abban, hogy letegyük gondjainkat. Sok ilyen "keresztet" cipelünk, amik nem engedik meg, hogy a saját valóságunkat éljük meg.


A családállítás fenomenológiai módszer, ami röviden azt jelenti, hogy képessé válunk a jelenségeket messzebbről, ítélet-mentesen látni. A jelenség, ami a problémát okozza a saját és családi rendszerünkben, a már kialakult előítéletek eredménye. Ezekre a jelenségekre, ha kívülről rátekintünk és elfogadjuk azokat, akkor el tudjuk engedni a bennünk lévő feszültségeket. Mivel önmagunk látása a legnehezebb feladat, a módszer egyedülálló.


Ahogy láttam van egyéni és csoportos verzióban is

2012. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tapasztalata van valakinek?
2013. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!