Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 3-4 gyerekes családokban a...

A 3-4 gyerekes családokban a szülők miért szeretik jobban az első szülöttet, mint a többit?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Oh elég ahoz 2 gyerek is, de nem mindíg van így.

Mi ketten vagyunk és anyum jobban szereti tesóm (első szülött fiú) mint engem. Apum viszont nem tesz különbséget. A szomszédban 4 gyerek van és mindegyikkel ugyan úgy törödnek, ugyan úgy szeretik (tudom mert nagyon jóban vagyok velük)

2012. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sem kell ehhez 3-4 gyerek, elég a kettő. :) Mondjuk mi hárman vagyunk és az elsőszülött fiú van Istennek tekintve, még a nagymamám szemében is. Szóval hiába naplopó meg lusta és bunkó, őt akkor sem érheti egy rossz szó sem, bezzeg rám meg a húgomra mindig volt panasz...
2012. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bence_ ***** válasza:
78%
Nem értem én ezt. Szülők hogy a fenébe tudnak különbséget tenni? Mindegyik a gyerekük.Egyformán csinálták, szülték stb..
2012. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen van így. Nálunk a legkisebb gyerek a kedvenc, tökmindegy milyen hülyeséget csinál, pattannak neki a szüleink.


Bence: azért tudnak különbséget tenni, mert egyrészt nem pont egyformán csinálták, másrészt a gyerekek sem egyformák. Ha a szülők visszahúzódók, csendesek, akkor valószínűleg jobban fogják szeretni a hozzájuk hasonlóan visszahúzódó, csendes gyereket, mint a nagyszájút.

2012. máj. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
itt megsértődött kisgyerekek panaszkodnak?!ha lesz gyereketek majd máshogy fogjátok ezt látni!
2012. máj. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagyok gyerek már, csak sajnos még a szüleimmel élek. Dolgozok, segítek, a tesóm meg (aki idősebb is) itthon veri. Se nem dolgozik, se nem segít itthon. És mégis ő a jó gyerek és mindenben támogatja anyám. Sőt idegenekre hamarabb költ el pár ezer forintot mint h nekem adna KÖLCSÖN pár százat. Na akkor most ki a sértődött gyerek aki nem jól látja a dolgokat.

2. Ebből kifolyólag nem szeretnék csak egy gyereket h még véletlen se eshessek ebbe a hibába, mert tudom milyen rossz a "másik" gyereknek lenni.

2012. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bence_ ***** válasza:
100%
Két gyerekem van. Mind kettő más, de szeretni egyformán szeretem mind kettőt. Különbséget meg pláne nem tennék köztük. Azért erre egy szülőnek ügyelni kell.
2012. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kérlek szépen egyke vagyok és a szüleim egymást jobban szeretik,mint engem.
2012. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én speciel egyke vagyok, de amit megfigyeltem az az, hogy mindig a kívánt gyerek a sztár, a becsúszott csak a második lehet. mind1, h melyik született előbb, mindig van kiskedvenc, meg fekete bárány.


hálát adok a sorsnak, h egyedüli gyerek vagyok, a családom nagyon szeret, és mindenben támogat.

én is csak 1 gyereket tervezek.

2012. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi 3an vagyunk testvérek. Anyu mindegyikünket egyformán szeret, de sokáig azt hittem, hogy a húgom a kedvenc. De igazából csak több figyelmet igényelt, mert kétévesen elkapott egy súlyos betegséget, amibe majdnem belehalt és sokáig nem heverte ki. A nagymamám viszont nyíltan engem sztárolt. Apám szülei mindig az új gyereket szerették jobban, tehát én hamar háttérbe szorultam, de ha vendéggyerek volt nálunk, akkor ő volt a kedvenc. Még a szemembe is mondták egyszer, hogy most őt szeretik jobban.


Párom középső gyerek, és a két másikat szereti az anyja látványosan. Talán mert azok lányok és nem tud mit kezdeni egy pasival. Talán, mert szeret gügyögni, mintha mindenki megrekedt volna az 5 éves szinten, vagy mert a nővérét tiniként csinálta össze, akit sokáig nem is ő nevelt, és a túlzott babusgatással kompenzál.

Vannak ilyenek, csak figyelni kell, hogy családalapításkor ne essünk ilyen hibába. Csak ezért egy gyereket vállalni nem tartom jónak, szerintem ez csak dac. Tapasztalatból mondom, hogy jó, ha van az embernek testvére.

2012. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!