Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi gondok sürgős?

Családi gondok sürgős?

Figyelt kérdés

Nemis tudom hol kezdjem. KEzdem inkább a munkával. 17 leszek nem sokára és itthoni munka kimerül abban, hogy lenyírom a füvet (a kert nagy, szóval nem 10 perc) gimire járok tanulok tanulmányi eredmények nem rosszak (átl. 4,4). Most festés meg ilyenek vannak itthon és tegnap én levágtam a füvet holtfáradtan reggel 10kor nekiálltam fél 1re végeztem vele. ADdig apámék festettek. Ezután én bejöttem a házba, lefeküdtem aludni, aztán gépeztem (elvégre ENNYI a szabadidőm , szombat vasárnap nem akarom ezt is munkával tölteni uram bocsá', ők meg itthon vannak apám munkanélküli (bár nem maga miatt, de ebben nemm ennék bele) anyám itthoni munkát végez, szóval "ráérnek".) Este tévéztünk apám kereste a távirányítót ott volt mellettem hozzám se szólt észrevette elvette. mOndom neki miért nem szóltál, hogy adjam od azt mondja nehogy megerőltessem magamat. Itt már leesett a tantusz neki az abaja, hogy idézem "nem csinálok semmit, csak gépezek," meg mindig azzal jönnek, hogy régen mentek ki a mezőre dolgozni meg satöbbi az persze kimarad, hogy ők szakmát tanultak otthagyták a sulit stb. mert akkor sérülne az EGO. Ma is csinálni fogják de én meg elhatároztam csak azért se megyek ki, ha csinálnék valamit úgyse lenne jó neki, mindig beleszólna. De azért megkérdeztem kell kint segíteni valamit anyám rávágta nem (ő nem akar dolgoztatni, vagy ne is tudom, 'óv' a munkától) apám meg nem is méltatott válaszra.

A másik meg, hogy nem adok nekik puszit ha találkozunk meg hgy én biztos szégyellem őket. Most mit csináljak nehéz elfogadni, hogy kinőttem abból a korból, vagy ha nem is akkor is kamasz vagyok ez zerintem normális de miért olyan nehéz ezt megérteni???

Apám meg úgy gondolja a gép csak játékra való, nem is csinálok semmit csak játszok pedig ez nem igaz, mert angoltudásomat fejlesztgetem leginkább fordításokkal szóval "dolgozok." De ő ezt úgyse hinné el...


2012. máj. 20. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg őket? Látatlanba, stb. nem tudunk segíteni nagyon, főleg hogy nem is ismerjük a szüleidet.
2012. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem apám is, anyám is ilyen. Apám nem tudja felfogni, hogy amikor a szakdolgozatomat írtam, miért ültem 1 hónapig a számítógép előtt. Nem tudja egyszerűen felfogni, hogy mi munka 75-80 oldalt összeállítani, interneten keresni anyagokat, könyvtárból is elhoztam 9 könyvet, hát az is minek? Azt hiszi hogy 80 oldal megírása kb 3-4 nap, minek kell rá 25-30 nap?

Most meg hogy az államvizsgára készülök, szintén használok hozzá számítógépet. Ezt sem fogják fel.

Sőt én is a számítógépen tanulom a nyelvet.

Mindemellett pedig pénzt is így keresek, számítógéppel.

Ha segítek, nekem is azt mondják hogy az semmi.

Nekem anyám a rosszabb eset. Ő itthon van, munkanélküli, mert nem akar dolgozni. Mindennap fél órákat beszél arról, hogy neki mennyi időbe telik megcsinálni pl egy kirántott húst, vagy elmosni 10 tányért. Ha segítek felettem áll, és ő nem csinál semmit, és beleszól, hogy kipoccant egy csepp víz, ne taposd már szét, mert az egész házban széthordod. Anyám elvárná, hogy a fél háztartásbeli munkát én végezzem el. Pedig ő általánban reggel 8-10ig letudja az ilyesmit!! Aztán leül és egész nap tévézik!! Én meg reggel fél8-tól este fél12-ig éjfélig csinálom a dolgomat mindennap!!!

Egyszerűen nem értik meg!! Nekem egy kanyit nem adnad évek óta. De ha mondanám egyik nap, hogy adjanak bérletre 3000 ft-ot, 5 nap múlva kérnék telefonszámlára 3000 ft-ot, aztán újabb pár nap múlva 5000 ft-ot gyógyszerre, aztán kajára, samponra-tusfürdőre. Vizsgadíja, nyomtatásra stb-stb akkor meg egy szót sem szólnak, akkor 2 napig békénhagynak, mert havi 25 ezer ft-ot ilyen módon megspórolnak rajtam, mert sok kiadásom van.

Nem értem én őket, de ők sem engem!

2012. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is azért fordítgatok mert szeretnék lassan belevágni valamibe amivel pénzt kereshetnék.


Nekem anyám tényleg megcsinál mindent cska este pihen. De apám mióta itthon van nagyon házsártos lett (szeirntem hiányzik neki a munka, meg hogy csináljon valamit mert nem szeret henyélni és azért lett ilyen kötekedős.) :/

2012. máj. 20. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajna afelé változik a világ, hogy senki nem akar fizikai munkát végezni. Én is programozással foglalkozom, ami nekem szórakozás kategória... Pedig fizikai munka nélkül sehol sem tartanánk. Sehol! Az ételt valakinek elő kell teremteni, de ha mindenki "civilizálódni" akar, akkor ki fogja megcsinálni? Robotok? :)
2012. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint bevezethetnéd őket a modern technika vívmányaiba,megmutatnád apának az állás hirdetéseket,meg olyan oldalakat amik az érdeklődési körébe tartoznak,talán megértené,hogy a számítógép nem csak játékra való.Ha a múltat emlegetik (rossz berögződés,hogy régen így meg úgy volt,egyébként már az ő korosztályában sem ,úgy volt)engedd el a füled mellett.Közbe azért hízelegj nekik egy kicsit,nem kell őket agyon csókolgatni,de érezzék,hogy még szükséged van rájuk.Finoman magyarázd meg nekik,hogy te bizony tanulni szeretnél amíg csak lehet,hogy többre vihesd mint ők.Vagy ők talán nem azt szeretnék?
2012. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!