Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg szüleimnek,...

Paris hilton kérdése:

Hogy mondjam meg szüleimnek, hogy el fogok költözni itthonról?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, Pesten sikerült munkát találnom,júl.1-től kezdek,albérletben fogok élni.A probléma az,hogy eddig ha itthon felhoztam azt,hogy Pestre szeretnék menni,mindig azt mondták,hogy nem nekem való,meg el leszek veszve ott,meg hogy miért nem keresek inkább itt munkát..Pedig nálunk nincs egyáltalán semmi munka..Tisztára gyerekként kezelnek. Hogyadjam be szüleimnek,hogy elköltözzök??
2012. jún. 7. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan add tudomásukra, hogy felnőttél. Honnan tudják, hogy nem neked való amikor meg sem próbáltad?? Ne engedd , hogy befolyásoljanak, de add tudomásukra, hogy tiszteled, szereted őket és inkább a támogatásukra lenne szükséged.
2012. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtudják, hogy Pesten lesz munkád, talán beletörődnek. Mondjuk nemigen van más választásuk.
2012. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-Anya-Apa! Van egy jó és egy rossz hírem!Melyikkel kezdjem???

-Anya: a rossz hírrel!

- Terhes vagyok egy gyilkosságért elítélt cigány férfitől aki 50 éves.

- (anyád elájul) Apa: Akkor mi a jó hír?

- hogy az előbb hazudtam,és Pesten fogok élni,és dolgozni..


VAGY: egyszerűbb változat

- Anya-Apa van egy jó hírem

- anya: mi az?

- Kaptam állást.Július 1-től dolgozni fogok.Így Pesten fogok lakni.De ne aggódjatok,majd hazajárok hétvégente..Az állást már elfogadtam.

2012. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez jó volt :DD


Határozottan mondd el a szüleidnek,hogy van munkád,elvállaltad,mivel nem akarod,hogy ők tartsanak el, itt nincs semmi munkalehetőség..kb így

2012. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kávétejszín ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy okkal aggódnak?

Találtál már albérletet? Meg tudod oldani az első hónapot úgy, hogy még nincs fizetésed? Kiszámoltad, hogy a fizetés mire lesz elég? (Albérlet, rezsi, stb.)

Ha már fix. lakás van, ahol lakni tudsz, és tudsz az anyagiakról is gondoskodni, akkor egyszerűen csak ültesd le őket, és mondd ezeket el nekik, hogy mindent elintéztél, nincs miért aggódniuk.

Ha nem tudsz határozott igennel felelni valamelyik kérdésre, akkor lehet, hogy okkal aggódnak.

Nem elég munkát találni, élni is kell valahol, nem szabad úgy felmenni Pestre, hogy munkahelyem van, aztán majd valami albérletben ellakok.

2012. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Mindenképpen állj eléjük, és mond meg nekik. Lehet kicsit nehezen fogadják majd el! De semmi kép ne halaszd el a lehetőséget! A mai világban nagy kincs egy munkahely, örülj a lehetőségnek. Néhány hónap után ha látják jól vagy, és van saját kereseted, boldogulsz a nagyvárosban,még büszkék is lesznek rád! Bátran állj elő, és határozottan mond meg!

Kevés a mai világban aki 21évesen ilyet felvállal! Dícséretes.

2012. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ne csodálkozz, hogy gyerekként kezelnek, ha 21 évesen nem tudsz határozottan eléjük állni és megmondani, hogy anya, apa önálló életet kezdek. Magam fogom eltartani, Pesten fogok élni és dolgozni. Ennyi. Ha azt mondják, hogy nem mehetsz, akkor felmondasz és otthon maradsz? Ha azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, viselkedj is úgy.
2012. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
azért kezelnek gyerekként mert gyerek vagy, és egy ilyen piti dolgot nem tudsz velük tisztázni.
2012. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!