Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszinte válaszokat kérek! Ha...

Őszinte válaszokat kérek! Ha újra kezdhetnéd, visszapörgetve az időt:belefognál még egyszer a családalapításba, gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Nem érzed azt hogy túl sok teher van a válladon,nem lenne jobb egy szabadabb élet?Egy választ ne írjatok erre:ezt az "amikor a szemembe néz a gyerekem,mindent elfelejtek" dolgot,ezen kívül kíváncsi vagyok hogy mélyen legbelül ezt hogy érzitek.
2012. máj. 30. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Mindenképpen,hiszen gyerekek nélkül feleslegesnek érezném magamat. Ez a lét értelme.
2012. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
szerintem normális esetben jóval több pluszt ad egy gyerek, mint amennyi fáradtságot jelent.
2012. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Semmit sem változtatnék. Kislány korom ota anyuka akartam lenni, orulok, hogy van egy kislányom! Mindent elfeledtet, amikor megoleli a nyakam vagy amikor hallom a kacagását.


25 N

2012. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Persze, fiatalon szültem, rengeteg rossz példát láttam magam előtt így tudtam, hogy én hogy fogom nevelni és támogatni a gyerekem és ezáltal soha könnyebb dolgot nem csináltam a gyereknevelésnél egész életemben pedig azt hittem macerás lesz a gyerek "összehozatal" és a szülés, mert állandó gyógyszeren vagyok és a hangulatomat nagyon befolyásolja a betegségem,de soha nem bántam meg és nem is fogom szerintem már:) Valószínű az is sokat segített, hogy mint írtam fiatalon szültem és könnyebb volt lépést tartani a gyerekkel, meg persze biztos voltam/vagyok a kapcsolatomban, miközben mindenki temetett, mert ugye fiatalság bolondság...hát persze :)
2012. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Visszapörgetve az időt igen, nagyon klassz fiaim vannak, nem éreztem soha tehernek az anyaságot.

Manapság viszont már meggondolnám a gyermek vállalást, annyira bizonytalan minden.

2012. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer régen mélyebben elbeszélgettem egy fiatal nővel erről, én akkor voltam kb. 20, ő kb 25. Azt mondta nekem, hogy mindene a kislánya, imádja, habozás nélkül az életét adná érte, de ha visszamehetne az időben, nem szülne ilyen fiatalon, a semmire, úgy hogy apuka lelép, mikor kiderül a terhesség.
2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Pont elég szabadéletem van/volt így is. Minden csak szervezés kérdése. Az, hogy gyerekeim vannak nem jelenti azt, hogy nemmozdulhatok. Utaztam, szórakoztam vagy a gyerekekkel, vagy nélkülük.

Nem sok teher

2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

bele.

de kicsit vártam volna nagyon hamar teherbe estem abban a hónapban mikor összeköltöztünk és még csak kerestük a mostani házunkat.

kicsit előre spóroltunk volna.de megoldottuk így is úgyhogy bánni abszolút nem bánom.

2012. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

nagyon őszintén?

Imádom a gyermekeimet és nem adnám őket semmiért, de nagyon szeretném, ha lenne egy párhuzamos életem, ahol szabad vagyok, független, kötöttségek nélkül és élhetek a munkámnak és a hobbijaimnak.

Nem készültem anyának, becsúsztak a gyerekek, és rögtön kettő. Nagyon nehezen nyugodtam ebbe bele, mert nem voltam már fiatal és nem akartunk gyereket. Persze most már nem bánom egyáltalán, hogy megszültem őket, de én azért sok mindenről le kellett mondjak. Az én életem sem felesleges, sem értelmetlen nem volt (ennél azért sokkal többre értékelem magam...:-), klassz melóm volt, kényelmes életem. Mindehhez hozzátenném, hogy 43 évesen szültem, a férjem akkor volt 41, 15 éves házasok voltunk, a gyerkők most 7 évesek, szóval egy kialakított életet kellett átszerveznünk.

2012. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem csinálnék semmit másképpen,nekem a gyerekek a mindeneim,jó így,ahogy van.A gyerekeim csodálatosak és minden fáradtságot megérnek.Szerintem csodálatos dolog anyának lenni.

2,5 éves ikerlányok és 34 hetes pocaklakó anyukája

2012. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!