Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Van erre valami...

Mit tehetnék? Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Apám mostanában ha csak teheti be van rúgva. Olyankor agresszív és kötekedik mindenkivel. Mondjuk régebben is ilyen volt, de akkor ritkábban csinálta. Nagyon féltékeny típus, az a rögeszméje, hogy anyámnak van barátja, pedig ez nem így van miközben ő már többször lebukott, hogy van neki nője meg folyamatosan a teletexten chatel, de persze mindent tagad... Folyamatosan hívogatja anyámat és ha már egyszer nem veszi fel a telefont, akkor már kitör a háború, mert biztos, hogy a pasijával van meg ilyenek, plusz állandóan kutat a holmijai között még a szennyest is átnézi aztán az én tangabugyijaimra azt hiszi, hogy anyámé pedig ő soha nem hord olyan bugyit, aztán abból is nagy veszekedések vannak. Azt is mondja, hogy ő nem iszik. Van, hogy fél liter pálinkát megiszik egy nap, akkor aztán teljesen ki van kelve magából, mert egyébként egyeltalán nem bírja az alkoholt. Anyám anyagi okok miatt nem tud tőle elválni. Így kellett felnőnöm, már teljesen elegem van ebből az egészből. Állandóan idegeskedek, hogy nehogy bántsa anyámat, mert tőle minden kitelik. Már a szívem is teljesen kivan a sok stressztől plusz savcsökkentőt kell hogy szedjek. El akarok menni hajós munkára, de hogy hagyjam itt anyámat ezzel? :/ L/19
2012. máj. 15. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját helyzetem 90 %-ban egyezik a tiéddel.

Nálunk ugyanez volt, még a kor is stimmel.:)

Anyukám sem tehette meg, hogy külön menjünk, ő is inkább tűrt és nyelt, aztán mikor már az életünkről volt szó, akkor a sarkamra álltam és azt mondtam anyukámnak, hogy most pakolunk össze és megyünk el innen.

A mamámhoz költöztünk, jóval szerényebb anyagi körülmények közé, de legalább életben voltunk és békében éltünk.

Előbb utóbb szerintem anyukádnál is betelik a pohár, vagy éppen te fogod tudni kimenteni ebből a helyzetből. Én sem mertem magára hagyni anyukámat, mert csak rám támaszkodhatott.

Azóta már eltelt pár év, mindenki éli a saját világát, szerencsére békében.

Én egyébként azt mondtam, de nálunk tényleg nagyon durva dolgok történtek, hogy inkább a híd alatt, mint tovább egy házban apámmal.

Kitartás!

2012. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyu el tudna költözni a mamához, de csak ő mert annyi hely van, de ő sem akar itt hagyni engem. Amúgy az se lenne jó megoldás, mert 100%, hogy apám úgy is zaklatná.
2012. máj. 15. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mamám egy 2 szobás, fürdőszoba nélküli, igencsak felújításra szoruló falusi házban lakott. Mi ide mentünk lakni anyukámmal, illetve akkor már megvolt a párom.

Amúgy nem tudom, van-e esetleg anyukádnak fix munkája, annyi fizetéssel, hogy el tudjatok menni albérletbe. Esetleg még az is megoldás lenne.

Amúgy elég szörnyű dolog, hogy az áldozatoknak kell mindig menekülniük máshová, pedig ők semmiről sem tehetnek.:(

Első válaszoló voltam.

2012. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az albérlet nem megoldható. :(
2012. máj. 15. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg érdekel, hogy nálunk miként zajlott az egész és mi lett a végkimenetel, akkor szívesen leírom priviben.:) Hátha meríteni tudsz belőle.

Előző válaszoló vagyok.

2012. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, érdekelne.
2012. máj. 15. 22:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Édesanyádnak van legalább egy alapfokú nyelvtudása? Mert esetleg őt is vihetnéd akkor magaddal a hajóra. Vagy, ha nem hajós munka: kimehetnétek babysitterkedni, vagy valami hasonlóra.

Egyébként talán az is megoldás lehetne, ha másik városba költöznétek. Jó messze. Pl.: Szegedről Győrbe.

2012. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!