Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házaspárok, élettársak,...

Házaspárok, élettársak, milyen "aktuális" problémákkal álltok szemben közös életetekben, illetve álltatok és utóbbi esetben hogy oldottátok meg? Például az indulatos veszekedéseket (kiabálásokat) hogyan tolerálja az ezt elszenvedő fél?

Figyelt kérdés
Én szingli vagyok, 2 hónapja szakítottam az exemmel, mert már tényleg olyat tett, ami nem tolerálható. Viszont az "általános" problémákra és ezek megoldására lennék kíváncsi.

2012. jún. 4. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit tett?
2012. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az indulatos veszekedést, próbáljuk kerülni, de azért negyedévente egy összejön.

Legutóbb azon tört elő belőlem az ordítás, hogy a bimbózó íriszeimet lefűnyírózta, pedig a nagyimnak akartam szedni.

Abban viszont igaza volt, hogy én már rég megígértem, hogy áttelepítem onnan, mert ott kevés fényt kapnak, és eléggé nyomorultul néznek ki. Azóta felásta nekem az új helyet, és amint esik egy kis eső, áttelepítem őket.

Amúgy, így szokott lenni: ordítunk, ő mosogatni kezd, én ruhát pakolok, aztán leülünk megbeszélni, és utána szexelünk egy hatalmasat.

2012. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nincsenek nagy problémák. Az alapvető dolgokban egyetértünk, az apróbb súrlódások esetén meg kiduzzogjuk magunkat és megbeszéljük. Hangos veszekedés még nem volt köztünk. 4 éve vagyunk együtt.
2012. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Aktuális probléma: Gyerekünk született. Ami önmagában nem probléma kategória, csak a velejáró változások amik a problémát/kat okozzák.

Még nem oldottuk meg, de igyekszünk! :-)

2012. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Összeszűrte a levet egy butácska, trágár beszédstílusú csajjal, holott a mi kapcsolatunkkal semmi gond nem volt. Így éreztem, de biztos ami biztos, rákérdeztem, azt felelte, így van, a kapcsolatunkkal tényleg nincs probléma. Csak neki nincsenek barátai, de közben meg kirándulást egyeztettek egymással a nyárra. A csajnak meg éppen tönkrement a kapcsolata és az exem "ápolgatta a lelkét". Belőlem hülyét nem lehet csinálni.
2012. jún. 4. 13:54
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdezőnek válaszoltam:-)
2012. jún. 4. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha látom, hogy a férjem ideges-feszült nem nyaggatom. Csak elé teszem a vacsorát és átmegyünk a másik szobába, vagy lemegyünk játszani a picivel.

Ha veszekedik (ok nélkül...ha van sapka azért, ha nincs azért) akkor meg szoktam kérdezni, hogy: mi a baja? Ha kizökken oké, ha nem, inkább hagyom, had nyugodjon le és utána beszélünk.

Az a nehéz, hogy akaratlanul is megbánt néha ilyenkor. Tudom, hogy nem ellenem irányul és nehéz volt megtanulnom ezt kezelni. Szerettem volna mindig rögtön megbeszélni a dolgokat, de van amikor ő erre nem vevő, vagy egyszerűen csak fáradt és egyedül akar lenni.

Meg kellett tanulnom egyedül is lenni egy párkapcsolatban (a jó értelemben), hisz csak úgy tudunk haladni, hogyha mindketten "teljesértékűek" vagyunk és nem függök tőle lelkileg. (7éve együtt-6év házasságban)

2012. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ő mosogatni kezd"


Az én férjem is!! :-D

2012. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó férjeink vannak!
2012. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsit több, mint két éve élünk együtt. Igazán nagy, említésre méltó problémánk nincs, még soha nem veszekedtünk egymással, és az indulatos hangnem sem jellemző ránk, szerencsére.

Az egyetlen dolog, ami miatt kicsit feszültek voltunk mostanában, az szexuális jellegű, de viszonylag hamar kiötlöttük a megoldást :) És veszekedés emiatt sem volt, csak kicsit el voltunk keseredve.

2012. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!